Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. aismen

Salutare

Si eu sunt de aceeasi parere, anticheatul poate sa ii ia un hardware ID de la vreo componenta. De exemplu uite ce usor e in C# sa iei MAC-ul placii de retea: https://stackoverflow.com/questions/850650/reliable-method-to-get-machines-mac-address-in-c-sharp https://stackoverflow.com/questions/15783954/c-sharp-get-computers-mac-address-offline
  3. yoyois

Salutare

E posibil ca anticheatul sa faca un fingerprint la componentele din PC. (gen motherboard model, CPU model, HDD serial number, etc.) Chestia asta devine tot mai comuna cu featurile de 'keep me logged in' de la steam si facebook. Normal ca anticheatul nu va face public modul in care isi ia fingerprintul. Ca altfel toti fraierii ar trece de el. Fie esti baros si iti cumperi un nou pc (sau macar ii faci un upgrade la asta existent). Gen iti iei alta placa de baza, un SSD, un GPU mai nou etc. reinstalezi windows, si speri ca nu te mai recunoaste. Fie incerci sa faci spoof la toate componentele posibile, ceea ce e destul de greu si are slabe sanse sa functioneze. Parerea mea e sa-ti faci upgrade la PC. In cel mai rau caz ramai cu un PC nou si performant.
  4. s1111

Salutare

Multumesc de reply, baietii mai vechi care joaca acolo spun ca ,, trebuie alt pc ,, ca sa poti sa mai joci, am luat steam id nou, am bagat Virtual Machine, am instalat windows tot, am incercat sa joc creendu-mi cont nou, acelasi lucru, cineva spune ca trebuiesc schimbate nu stiu ce adrese de la motherboard... Idk, probabil o las balta, rusii astia sunt incapatanati rau, le-am explicat clar ca nu eu eram cu cheat ci un singur coechipier... shit happens EDIT: Am schimbat si adresa ip inainte sa incerc sa ma conectez... acelasi lucru
  5. De ce ar angaja cineva un "programator temporar", care s-a pregatit doar cat sa prinda si el ceva din cand in cand, in loc sa ia un programator care se pregateste de mult timp si sa faca treaba mai repede decat ai face-o tu? Also, pe de alta parte unii se feresc de persoane care nu doresc un viitor din asta, pt ca sunt mai dezinteresati, si nu este in anvatajul lor sa pregateasca o persoana care va peste scurt timp nu va mai fi in firma respectiva.aka faci training mai stia o luna si pleci
  6. Today
  7. Nytro

