Jump to content
Nytro

RST 2016

Recommended Posts

4 minutes ago, Nytro said:

E facut doar partea de desing, partea de backend si integrare cu IPBoard nu e facuta.

Eu am facut pentru index-ul existent, ar trebui sa fie ok, mie imi merge, nu stiu de ce apar probleme :-??

 

Ai folosit un dummy account sa incerci fara cel de admin sa vezi daca se repeta problema? E cam enervanta treaba, mai ales de pe mobil/tableta.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Se poate sa faceti sa fie ca inainte, adica discutiile de la off-topic sa nu mai apara pe index? Sunt lucruri care nu au legatura cu securitatea informatica, inclusiv topicul meu si poate ca-i deranjeaza pe unii...

 

Si inca o chestie: atunci cand dai click pe un link de pe index, sa te trimita catre postarea utilizatorului respectiv, nu pe prima pagina a topicului.

Link to comment
Share on other sites

Daca index-ul acela este php, trebuie ceva headere care sa spuna ca documentul este expirat (sa nu faca in niciun fel browserul cache la el). Cred ca asta rezolva problema:

 

 

header("Cache-Control: no-cache, must-revalidate");
header("Expires: Sat, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT");

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Nytro nu stiu daca e doar la mine (probabil ca e) ori si la altii - tema curenta nu e prea responsive. Am incercat pe latest iOS si latest Safari si Firefox si cand intru normal pe forum index e ok:

 

http://s13.postimg.org/8fz4bexnr/IMG_0010.png

 

Dar cand intru intr-un thread... nu mai e.

 

http://s30.postimg.org/x77jaw241/IMG_0011.png


Am incercat si cealalta tema alba (default) si tot asa se comporta.

 

================

 

@Nytro - Cand dai un search la ceva pe forum si vrei sa mergi la pagina a 2-a, a 3-a, etc. e considerat ca search nou si trebuie sa astepti secundele pana sa poti vizualiza pagina. Nu prea incurajeaza deloc cautarea inainte de a posta ceva... si mai ales daca te uiti dupa ceva care se nimesreste sa fie pe la pagina 8-9.. mai bine te lasi batut. Ar fi ideal daca se poate modfica sa fie acea regula doar pentru search-ul initial. Thx!

Edited by aa7670
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2016 at 7:21 AM, Gecko said:

 #ParanoiculCeFaceTotulDeUnulSingurPentruCaIiEFricaSaNeDeaAccesLaBijuteriaLuiDeServer #ManeleAscunsePrinSubtreeuri

 

Cam așa se vede și de aici. In sensul că la fel ca actualul IPB, nici VB5 nu s-a putut integra ca o platformă sigură și funcțională pentru acest forum. Ori dacă @Nitro este singurul rămas la butoane, vor mai fi probleme de estetică și unele mofturi legate de funcționalitate.

 

Dar în cine ar putea avea încredere omul dacă mai toți userii de aici (inclusiv unii moderatori) se comportă ca niște copii de țîță? Majoritatea utilizatorilor (inclusiv unii moderatori) au probleme grave cu limba română. Nu mai pomenesc despre logică. Cu ce mai poți construi ceva calitativ atunci când materia cenușie se rarefiază?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
7 hours ago, Nytro said:

O sa pun noul index dupa ce repara @Gecko problemele.

 

Am pus 2 plugin-uri:

1. O sa primiti avertisment daca ultimul post intr-un topic este mai vechi de 60 de zile (dar tot veti putea posta)

2. RSS feed pe anumite forumuri: https://rstforums.com/forum/rssalltopics.xml 

 

Va rog sa testati, sper sa fie ok acel RSS.

 

Pana acum nu am avut probleme cu RSS-ul. Good job.

 

Asteptam index-ul si rezolvarea problemei de login si cam aia e ^^

 

PS: Formatarea codului se vede naspa de pe telefon :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...