Jump to content
WIK

Satul sa stau "degeaba".

Recommended Posts

Salut, pur si simplu nu stiu de unde sa incep....a da... m-am saturat sa "stau degeaba" bine...nu stau degeaba...mi-am gasit o slujba la Mc Donalt`s dar sincer? Nu se merita timpul pe care il lucrez... nu lucrez de mult...lucrez de 2 luni de zile, dar dupa ce primesc salariu ma simnt de parca as fi stat degeaba toata luna, avand in vedere ca am de platit chiria, mancarea, intretinerea...de multe ori sar peste aia 900-1000 lei pe care-i primesc lunar de la Mc Donalt`s, vin acasa dupa 8 sau 10 ore de munca (depinde cum i-se scoala managerului sa ma treaca pe program) am 3-4 ore libere pana ma culc sa fiu odihnit pentru a doua zi... si m-am gandit ca macar 1 ora din acele 3-4 ore sa o fac mai productiva...sincer? Nu visez marea cu sarea...nu vreau milioane, vreau decat sa fac niste bani in plus, orice suma este bine venita...dar sunt in lipsa de idei...chiar nu stiu nici o metoda prin care as putea sa fac asta (exceptand miile de metode gasite pe internet care iti promit ca vei deveni milionar in 3 zile si 5 ore..) nu fug dupa vise, visele las sa ramana vise...

Daca m-ar putea ajuta cineva cu o ideie, avand in vedere ca am ceva cunostinte in domeniul IT (putina programare, HTML / PHP pe acolo mai ma descurc) 

 

Prin acest topic nu vreau sa cersesc mila nimanui, vreau decat sa primesc daca se poate niste sfaturi cum as putea scoate ceva bani de pe net, o metoda care sa functioneze chit ca aduce putin...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Bani pe net daca vrei sa faci, mai asteapta sfaturi. Dar banuiesc ca trebuie sa dedici ceva timp.

 

Pe termen lung, poti sa iti imbunatatesti abilitatile in programare sau in ce vrei tu, ce tine de IT si sa cauti loc de munca. Banuiesc ca nu vrei sa lucrezi toata viata la McDonalds pe un salariu de sclav. Si asta cu banii pe net, o sa tina cat o sa tina. O meserie stiuta este buna toata viata. Mai ales in programare si in IT in general.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1. Invata php frameworks si fa biduri pe upwork

2. Invata marketing( clickbank/CPA/ affiliate ) + SEO, vinde produse online.

3. Fa diferite siteuri pe diferite nise, baga reclame, la 10 siteuri o sa faci ~200 usd pe luna( incearca siteuri care nu necesita postare in fiecare zi )

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1. Ia un script pentru un landing page bazat pe o nisa, exemplu

 http://all4share.net/scripts/premium-cpa-file-locker-clash-of-clans-hack-full-website-script.html

 http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/freebies-giveaways/758903-get-premium-cpa-file-locker-clash-clans-hack-full-website-script.html

 

2. Ia-ti un domeniu, pune-l pe un host 

 

3. Inscrie-te pe o retea de CPA/PPD (cpalead/fileice) si genereaza-ti un widget pe care-l pui in site pentru ca lockerul sa fie pe contul tau.

 

4. Promoveaza-ti site-ul, faci un videoclip cum iti prezinti site-ul si-l pui pe youtube, faci spam pe facebook

 

Cel mai noob-friendly tutorial pe care pot sa ti-l fac, poti sa faci pana la $200/luna , depinde cat de mult trafic aduci.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gecko said:

Cea mai usoara labareala pe care o poti face pe net e cu affiliate marketing-ul, dar pe cat e de usoara, cel putin la inceput, pe atat e de time-consuming. Daca nu ai cunostintele necesare sa-ti construiesti un site/o pagina web, sa trimiti mailuri, sa generezi trafic spre o pagina, o sa trebuiasca sa investesti foarte mult timp sa inveti cum sta treaba. Plus ca dupa ce vei invata, timpul investit va fi acelasi, doar ca ti se va parea mai putin pentru ca vei sti exact ce-i de facut si randamentul este mai ridicat, deci cel mai probabil tre' sa te pregatesti foarte bine incat sa-ti permiti sa-ti dai demisia si sa traiesti din ce vei alege sa faci. Nu te minti singur ca maine te vei apuca de lucru serios, daca azi esti un lenes notoriu.

