Jump to content
Iceman.

Google nu imi indexeaza articolele

Recommended Posts

Salut. Am un site de seriale iar acum cateva saptamani am postat niste episoade dintr-un serial pe care google le-a indexat pe toate a doua zi. De atunci am schimbat un pic descrierea , mentionand un cuvant cheie de mai multe ori in descriere si alte mici modificari. Fara sa mai verific daca google mi-a mai indexat posturile am mai postat inca sute de episoade pe baza aceleasi descrieri si modificari facute. Cum pot sa imi dau seama ce ar fii in neregula si de ce google nu mai vrea sa imi indexeze posturile?? Am gasit o setare in webmaster tools prin care am adaugat linkul episodului si l-am trimis spre indexare si in cateva ore s-a indexat imediat in google. Acum doar nu trebuie sa fac asa la toate episoadele, acest lucru ar trebui sa se intample automat... care credeti ca ar fii problema?

Edited by Iceman.
Link to comment
Share on other sites

On 09.03.2016 at 4:32 PM, gafi said:

https://www.google.com/webmaster

 

Google iti spune daca sunt probleme, daca ti-a indexat paginile sau nu, ii spui sa indexeze paginile tot acolo. Bafta

nu am primit nici un mesaj cu vreo eroare in webmaster, iar de faza cu trimitere la index stiu deja dar nu pot sa stau de fiecare data sa trimit fiecare episod la indexare plus ca am dreptul la doar 500 de trimiteri / luna.

 

3 hours ago, blade4ever said:

Sitemap-ul functioneaza ?

Chiar ieri l-am setat pe cel generat de yoast si vad ca au aparut niste erori. Poate sa ma ajute cineva cu remedierea acestor erori?

SS: sitemaps.png

 

Edited by Iceman.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...