Jump to content
unulsingur2000

Sony Xperia z5

Recommended Posts

Salut nu stiu daca mai e deschis un alt topic despre subectul asta ..daca e atunci rog adminul sa stearga topicul//

Am si eu o ,,problema,,

Am cumparat din anglia un sony xperia z5 la abonament pe rteteaua teleofonica 3G si as dori sa il decodez..

Am inteles ca daca il resoftez pot sa il ,,rescriu cu retelele de la noi din ro...

Va anunt ca e prima data cand ma lovesc de problema asta si nu prea stiu bine ce si cum...

Am intalnit o postare care zice de ODIN ..nu stiu daca e bun sau daca ma ajuta cu ceva ..

Am incercat si cu FLASHTOOL

Ce rugaminte am la voi daca stie cineva un sit cv de und e sa iau programele necesare pentru al putea resofta si sa mearga pe retelele de telefonie  dela noi ...

Acum am ANDROID LOLIPAP ultima varianta ...

Softrui tot am gasit pe net dar mie frica cada se instaleaza si softruile alea or fi pentru o alta tara nu romania si atunci va merge pe retelele dn x tar ace fac c anu mai am softul pentru anglia pe reteaua asta 3G

De acea va  rog poate stiti vriun sit ceva de und e sau informatii si programe pentru a imi  resofta telefonul

Va multumesc si astept un ajutor de la voi

 

Edited by unulsingur2000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...