 

In alta ordine de idei, tu nu stii nici macar sa scrii. Din punctul meu de vedere, nu ai pic de respect fata de sine, nu prea vad cum te-ai putea mobiliza mai mult de cateva minute pe zi sa faci ceva productiv. Iar daca esti tipul de om care dupa ce ca are un job de cacat, mai vrea sa se mai si distreze noaptea prin cluburi, am vesti si mai proaste pentru tine; vei muri asa.

Asa mi-am dat si eu seama de o treaba,daca cauti gasesti.

Si odata ce incepi sa devii obsedat de cautat o sa gasesti mereu.

Link to comment
Share on other sites

Vrei mura in gura, din milioanele de metode de facut bani multi dintre noi au incercat o gramada de metode pana au gasit metoda perfecta si vi tu ala smecher si ceri metoda perfecta de facut bani pune mana si studiaza diverse metode nu sta la cersit ca cersetorii aia de pe drum care stau cu mana intinsa sa le dea lumea de mila si fug de munca ca dracu de tamaie.

Incearca adsense, affiliate, invata programare, scrie un ebook si vindel, cumpara produse mai ieftine si vindele mai scumpe, metode sunt destule daca chiar vrei sa faci un ban

 

Daca sti php/html pune anunt pe diferite site-uri si gasesti clienti, daca vrei sa iti faci un site ai nevoie de bani de investit in domeniu/host + ca ai nevoie si de trafic ca sa ai vanzari

 

Edited by unic
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Muppet said:

Cred ca si tu ai fost printre aia care ziceau ca scoala e nefolositoare si nu te invata nimic, meh :)), apuca-te sa inveti limbaje de programare ma indoiesc daca n-ai invatat la scoala

 

Merci, m-ai facut sa zambesc. Haide sa-ti fac o marturisire... Am terminat cele 12 clase cu media 8.70 si bacul l-am luat cu 8 plus ca sunt la facultate, stau singur de la varsta de 17 ani, si spre deosebire de multi care sunt pe aceasta comunitate nu m-am plans nici odata ca nu am bani, ci ca vreau mai multi decat am, nu ma limitez decat la salariul pe care il am. Plus ca eu v-am intrebat de o metoda de a scoate bani pe net din simplul motiv ca nu am suficient timp sa caut  singur, daca as avea timpul necesar sigur as gasi, eu am cerut decat o parere (Cum s-ar putea scoate bani pe net) in fine... titlul "Satul sa stau degeaba" este ironic...din caz ca nu v-ati prins

 

11 hours ago, tulip said:

sperand ca ai pus deoparte salariul pe cele doua luni,te sfatuiesc sa achizitionezi o imprimanta laser si sa printezi cat de multi lei poti.

 

Crezi ca ai facut bine ca ai lasat comentariul asta? 

16 hours ago, Gecko said:

Cea mai usoara labareala pe care o poti face pe net e cu affiliate marketing-ul, dar pe cat e de usoara, cel putin la inceput, pe atat e de time-consuming. Daca nu ai cunostintele necesare sa-ti construiesti un site/o pagina web, sa trimiti mailuri, sa generezi trafic spre o pagina, o sa trebuiasca sa investesti foarte mult timp sa inveti cum sta treaba. Plus ca dupa ce vei invata, timpul investit va fi acelasi, doar ca ti se va parea mai putin pentru ca vei sti exact ce-i de facut si randamentul este mai ridicat, deci cel mai probabil tre' sa te pregatesti foarte bine incat sa-ti permiti sa-ti dai demisia si sa traiesti din ce vei alege sa faci. Nu te minti singur ca maine te vei apuca de lucru serios, daca azi esti un lenes notoriu.

