Jump to content
nSnoopy

Au ajuns si in Romania

Recommended Posts

Se apare ca au ajuns si la noi http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20840999-primii-15-refugiati-din-tari-arabe-alocati-romaniei-ajung-joi-galati.htm

 

Sunt foarte curios sa vad ce o sa se intample cu Romania in urmatorii ani, noi nu avem bani sa ne ingrijim saracii nostri dar in schimb acceptam gunoaiele altor tari.

Pana acum astia din guvern sareau de cur in sus ca nu sunt fonduri pentru salarii, dar pt gunoaiele astea sunt fonduri?

Parca zicea Iohannis ca nu accepta in Romania refugiati, dupa asta ne dam seama ca suntem o tara controlata de straini, daca eram asa cum zice Iohannis eram ca Russia sau alte tari care au zis NU refugiatilor.

Edited by nSnoopy
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Russia nu a spus NU refugiatilor, esti prost informat. Putin defapt care inseamna Rusia, a spus ca orice imigrant refugiat etc. trebuie sa se supuna legilor ruse si sa se comporte ca un rus, adica fara din alea pe cap, fara biserici de a le lor. De aia nu se duc, si cei putini care s-au dus au confundat un bar din rusia cu un bar de la ei, si s-au luat de rusoaice, asa ca cativa baieti bai bine facuti i-au bagat in spital si politia statea si se uita la ei cum le rupreau mecla.

Link to comment
Share on other sites

Fiecare tara care au primit refugiati au problemele lor, saracii lor, batranii lor.. mai ales Iordanul, Turcii si altii. Vai de noi, ce ne facem ca vin cativa si in Romania.. Dar cand am primit fonduri nerambursabile de la UE a fost bine? Imprumuturile de la UE, FMI si restul au fost bune si ele? Si asa mai departe, lista poate continua... (ca s-au furat si nu s-au folosit cum trebuie asta e alta mancare de peste). Daca ar fi o catastrofa naturala in Ro am vrea sa fim ajutati din exterior, nu-i asa? De exemplu daca da un cutremur decent in Bucuresti, unde jumatate de cladiri pica la o flegma mai puternica, imi pariez mana dreapta ca vor fi morti si raniti de ordinul sutelor si miilor. Atunci vom vrea orice ajutor ni se va da, nu-i asa? Nu le iau apararea Sirienilor, pe de o parte au incurajat astfel de lucruri, sunt de condamnat ca nu stau sa lupte pentru tara lor, unii din ei se comporta mai rau ca animalele pe unde ajung, fac si mofturi, etc. etc. Ce vreau sa spun cu toate astea? Faptul ca acordarea de ajutor umanitar nu este problema esentiala si ceea ce trebuie criticat/dezbatut ci ceea ce se intampla in Siria si zonele adiacente. Din pacate Rromanika e un pion foarte mic pe o tabla de sah enorma si nu are nici un cuvant de zis referitor la nimic. Mai pe scurtatura, Romania trebuie sa urmeze un sfat ce a aparut acum 2 saptamani in serialul The Walking Dead:

 

Quote

If you have to eat shit, bite, chew, swallow, repeat. It goes quicker.

 

Edited by aa7670
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aa7670 said:

Fiecare tara care au primit refugiati au problemele lor, saracii lor, batranii lor.. mai ales Iordanul, Turcii si altii. Vai de noi, ce ne facem ca vin cativa si in Romania.. Dar cand am primit fonduri nerambursabile de la UE a fost bine? Imprumuturile de la UE, FMI si restul au fost bune si ele? Si asa mai departe, lista poate continua... (ca s-au furat si nu s-au folosit cum trebuie asta e alta mancare de peste). Daca ar fi o catastrofa naturala in Ro am vrea sa fim ajutati din exterior, nu-i asa? De exemplu daca da un cutremur decent in Bucuresti, unde jumatate de cladiri pica la o flegma mai puternica, imi pariez mana dreapta ca vor fi morti si raniti de ordinul sutelor si miilor. Atunci vom vrea orice ajutor ni se va da, nu-i asa? Nu le iau apararea Sirienilor, pe de o parte au incurajat astfel de lucruri, sunt de condamnat ca nu stau sa lupte pentru tara lor, unii din ei se comporta mai rau ca animalele pe unde ajung, fac si mofturi, etc. etc. Ce vreau sa spun cu toate astea? Faptul ca acordarea de ajutor umanitar nu este problema esentiala si ceea ce trebuie criticat/dezbatut ci ceea ce se intampla in Siria si zonele adiacente. Din pacate Rromanika e un pion foarte mic pe o tabla de sah enorma si nu are nici un cuvant de zis referitor la nimic. Mai pe scurtatura, Romania trebuie sa urmeze un sfat ce a aparut acum 2 saptamani in serialul The Walkind Dead:

 

 

 

Cand a fost conflictul din Ucraina, nu i-am vazut pe aia sa fuga in Romania, Germania, Polonia sau alte tari. Au pus mana pe arma si si-au aparat tara.

Statut de refugiat ar trebui sa aiba doar copii, femeile si batranii. 

 

 

Edited by tjt
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tjt said:

 

Cand a fost conflictul din Ucraina, nu i-am vazut pe aia sa fuga in Romania, Germania, Polonia sau alte tari. Au pus mana pe arma si si-au aparat tara.

Statut de refugiat ar trebui sa aiba doar copii, femeile si batranii. 

 

Pai si eu nu acelasi lucru am zis, ca sunt de condamnat ca nu isi apara tara? Daa.. L-)

Edited by aa7670
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sveratus said:

ce rasist imputit esti ,sa traiesti si tu viata lor si dupaia comentezi ,si zici de parca ai avea tu grija de saracii nostri

 

Daca tot ii iei in brate emigreaza si tu in Germania sau Suedia si dupa sa vedem daca tot aceeasi parere o sa ai despre ei.

