Jump to content
red_dragon_69

Cumparare btc cu paypal sau card

Recommended Posts

Salut,

De unde as putea cumpara btc cu paypal sau card? M-ar interesa site-uri care sa nu-mi ceara documentele tuturor persoanelor din arborele genealogic pt a-mi verifica identitatea. Si nu as vrea sa dureze 10-12 ore (1-2 ore maxim sau si mai putin).

As vrea niste exemple de site-uri pe care le-ati testat. Nu sunt interesat sa cumpar de la "baieti".

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Mersi. Cat de anevoios este procesul de verificare? Ce documente iti cer? Vad ca merge doar prin transfer bancar.

Ceva si cu paypal? Anyone?

Verificarea nu e obligatorie insa nu multi vor sa tranzactioneze cu useri neverificati. Nu mai tin minte exact insa o forma de ID este necesara. Eu unul nu as tranzactiona cu useri neverificati. Se poate si prin multe alte metode, nu doar transfer bancar. Uite aici cateva din ele:

lbc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Verificarea nu e obligatorie insa nu multi vor sa tranzactioneze cu useri neverificati. Nu mai tin minte exact insa o forma de ID este necesara. Eu unul nu as tranzactiona cu useri neverificati. Se poate si prin multe alte metode, nu doar transfer bancar. Uite aici cateva din ele:

lbc.jpg

Mersi mult.

Astept si alte exemple de site-uri.

Link to comment
Share on other sites

Carderilor! :)) Daca ar fi asa usor toti ar baga cc-urile ciordite in bitcoin, mai printr-un anonymizer sa se piarda urma si ceau. Apoi direct in cash. :))

Cardurile sunt legate de un cont bancar. La tranzactiile de bitcoin - card (atasat de cont bancar), toate site-urile serioase vor cere verificare pentru ca daca interlocutorul foloseste ceva furat, poti fi acuzat de complicitate la frauda, spalare de bani, etc. Unele banci din UK inca iti inchid contul daca mentionezi "bitcoin" la reference caci mai multi au patit-o. Apoi in unele legislatii vor sa impoziteze astfel de "venituri" daca le declari, etc.

Pe localbitcoins doar o forma de ID (buletin sau pasaport) cu numele si adresa e suficient.

Link to comment
Share on other sites

Care are 19$ BTC? Platesc pp, am nevoie urgent. @aa7670

Sorry, nu ma mai complic cu PayPal <-> bitcoin. Chiar daca au comisioane mai mari, poti incerca https://www.virwox.com/ Cu fondurile PP cumperi SLL si din SLL bitcoin. Am mai tranzactionat mai demult la ei si sunt ok insa pe langa comisioane mai raman de obicei si ceva centi prin cont si jupesc de pe tine dar daca e urgenta...

Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2015 at 8:38 AM, red_dragon_69 said:

Salut,

De unde as putea cumpara btc cu paypal sau card? M-ar interesa site-uri care sa nu-mi ceara documentele tuturor persoanelor din arborele genealogic pt a-mi verifica identitatea. Si nu as vrea sa dureze 10-12 ore (1-2 ore maxim sau si mai putin).

As vrea niste exemple de site-uri pe care le-ati testat. Nu sunt interesat sa cumpar de la "baieti".

Thanks.

Suna a carding sau ma insel eu ? Daca ai card/paypal se presupune ca ai si un cont bancar, de ce ai vrea sa cumperi prin card sau paypal care practic presupun taxe suplimentare ? .... zic si eu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...