 

In alta ordine de idei, tu nu stii nici macar sa scrii. Din punctul meu de vedere, nu ai pic de respect fata de sine, nu prea vad cum te-ai putea mobiliza mai mult de cateva minute pe zi sa faci ceva productiv. Iar daca esti tipul de om care dupa ce ca are un job de cacat, mai vrea sa se mai si distreze noaptea prin cluburi, am vesti si mai proaste pentru tine; vei muri asa.

 

Sunt deacord cu tine in unele relatari, iar cu altele nu. Cum ar fi

1) Nu stiu sa scriu! -> Dupa 10 ore de munca, nu-ti sta gandul la scris, cel putin ieri seara cand am facut topicul acesta eram rupt de oboseala. Scuza-ma daca nu folosesc o gramatica impecabila dar subliniez din nou acelasi lucru (NU SUNT ROMAN SUNT VENIT IN ROMANIA DE 6 ANI DE ZILE)

2) Dau meditatii de Limba Rusa, deci nu imi pierd viata cu iluzii

3) Nu am fost in club decat de vro 2 ori in toata viata mea, si atunci cand am fost am fost impins de la spate de cati-va prieteni.

4) De unde si pana unde ai iesit la concluzia ca nu am pic de respect de sine? 

 

Ps: Daca si acum am avut greseli gramaticale, tin sa precizez ca acum 15 minute am ajuns acasa de la munca! 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Auzi la el nu are timp sa caute pe net o metoda de facut bani :))

Serios ? Si noi suntem prostii tai sa muncim in locul tau si sa iti spunem pas cu pas ce trebuie sa faci ?

 

Ai primit destule sfaturi pe forum sau tu crezi ca bani pe net se fac peste noapte fara sa muncesti ? Multi dintre noi au muncit la un site poate cateva luni bune fara sa primeasca nici un ban si abia dupa cateva luni au inceput banii sa vina, asa ca tine minte un lucru ca sa ajungi sa faci bani pe net trebuie sa muncesti free apoi o sa ai si rezultate, asta doar daca te ti de munca. Poti cumpara electronice si sa vinzi pe olx se fac bani frumosi si din metoda asta eu am facut bani frumosi din prostia altora, cumparam mai ieftin si vindeam mai scump.

 

Poti sa iti faci un site si sa iti vinzi un ebook sau video si sa vinzi propriul curs de limba rusa sau ce sti tu mai bine sa faci dar si asta necesita timp pana scri ebook-ul si cum esti tu de nu ai timp decat 1 ora pe zi si mai esti si obosit si ai greseli gramaticale slabe sanse..

 

Inca un sfat... Nimic in lumea asta nu e gratis si nimeni nu o sa iti dea nimic gratis si daca totusi o sa primesti ceva gratis de la cineva sa sti ca acel cineva o sa profite dublu pentru ca te-a ajutat, daca intelegi ce vreau sa spun

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Gecko said:

Bravo tie ca ai terminat cu 8.7 scoala si acum lucrezi la McDonalds. Reprezinti cliseul perfect. Trebuie sa fii foarte mandru, parintii tai probabil sunt in extaz si ei. Sau poate ai vreo drama si aici despre care sa ne spui?!

Tu chiar crezi ca esti singurul care duce sau a dus o viata mizera sau fara de noroc? In situatia ta se afla majoritatea romanilor, in special generatia de astazi, in principal pentru ca au distrageri la fiecare pas, carora daca ai apucat sa le acorzi atentie, te pot duce pe un drum complet distructiv pentru viitorul tau.

