Jump to content
bcman

Like vs Rep

Recommended Posts

Cred ca ar fi bine sa se introduca si un sistem de like. Sa fie cum era si pe forumul vechi. Like-uri date la gramada, iar +rep doar pentru posturi cu adevarat utile. Momentan actualul sistem de rep este folosit cum era cel de like inainte. Ideea e sa avem un indicator cat mai bun pentru cei care posteaza chestii utile comunitatii, iar like-ul pentru posturi partial utile sau amuzante.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bcman said:

Aham. Si nu se pot seta ambele? Cum spuneam, reputatia sa fie folosita doar pentru posturi cu adevarat utile si ca un indicator al activitatii unui anumit user in comunitate.

Reputatia parea mai utila pentru ca trebuia sa dai 3 clickuri, in timp ce pentru a da un like trebuia un singur click. Nu are nicio treaba cu cat de util era un user pentru comunitate. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Byte-ul said:

Reputatia parea mai utila pentru ca trebuia sa dai 3 clickuri, in timp ce pentru a da un like trebuia un singur click. Nu are nicio treaba cu cat de util era un user pentru comunitate. 


Tocmai faptul ca era mai greu de dat te facea sa o dai doar utilizatorilor utili. Eu, de exemplu, cand postam la ajutor dadeam like tuturor celor care au venit cu raspunsuri bune si rep doar celui care a venit cu raspunsul care m-a si ajutat. Bine, e la latitudinea adminilor, dar eu zic ca era bine cand erau amandoua pentru ca aveau scopuri oarecum diferite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...