Jump to content
darkvibe

Cateva sfaturi SEO / Publicizare ?

Recommended Posts

Buna seara tuturor.

Detin comunitate de tip gaming si am nevoie de cateva sfaturi din partea voastra. Vreau sa fac ceva original si unic, nu acelasi forum cu 2 servere de joc pe care il deschide tot plodul. As dori sa stiu care sunt metodele de populare, publicizare sau marirea vizitelor. Nu doresc sa imi iau masina de spalat, iphone 9 sau tigari din profit (daca va fi), banii fiind investiti mereu pentru dezvoltarea forumului. Detin licenta ipb pe aceeasi versiune ca si acest forum. Multumesc anticipat

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu cred ca mai prind "comunitatile astea de gaming" insa ai putea sa:

1.Cauti ce se mai joaca lumea si deschizi cateva servere;

2.Cauti omanei calumea in staff nu copii de 2 ani cum ai mai avut ;);

3.Iti poti faci un blog al comunitatii unde posti posta stiri din lumea gaming (articole unice apoi google te va indexa si poate atragi lume si pe comunitate);

4.Platesti reclame pe alte siteuri de genu.

 

Sper ca te-am ajutat cat de cat !

 

Ps:Intr-un timp aveai ceva lume pe forum din cate imi amintesc eu...

Edited by Flesh
Link to comment
Share on other sites

iti deschizi un server de ceva dar cu un mod nou, programat de cineva care se pricepe si o idee noua. Un mod nou de cs sau o combinatie intre mod-uri ceva facut cum trebuie, un server samp facut cum nu mai este nici unul in romania, si nu ai nevoie de nici un seo sau alte prostii. Cresti rapid daca ai servere de calitate. Eu cand aveam 13-14 ani aveam un server de cs zombie mod unicat atunci prin romania, am stat si l-am modificat cum am stiu si am putut pe atunci, si nici macar nu era hostat, il tineam pe pc-ul de acasa, cate 8-10 ore pe zi dar era 32/32 cand il deschideam.  Trebuie ceva original, si nu ai nevoie de publicitatea prea multa, adica o sa ai un procent de intoarcere foarte mare al jucatorilor si al vizitelor. 

 

Iti trebuie ceva bani, acum banuiesc sa ca se gasesc de cumparat servere gata facute pe forumuri.

Si daca vrei sa faci bani, nu o sa te imbogatesti din cs si samp. Iti trebuie un server gen mu online sau jocuri de acest timp, in care utilizatorii isi pot cumpara iteme premium, acolo se fac cei mai multi bani

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jetus said:

iti deschizi un server de ceva dar cu un mod nou, programat de cineva care se pricepe si o idee noua. Un mod nou de cs sau o combinatie intre mod-uri ceva facut cum trebuie, un server samp facut cum nu mai este nici unul in romania, si nu ai nevoie de nici un seo sau alte prostii. Cresti rapid daca ai servere de calitate. Eu cand aveam 13-14 ani aveam un server de cs zombie mod unicat atunci prin romania, am stat si l-am modificat cum am stiu si am putut pe atunci, si nici macar nu era hostat, il tineam pe pc-ul de acasa, cate 8-10 ore pe zi dar era 32/32 cand il deschideam.  Trebuie ceva original, si nu ai nevoie de publicitatea prea multa, adica o sa ai un procent de intoarcere foarte mare al jucatorilor si al vizitelor. 

 

Iti trebuie ceva bani, acum banuiesc sa ca se gasesc de cumparat servere gata facute pe forumuri.

Si daca vrei sa faci bani, nu o sa te imbogatesti din cs si samp. Iti trebuie un server gen mu online sau jocuri de acest timp, in care utilizatorii isi pot cumpara iteme premium, acolo se fac cei mai multi bani

Se scot bani si din sa:mp trebuie doar sa iti pui imaginatia la bataie si sa cunosti bine limbajele de programare necesare.

Pot sa creezi tu tot ce vrei acolo iteme premium,absolut orice doresti.Tu faci modul de joc.

Link to comment
Share on other sites

După ce ai terminat configurarea platformei, gândeşte-te la aspectul temei, încercând să îl faci cât mai plăcut ochiului, în aşa fel încât să atragi câţiva utilizatori doar prin aspect.

Având în vedere că acum sunt sute de comunităţi, poate chiar mii, să zicem că partea SEO nu e o oportunitate foarte bună, doar dacă ai content-writers pentru a scrie articole originale.

Având în vedere că CS 1.6 e de domeniul trecutului şi jocul e totally-hacked mai bine te implici în dezvoltarea comunităţii pe baza de CS: Go, eventual şi SA: MP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...