 

Uneori le multumesc alor mei ca nu mi-au acordat niciodata atentie, ca nu m-au impins prea tare la scoala si ca nu au pic de cultura generala pe care sa mi-o paseze, pentru ca astazi poate as fi in situatia celor cu mai multe diplome decat cunostinte, pentru ca nu as mai fi avut libertatea asta in a alege ce vreau sa fac si sa invat. Iar daca ai impresia ca fac bani din afilieri sau alte lucruri ce tin de extreme si ca pur si simplu am avut noroc ca am reusit fara scoala, tin sa precizez ca te inseli. Te asigur ca eu, si probabil multi altii, de pe aici chiar, avem mai multe cunostinte in materie de web development decat orice inginer care urmeaza sa iasa de la ce facultate vrei tu. De ce? Pentru ca facultatile care predau asa ceva, te lasa cu baza, de restul te ocupi tu (deci, de ce te-ai duce acolo in primul rand?), iar restul nici nu se ating de subiect. De ce? Pentru ca inca se bazeaza pe idei de succes generale, initiate cu zeci de ani in urma, iar IT-ul nu are loc pe acolo, dar mai exact pentru ca nu exista inca profesori adevarati in asa ceva si pe la noi. Si inca un motiv pertinent ar fi pentru ca nu-ti da nimeni diploma de antreprenor. Asa ca nu ai decat sa-ti agati diplomele tale cu un lant la gat si sa te plimbi cu ele prin centrul orasului, ca fara experienta nu ai altceva de facut cu ele, inafara de a o lua de la zero ca junior/sclav intr-o multinationala.

 

Si tin sa mentionez ca pe aici, cel putin cei care vor da doi bani sa-ti raspunda, majoritatea suntem impotriva sistemului de invatamant, pentru ca, cei care chiar stim ceva folositor, ne-am dat seama de mult ca scoala ne incurca. Iar tu, venind sa te lauzi cu facultatea ta, nu vei reusit decat sa te distantezi si mai tare de noi. Eu tot ce am facut, si nu cred ca-s singurul, a fost pe cont propriu, asa ca scuza-ma daca nu am nici cel mai mic strop de compasiune pentru cei ca tine, care asteapta totul de-a gata. Am dus zicala "a fura meseria" la un nou nivel.

 

O problema cu ce incerci sa ceri tu aici este ca, din moment ce tu nu ai cunostintele necesare sa cunosti acel ceva la care te astepti, orice ti-ar propune cineva, ar presupune ca tu sa inveti ceva, iar asta iti va starni in cap numai motive mai mult sau mai putin penibile de a refuza acel lucru, pentru nu ai baza de cunostinte necesare. Pe scurt, ar vorbi cu peretii. Dovada pentru asta o regasesti in ignoranta cu care ai tratat fiecare replica de mai sus, ale baietilor care chiar ti-au dat atentie si sfaturi din propria lor experienta si care chiar ii ajuta pe ei. Ai ales sa stai sa te certi ca babele cu noi, cei care te criticam, si sa-i ignori pe restul. Iar daca ma insel, si i-ai contactat pe PM sa le ceri mai multe informatii, sa-mi fie cu pardon, si, de asemenea, bravo tie.

 

Pe de alta parte, sa vii pe aici si sa te plangi ca nu gasesti ceva de facut, cand altii chiar stau si depun mult efort pentru asta, e cel putin ignorant din partea ta. Asa ca asteapta-te in continuare la acelasi gen de critici pe care le-ai primit si pana acum. Gasca cu oua de aur nu o scoate nimeni la vanzare, si in niciun caz nu o ofera gratis. Daca vii sa ceri ajutor in felul asta, fara ca intr-adevar sa depui ceva efort sa te educi singur intr-o directie, nu ai decat sa te astepti la unul dintre oua si sa speri ca inauntru e un pui, dar cel mai probabil iti vei pierde timpul.

 

Iar daca continui sa ne dai replici de-astea la fiecare critica, asigura-te ca esti suficient de informat pentru a fi arogant, pentru ca, in caz contrar, singurul lucru pe care-l vei trezi in restul va fi gandul ca esti penibil. Un om chibzuit ar fi citit, ar fi realizat cat de in urma este si s-ar fi pus pe invatat absolut tot ce apuca. Concluzia la care am ajuns, dupa fiecare critica adunata de-a lungul experientei mele, e ca trebuie sa inveti ceva din fiecare intamplare. E mult mai valoroasa o critica decat un pupic in cur, cel putin daca intr-adevar vrei sa evoluezi, ca vad ca unora chiar le place sa fie linsi in cur la fiecare pas.

