Jump to content
SLK

O sugestie .

Recommended Posts

Okay am o problema destul de grava . Sa zic asa am uitat parola de contul meu de la yahoo . Oricand incerc sa resetez parola imi da faza asta :

Sorry, your password can't be reset online

To reset the password for this account, please contact Yahoo! Customer Care

Our Customer Care team will email you instructions that will help confirm your identity and allow them to better assist you.

Contact Customer Care

Exista alta modalitate de a reseta parola ?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred. Dar yahoo a inceput de la o vreme sa munceasca la updateuri diverse, poate e asta un motiv. Mai asteapta si mai incearca. Sau apeleaza la customer care daca iti dau si link. Banuiesc ca esti sigur ca ai introdus toate datele corecte! Eu am incercat un reset de proba dar nici pana in ziua de azi nu-mi aduc aminte intrebarea secreta.

Link to comment
Share on other sites

ai 2 posibilitati ..poti sa contactezi Yahoo Customer Care prin e-mail sau prin telefon 1-866-800-8092.

-daca contactezi yahoo prin e-mail o sa astepti o serie de e-mailuri back and forth care o sa te intrebe o multime de intrebari: security question, old e-mail,numele tau, si tot acest proces o sa dureze 2..3 saptamani..

-daca ii contactezi prin telefon (trebuie ca sa vorbesti engleza) nu au inca setat un customer care in alta limba doar engleza. si acelasi lucru ..o serie de intrebari,dar procesul o sa dureze cateva minute..

Lokipaki ..daca vrei sa intri in vechiul tau account dar nu poti pentru ca nu iti aduci aminte intrebarea secreta atunci poti sa contactezi yahoo prin telefon ..o sa iti puna o serie de intrebari..iar cand te va intreba care este intrebarea secreta le spui ca ai uitat dar poti sa le spui informati ce si e-mails care ai avut in e-mailul vechi si momentan esti confuz si nu iti aduci aminte dar sa iti spuna cu "apropo" care este intrebarea secreta ..si atunci ei o sa iti spuna cu aproximatie care este intrebarea ta secreta si atunci le spui si raspunsul .."Eu am incercat si a mers".

Link to comment
Share on other sites

este si un tutorial al lui Nemesis care ajuta, de trecut peste intrebarea secreta.

In cazul meu nu sunt probleme, doar mi-am verificat "forgot password" pe cont si am ramas tablou ca nu mai stiu ce animal aveam acu vreo 10 ani. In ultima vreme trec la raspuns cate un prieten.

Link to comment
Share on other sites

Acest numar este 'CORECT' chiar acum cateva minute am sunat ca sa verific numarul dupa ce am citit cea ce ai scris.. si numarul este corect..

1-866-800-8092

Un alt numar de telefon pentru Small Businesses: 1-866-562-7219 acest numar de telefon este pentru a contacta yahoo pentru problemele cum ar fii websites, reclame, sau business services

"Nu stiu daca este si pentru e-mails" dar poti sa ii suni la acest numar sii le spui ca sa te transfere la e-mail services..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...