Jump to content
puskin

Coduri reincarcare orange-vodafone

Recommended Posts

Guest Kenpachi
Codurile de Cosmote au o anumita regula crescatoare (am cumparat 3 bilete cu acelasi numar de bani si regula mi-am dat seama singur) .La vodafone e mai greu,trebuie program specializat pentru asa ceva. Carrefour are programe din alea,pe care am pus si eu mana :)

raman mirat la ce porcarii va debiteaza mintea.

Link to comment
Share on other sites

Salutare...

m-am jucat cu program de reincarcari vodafone (connex pe vremea aia). Programul era de la Brodos http://www.brodos.com/ si se numea cashup. Eu cred ca nu exista numere aleatorii pentru ca codul era generat pe loc cand faceam requestul catre cashup. Cashup se conecta la un server (ip de germania din cate imi aduc aminte) si returna un cod valid de reincarcare. pentru a activa cashup era nevoie de cartela de dealer,(card readerul plugged in cu tot cu card) codul de dealer (nu mai stiu sigur) si un pin. In functie de datele astea cred ca genereaza codul. Ceea ce ma face sa cred asta este faptul ca am blocat o reincarcare de 10$ care nu a fost platita (luat bonul si plecat direct) doar cu codul de dealer pe care l-am comunicat celor de la relatii cu dealerii #200. Incarcarile apar pe vouchere detaliat si ce este interesant este ca in dreptul fiecarei incarcari apare codul de dealer.

Cred ca cu astfel de informatii se pot genera coduri valide.

Acest text poate contine greseli gramaticale,

nu imi asum responsabiliattea pentru stalcirea limbii in gura.

Link to comment
Share on other sites

img359 . imageshack . us/ my . php ? image= 1231mj1 . jpg -> ( stegeti spatiile de la link)

programul l-am avut ... dar imi trebuie codul de intrare ... am tastat 0000 si ma bagat in programul de test ... insa daca va faceti loc in calculatoarele la dealerii si va incercati moka de la ei cand nu sunt ei la calculator e ok ... eu asa fac stau la panda si imi incarc moka .. bag cate 100 E pe connex si imi da credit 120E ... ultima reincarcare am facut`o pe orange unui tovaras pentru bitefight sa isi ia pietre moka ... si a mers ...

ps: cand incarcati cartela ... cartela sa nu aiba leg cu prietenii, amicii, prietena sau etc ... eu asa fac si imi merge super bine ... folosesc creditul pe alte chestii .... la mine merge si e ok ....

Link to comment
Share on other sites

Pai nu ne dai si noua programul? Poate gasim serialul :) Am zis si eu asa, daca il ai si vrei sa-l pui, il pui, daca nu ... Desi cred ca e foarte riscant asa. Daca e langa PC si te vede vine cu militia cu mandat de arestare ca iti vede IP te da la provider, ala spune la politai cine esti , unde stai ... si ai pus cuiul :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu ne dai si noua programul? Poate gasim serialul :) Am zis si eu asa, daca il ai si vrei sa-l pui, il pui, daca nu ... Desi cred ca e foarte riscant asa. Daca e langa PC si te vede vine cu militia cu mandat de arestare ca iti vede IP te da la provider, ala spune la politai cine esti , unde stai ... si ai pus cuiul :)

aici ai dreptate dar cand intri la ei cu un ip de STATE sau cu un EDU e foarte usor ... intradevar se misca greu dar ai rezultate ... am sa ii fac arhiva la prog si am sa dau link dar trebuie codul de intrare format din 4 cifre ( 0000 e de test ) vreau sa incerc un keylog la ei in calc sa le iau parolele :)) dar sa fac intai rost de unu :)

Link to comment
Share on other sites

internet cafe + proxy sau socks .

Pentru ca altfel ti se afla locatia (a localitate ma refer) si daca clubul mai are si o camera te-ai ars :) Ca cer inregistratrile din data si ora respectiva si vede cine o folosit pc-ul .

De acasa mi s-ar parea safe urmatorea 'configuratie '

Culegi un mac din retea

Faci schimbarile offline si intrii cu el la niste ore tarzii ca sa nu existe probleme de ip conflict sau ceva .

Folosesti proxy sau socks private ,daca se poate plasate de tine in alte calculatoare , plus site-uri gen anonymouse ,chiar daca viteza scade considerabil.

Nu folosesti conturi (mail,alte siteuri) pe care ai intrat/sau creat cu ip-real.

Eventual la baiatu` la care-i folosesti macu incerci si sa-i plasezi ceva in calculator incriminator .

Multi care au ip dinamic nu se mai obosesc cu proxy ca zic ca oricum mi se schimba ip-u si nu mai stiu aia .

Nu stiu cum sta treaba la provider acolo , dar sunt sigur ca se tin ceva loguri gen la data ora , la macu x i s-a alocat ip y .

Daca esti obsedat ,cam aproape toti pasi ar trebui urmati de fiecare data

cand vrei sa faci ceva , pentru ca e de ajuns o singura data sa acceszi ceva cu ip-ul real si esti ars .

* si daca chatuiesti cu altii 'frati" de ai tai in timpul asta , foloseste programe proprii ,mesajele sa plece criptate nu plain-text cum e la yahoo messenger .etc :))

Cred ca am deviat mult de la topic ...:\

Link to comment
Share on other sites

pai da normal :)) dc le mai puneamm.. sa nu se descarce :)) eu l`am bagat.. si am cerut 4 dolari.. dar zice ceva de demo nuj ce req.. nu stau acuma` sa ma uit.. cand m`oi duce la internet cafe :)

daca raspund in 48 de ore inseamna ca tre` sa fugiti si voi :))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...