 

Daca te-ai nascut dupa ~85, adica nu ai apucat mentalitatea comunista, ai avut acces la PC minim 3 ani in viata ta si inca nu iti permiti sa faci bani din asta, din punctul meu de vedere, nu meriti ajutat, pentru ca esti genul de om care trebuie tinut de mana toata viata (mentalitate predata in scoala; toata lumea are nevoie de ajutor la fiecare pas - corect in masura in care ajutorul il gasesti singur, nu il cersesti, ca nu multi vor sta dupa tine, mai ales sa faci tu bani si ei sa se uite la tine), pe cand niciunul dintre noi, cei care am atins o boaba de succes, chiar daca suficient doar sa ne platim chiriile, nu suntem asa.

 

Iar gandul cu care te las e ca daca mai continui sa te compari cu restul, ai sa mori de ciuda.

Respect frate,mai bine nu putea sa o spuna cineva.Dar si eu resping criticile adresate urat,am facut un topic pe forum si ceream niste sfaturi in legatura cu o pagina de facebook daca este bine sa cumpar likeuri.Si vine unu smecher ca suntem aiuriti rau,eu si ceilalti de au raspuns sa ma ajute la topic,ca daca nu am content calumea e degeaba totu.I-am zis sa imi arate ce a facut el pana acum cu social media si inca astept un raspuns.

Iar alta mentalitate care ma lasa masca: Ma trezesc cu mesaje private de la niste useri de pe forum unde imi cer ajutoru si informatii ,nici nu ma saluta cand imi trimit primul mesaj privat,iar eu ii ajut si dupa nici macar un multumesc nu aud.

Link to comment
Share on other sites

Cum sa demoralizezi un om din doar 5 posturi pe un forum :))

 

Invata photoshop la nivel mediu part time cand ai timp si apoi cumpara cateva zeci de review-uri pe Fiverr ; vei pierde 1 dolar la fiecare review insa te va boosta. Eu am testat de curiozitate acum un an si a mers ; dar m-am plictisit repede,din moment ce incepi cu Fiverr trebuie sa fi activ si sa te implici,nu vei face mari bani,relativ cam la fel cu  chicken shop-ul unde esti angajat,insa cu timpul mai evoluezi :)

 

Oricum eu te felicit pentru ca nu esti ca majoritatea pizdarilor frezati care atarna pe la masa pentru 10 lei pe week-end si se alinta cu hashtag-uri pe instagram.

 

Succes.

 

 

Edited by Eddie91
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cei care spun ca nu trebuie sa faci studii sunt cel putin idioti pentru ca fara studii nu ai acces la anumite lucruri. In ziua de azi conteaza si studiile alea, pe langa acea pagina din CV adaugata pe care ti-o cere aproape oricine daca aspiri la o functie mai inalta, un mediu d-asta de invatare organizat te modeleaza si ca individ si ca inteligenta, si daca esti lenes e un bonus, ca te impinge de la spate sa inveti anumite lucruri. Da, inveti numai bazele in mare parte, dar facultatea presupune si studiu individual, nu sa iti dea chiar absolut totul mur in gura, iar daca nimeresti la o facultate buna, profesorii care chiar au chef te ajuta sa iti deschizi mintea, ochii, te lumineaza cu privire la anumite chestii. Sfatul meu pentru toti tinerii este sa faca o facultate cu ajutorul caruia sa faca ceva, nu se se duca la stomatologie si sa se faca patinatori, sau mai stiu eu, o facultate dauneaza in momentul in care o faci degeaba, ca sunt ani din viata pierduti.

 

 

// Cine a dat dislike inseamna ca e o maimuta inculta/cu sanse mari de a fi inculta. Stati in caverna voastra si nu invatati decat 1 singur lucru, nu cumva sa va suprasolicitati neuronul (1).

