Jump to content
wikedx

Fac script de copiat articole de pe alte site-uri pe wordpress

Recommended Posts

Salut fac script-uri pentru copiat articole de pe orice site-uri pe wordpress.Copiez doar pe wordpress, deoarece cunosc doar functiile de implementare in wordpress si nu prea am timp sa invat sa implementez si pe alte platforme (nu implementez pe ecommerce).

Script-ul il fac in php cu crawlere, alaturi de mysql.

Se va forma o baza de date cu toate articolele copiat pentru a nu copia acelasi articol de mai multe ori.

Daca site-ul respectiv contine tag-uri,categorii,imagini,text etc. atunci eu copiez tot exact cum este sau la specificatiile clientului.Nu pot eu sa fac script-ul pentru categorii daca site-ul respectiv nu are categorii sau tag-uri.

Script-ul se va activa se cate ori vrea clientul pe zi,ora,saptamana,luna etc.Poate copia cate articole doreste clientul fara nici o limita.(lucrul acest il fac cu cronjobs)

Daca site-ul respectiv are cloudflare ( https://www.google.ro/search?q=ce+inseamna+cloudflare ) nu pot sa fac nimic deoarece nu detin cunostintele necesare sa trec de protectie, iar protectia nu ma lasa sa folosesc script-ul.

Daca doriti sa copiati multe articole de pe un site fara sa miscati un deget atunci script-ul meu este solutia.

Script-ul copiaza articole de pe un singur site!Pentru fiecare site va fi un script diferit.

Pret : 25$ / site .

 

Edited by wikedx
  • Sad 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...