Link to comment
Share on other sites

Asa si? Cum au venit asa or sa si plece. Mare diferenta dintre tara noastra si a lor nu este (pe plan social, economic si politic). Cand or sa vada ca "Do you speak Inglish" pula-n cur nu are efect or sa uite de Romania. Acum serios, marea majoritatea vin cu bani destui de multi dupa ei (de unde nu stiu si nu are relevanta). Cum or sa reactioneze cand vad ca salariu minim in ro este de 300eur? Pai or sa plece la fel de repede cum au venit.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa stea aici nici morti, uneori e bine ca suntem la coada europei...

 

" În momentul în care i-au luat la întrebări pe refugiați, polițiștii au avut parte de o surpriză. Când afganii și-au dat seama că au ajuns în România, au început să plângă "

 

http://www.cotidianul.ro/primii-refugiati-ajunsi-in-romania-au-inceput-sa-planga-268142/

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
7 hours ago, aa7670 said:

Fiecare tara care au primit refugiati au problemele lor, saracii lor, batranii lor.. mai ales Iordanul, Turcii si altii. Vai de noi, ce ne facem ca vin cativa si in Romania.. Dar cand am primit fonduri nerambursabile de la UE a fost bine? Imprumuturile de la UE, FMI si restul au fost bune si ele? Si asa mai departe, lista poate continua... (ca s-au furat si nu s-au folosit cum trebuie asta e alta mancare de peste). Daca ar fi o catastrofa naturala in Ro am vrea sa fim ajutati din exterior, nu-i asa? De exemplu daca da un cutremur decent in Bucuresti, unde jumatate de cladiri pica la o flegma mai puternica, imi pariez mana dreapta ca vor fi morti si raniti de ordinul sutelor si miilor. Atunci vom vrea orice ajutor ni se va da, nu-i asa? Nu le iau apararea Sirienilor, pe de o parte au incurajat astfel de lucruri, sunt de condamnat ca nu stau sa lupte pentru tara lor, unii din ei se comporta mai rau ca animalele pe unde ajung, fac si mofturi, etc. etc. Ce vreau sa spun cu toate astea? Faptul ca acordarea de ajutor umanitar nu este problema esentiala si ceea ce trebuie criticat/dezbatut ci ceea ce se intampla in Siria si zonele adiacente. Din pacate Rromanika e un pion foarte mic pe o tabla de sah enorma si nu are nici un cuvant de zis referitor la nimic. Mai pe scurtatura, Romania trebuie sa urmeze un sfat ce a aparut acum 2 saptamani in serialul The Walkind Dead:

 

 

Ca idee pentru tine si pentru toti cei care pupati in cur mafia UE: tu, ca tara, ai cotizat 13 milioane de euro la UE si ai luat 12.5 milioane prin fonduri nerambursabile.

 

Cat despre partea cu lupta pentru tara ta, iar nu sunt de acord. Si nu, nu cum zic toti ratatii, "sa lupte politicienii", ci prin simplul fapt ca noi ca natie sunt cei mai dezbinati. Chiar vreau sa ma contrazici cu un exemplu de o tara mai dezbinata ca a noastra. Cel putin de lumea a doua cum suntem noi.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Mi-as da si eu cu parerea, dar ma doare in pula. Sunt 15, nu 15000. Trezirea, sunt altele mult, mult mai rele in tara asta, vorba lu' @SynTAX.

 

Decat sa discutam de dragul de a discuta, hai sa facem un thread in care scriem ceva specific acestui forum.

 

Nu uitati ca discutii ca aceasta le puteti avea liber pe chat.

Edited by MrGrj
Link to comment
Share on other sites

Fiecare tara isi primeste partea lor de teroristi care sa le duca planul mai departe alora de sus. De parca atacurile din paris au fost de fatada . Iar cand au fugit in belgia chiar au incercat sa ii opreasca . Stau in belgia am stat la 3 strazi de ala de a fost capu lor iar cand au fost alea 3 zile de grad 3 nu au facut nimic armata statea pe bulevard la Zara si H&M si isi cumparau haine . Era clar ca nu o sa atenteze asupra unei tari in care musulmanii sunt mai multi ca proprii locuitori .Nu sunt un paranoic sau ceva dar nici unu din aia nu sunt refugiati.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On Thursday, March 03, 2016 at 8:21 PM, aa7670 said:

Fiecare tara care au primit refugiati au problemele lor, saracii lor, batranii lor.. mai ales Iordanul, Turcii si altii. Vai de noi, ce ne facem ca vin cativa si in Romania.. Dar cand am primit fonduri nerambursabile de la UE a fost bine? Imprumuturile de la UE, FMI si restul au fost bune si ele?

 

Saracii arabi;turcii profita dp urma razboiului.De ce nu-i primesc tarile arabe bogate?Aia nu primesc un refugiat,si sunt tot de astia de-ai lor care se inchina la acelasi pedofil si fut camile.

Si ce daca te-au imprumutat fmiul nu trebuie sa dai banii inapoi?Ma cac in banii lor.Romanul munceste tot pe 7 milioane.Americanii nu ne dau viza nici acum.Sunt satul de arabi,se vede ca nu stai printre ei sa-i cunosti.Ma cac in arabi.

Avem copii pe strada care n-au ce manca.Sa aducem toata Africa,acolo chiar sunt oameni care mor de foame.De ce sa primim potentiali violatori si teroristi?Ma cac in rasa lor inchisa de hoti.

Edited by Stefan-cel-Mare
Ma cac in Allah
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...