Edited by Meteosensibilul
  • Upvote 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Gecko said:

Daca te-ai nascut dupa ~85, adica nu ai apucat mentalitatea comunista, ai avut acces la PC minim 3 ani in viata ta si inca nu iti permiti sa faci bani din asta, din punctul meu de vedere, nu meriti ajutat, pentru ca esti genul de om care trebuie tinut de mana toata viata  pe cand niciunul dintre noi, cei care am atins o boaba de succes, chiar daca suficient doar sa ne platim chiriile, nu suntem asa.

 

 

Hahahaha ,ai atins boaba de succes.Bitch,please!Mentalitate de roman basit.Daca castiga 15 milioane  adica cat alocatia pe un an i se pare ca e shaful banilor.Un om intr-o sociatate normala ia de la 1k euro in sus.Adica salariul minim,plm,saracii.Ce sa faci cu indienii Europei...lucreaza ca programatori pe salar de maturatori din tarile normale.Programatori de McDonald. Boabe de succes,auzi la ei,hahahaha pakistanezii europei.

Link to comment
Share on other sites

Bun, nu stiu daca am sa dau replay la cineva, dar as dori sa-mi spun ultimul cuvant ce tine de acest topic. Dupa care as dori un administrator sa inchida sau sa stearga acest topic deoarece deja subiectul este deplasat mult.

 

Gecko

12 hours ago, Gecko said:

 

 

Nu inteleg de unde vii tu sa tragi asemenea concluzii, posibil ca nu am lasat comentarii, si mai mult ca sigur ca nu am abordat pe nimeni pe privat, dar m-am interesat in particular cu fiecare sugestie. Nu am cerut sa-mi dea nimeni mura in gura, asta-i adevarul nu m-am exprimat chiar stralucit, dar in viziunea mea era sa aflu pareri noi ca de exemplu "Vanzari  - cumparari, PPD / CPA, pagini de facebook, etc, nu am cerut nici odata un tutorial, sau sa fie cineva care sa ma tina de mana si sa-mi arate totul dea-gata.

 

In mod sigur banii ii fac singur, si pe propriile mele puteri, daca nu am experienta potrivita sa vin pe forumul acesta, nu-i nici o problema, eu tot pe aici o sa stau ca sa acumulez experienta potrivita sa ma afirm. Nu am spus nici odata ca imi place sa fiu pupat in cur, cum ai afirmat tu, si nu cred ca am lasat sa se inteleaga acest lucru,

Si cel care sincer? Este penibil esti chiar tu, deoarece de unde vin eu oamenii vorbesc doar cand au ceva de spus, nu vorbesc doar sa se afle in treaba, si nici nu vorbesc din banuieli, oamenii vorbesc decat cand au ceva concret ce vor sa impartaseasca si cu alt cineva, Ceea ce la tine nu am vazut acest lucru. Multumesc intr-adevar pentru unele sfaturi care le-am gasit chiar utile din relatarile tale.

 

Eu nu am pus accent pe scoala, eu decat am raspuns la o afirmatie. Mai spun inca odata scoala este scoala, omul este om. Nu cred ca isi au locul replicile acide, si nici sarcazmul de care ai dat dovada, nu mai luam in calcul inganfarea. Nimeni nu sa nascut invatat, nimeni nu-i perfect, plus ca cum eu nu stiu domeniul tau de activitate, nici tu nu stii domeniul meu de activitate, faptul ca lucrez la MC Donalt`s, nu lucrez ca nu am gasit alt undeva, nu am gasit deoarece nu am nevoie deocam data alt undeva. Este mediul unde imi pot face programul exact cum vreau eu, unul din putinele locuri de munca unde sunt flexibil intr-adevar, si am timp de toate. Mai mult ca sigur va veni vremea cand nu voi lucra la Mc Donalt`s, si atunci sa te vad din nou ce o sa mai ai de spus. Cu parere de rau iti spun ca mi-ai lasat o impresie foarte proasta! Poti sa ma etichetezi cum vrei, dar haide inainte sa ne intalnim la o cana de ceai! 