Salutare

Salut, banul se poate da, din cate imi aduc aminte din vremurile "bune", pe username, adresa IP sau Steam ID. Nu stiu daca se poate da pe adresa MAC, teoretic se poate, dar aceasta se poate si schimba (de fel). Vezi pe Google cum si incearca. Daca nu, ai nevoie de alt username, alt IP sau alt Steam ID si toate se pot schimba. Desigur, banul poate sa fie dat pe cine stie ce altceva si solutia e ca nimeni sa nu mai vina cu cheat-uri, e penibil.
  8. Dat fiind faptul ca pe google nu am gasit nimic relevant si stiind de la un prieten despre comunitatea asta, am zis sa vin si sa fac o intrebare catre cei care stiu cu adevarat ceva legat de calculatoare. Problema-i in felul urmator, ma joc un joc, cunoscut de catre foarte multi, pe o platforma online, aceasta platforma are un Anti cheat slabut, care insa o data ce ti-a alocat ban, nu mai poti sa joci indiferent de ceea ce faci ( pe platforma respectiva nu mai poti juca ) Vorbim aici despre anti cheatul : https://gameguard.ac/ Folosit de catre fastcup, o platforma de mix-uri cs 1.6 / cs go ! Are idee cineva cum as putea sa joc iarasi? Banul a fost acordat manual, intregii mele echipe datorita cuiva care juca cu cheat :) Intelesasem ca se aloca ban pe adresa MAC, dont have clue either ce-i aia ... Thanks !
  9. Nu caut sa fac cariera in domeniu, nu caut un job sau sa devin manager ... caut ceva temporar, cand cineva are nevoie de mine sa ma cheme pentru cateva zile sau saptamani pana gaseste un inlocuitor permanent, caut sa fiu ceva gen contractor ... si sunt curios ce specializare/calificare s-ar preta mai bine unei astfel de situatii, de munca temporara
  10. Si uite asa mai adaugam un putzache cu mentalitate de "sa fie usor, ceva simplu si flexibil + sa curga banii" in industria IT. Vreti sa fiti manageri sau sa invatati programare "the easy way" insa nu sunteti in stare sa va informati din mii de surse, articole sau carti. /pacat
  11. Certified Information Security Manager (CISM) – Manager Certificat în Securitatea Informațiilor – este o certificare unică concentrată pe management, care a fost obținută de către mai mult de 16.000 de profesioniști de la introducerea sa în 2003. Spre deosebire de alte certificări de securitate, CISM este dedicată persoanelor care gestionează, realizează designul, supraveghează şi evaluează securitatea informațională a unei organizații.
  12. Pai tu ne intrebi pe noi ce iti place tie? Daca certificarile nu sunt de top, cum ar fi un CCIE, sunt egale cu 0. Fa ce iti place tie. Ce te-ai vede facand 20 de ani. Si de acolo te gandesti la certificari. Nu invers.
  13. Actuala pandemie m-a facut sa ma gandesc sa revin oarecum in domeniul IT si curiozitatea mea este ... care e cea mai buna certificare sau specializare care ar fi usor si rapid de obtinut si care m-ar ajuta sa obtin, la fel de rapid si de usor, un loc de munca flexibil (si eventual remote)? Ar trebui sa ma uit la baze de date (oracle, sql)? Sau spre programare (php, python, net)? Oare cer prea multe :D?!
  14. Yesterday
  15. Eu zic sa stergi cacatu asta cat inca nu te iau baietii la pula. Parerea mea...
  16. Ce rahat e asta? Bilet spre parnaie?
  17. Am adaugat suport (partial) pentru monitorizare procese si auto-injectare in ele (Self Reflective). Trebuie sa il fac stabil si configurabil. https://github.com/NytroRST/NetRipper
  18. Last week
  19. Buna ziua, Va rog sa raportati postul DIGI24 pentru stirea falsa: https://www.digi24.ro/stiri/externe/suedia-recunoaste-ca-a-gresit-dupa-ce-a-atins-cel-mai-mare-numar-de-morti-de-covid-19-pe-cap-de-locuitor-din-lume-1317225 Stirea a fost publicata azi 03. Martie 2020 - si daca verificam datele pe worldometers.info/coronavirus, sau orice alta sursa, se vede ca, da in Suedia au fost peste 4400 morti COVID-19, dar nu este Nr. 1 pe cap de locuitor, ci numarul 8 - cu acelasi numar de morti ca Franta 443/1 milion de oameni. In fata Suediei mai sunt in ordine: San Marino (19.808/milion), Begia (820/milion), Andorra (660/milion), Spania (580/milion), Marea Britanie (580/milion), Italia (555/milion) si Franta (443/milion). https://www.worldometers.info/coronavirus/ Stirea publicata e o minciuna - va rog sa raportati. Cu respect, George
  20. Am vazut ca nu e pe forum. Eu l-am folosit pe linux, e usor de folosit si ai si comanda de renew ip... Daca accesezi pe web ip-ul respectiv iti apare o pagina cu tor exit node. TorGhost is an anonymization script. TorGhost redirects all internet traffic through SOCKS5 tor proxy. DNS requests are also redirected via tor, thus preventing DNSLeak. The scripts also disables unsafe packets exiting the system. Some packets like ping request can compromise your identity. https://github.com/SusmithKrishnan/torghost
  21. Mi-a lasat email si o sa ii trimit acum o invitatie.
  1. Load more activity
  • Create New...