5 hours ago, Eddie91 said:

 

 

 

Da, intr-adevar, si eu folosesc fiverr, nu castig mult, dar sunt niste bani in plus, e o metoda pe care o folosesc. Stiu si cate ceva din Photoshop, mai lucrez la proiecte pentru web design, mai scot si ceva bani din asta dar nu e ceva stabil nici odata! Asta-i si unul din motive pentru care caut mai multe idei. Multumesc ! 

14 hours ago, archerise said:

Dai meditatii de limba rusa...mi-e greu sa cred ca nu gasesti pe net persoane interesate de traducerea unor documente sau chiar site-uri.

 

Da.. m-am gandit si la chestia asta, dar ca sa pot traduce documente pe cale oficiala, imi trebuie un atestat de cunoasterea limbii ( Avand in vedere ca am cetatenie rusa / romana) s-ar simplifica putin treburile, trebuie doar sa ma documentez putin. Si cat despre site-uri, m-ar mira sa fie cineva care ar fi dispus sa plateasca pentru asa ceva. In orice caz o sa studiez si acest aspect. Merci si tie! 

16 hours ago, call911 said:

 

Sau http://livejasmin.com + webcam + niste chiloti tanga :))

OFF: Acum stau si ma gandesc daca ai testat metoda..

16 hours ago, andr3y said:

http://www.aliexpress.com/  + Inspiratie + OLX.

 

Da, ideea asta mi-a venit ceva timp in minte, de pe vremea cand cumparam haine de la alienexpress, dar sincer? mi-se pare o investitie proasta de timp, Nu stiu de ce am feeling-ul asta.

 

Ca si ultim cuvant. Va multumesc tuturor care au venit cu o ideie, va multumesc si celor care au fost total pe langa subiect, chiar mi-ati lipit zambetul pe buze, cu unele replay-uri, Sper ca mai sunt si altii care vor vedea acest topic si se vor inspira din raspunsurile voastre

 

Era sa uit sa mentionez o chestie, daca cineva cere ceva intr-un topic, nu va ganditi ca il ajutati decat pe el si gata, pe acel topic se vor uita si alti oameni care s-ar putea inspira si ei. 

 

Pace, Numai bine !

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stefan-cel-Mare said:

 

Hahahaha ,ai atins boaba de succes.Bitch,please!Mentalitate de roman basit.Daca castiga 15 milioane  adica cat alocatia pe un an i se pare ca e shaful banilor.Un om intr-o sociatate normala ia de la 1k euro in sus.Adica salariul minim,plm,saracii.Ce sa faci cu indienii Europei...lucreaza ca programatori pe salar de maturatori din tarile normale.Programatori de McDonald. Boabe de succes,auzi la ei,hahahaha pakistanezii europei.

 

Initial n-am vrut sa scriu nimic, dar efectiv nu intelegi, e doar o etapa prin care trece omu cu topicul, stii, cand esti disperat si n-ai alte optiuni, vrei sa te manifesti si sa incerci sa cauti solutii in si cele mai negre circumstante.

 

Hai sa-ti fac unpic de lumina, majoritatea oamenilor care fac bani, deja s-au saturat sa incerce sa explice cum se face oamenilor ca tine, efectiv, nu pentru ca nu am putea, dar nu esti pregatit pentru discutia asta, aici nu ma refer la WIK, ci la rahatu asta de stefan-mare.

Salariu de 15 milioane ? e bun, decat nimic, macar face ceva si creste.

Eu am inceput la 2.5 milioane pe luna, daca ma luam dupa toti retardati ca tine nu ajungeam sa fac ce fac.

Daca tot vorbesti atata de bani, inseamna ca n-ai avut niciodata cat sa-ti ajunga, dar nu e nici o problema, se rezolva cu varsta daca ai noroc, la cum vorbesti ma indoiesc ca o sa faci bani care ii vrei de curand.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...