Jump to content
p3bogdan

JURNAL CPA Commission + buy ads

Recommended Posts

Salut , m-am hotarat sa impart cu voi experienta din urmatoarea  perioada de optimizat campanii, dupa cum spune tiltlu am sa incerc sa monetizez ofertele CPA (Cost per action) promovandule cu ceva recmala ieftina.

 

ZIUA 1

 

M-am ingresitrat pe https://adpad-v3.ezanga.com  de aici o sa cumpar reclama.

Am aplicat pentru  https://peerfly.com/  de aici o sa iau ofetele CPA.

 

Astept cu nerbdare sa apara HEITARII !

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Îți suport inițiativa, și de mult mă bătea capul să fac niște studii de caz cu campaniile avute.

 

Ce îți recomand:

- promovează cele mai bine plătite oferte, cele de pin submit

- dacă poți fă un landing page între reclamă și ofertă

 

Dacă vrei, promovează produse de pe jvzoo, au payout mai mare dar trebuie să ai traffic mai de calitate.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, sandabot said:

Îți suport inițiativa, și de mult mă bătea capul să fac niște studii de caz cu campaniile avute.

 

Ce îți recomand:

- promovează cele mai bine plătite oferte, cele de pin submit

- dacă poți fă un landing page între reclamă și ofertă

 

Dacă vrei, promovează produse de pe jvzoo, au payout mai mare dar trebuie să ai traffic mai de calitate.

pe o parte ai dreptate ce ii recomanzi, dar trebuie sa aiba trafic bun pentru pin submit si este posibil doar cativa useri din 100 sa completeze reclama, cele mai bune sunt cele de email submit pentru ca se completeaza foarte repede, in ziua de azi multi cum vad un survey ca trebuie sa puna numarul de telefon se gandesc de 2-3 ori, insa cele de email submit se pot completa foarte repede si rata de completare creste foarte mult, ca pana la urma mailurile care le primesc useri se duc in spam. chiar daca iei 2-3-4 dolari pe email submit(se pot gasi si de 10-12 dolari per mail) scoti mai mult decat daca iti completeaza 2-3 persoane o oferta de pin submit in care tu ai bagat 50 dolari pentru reclama.

Parerea mea, nu te contrazic sandabot ca poate ai mult mai multa experienta ca mine.

Scuze offtopicul

Ontopic: o sa iti urmaresc subiectul, poate in viitor ma ajuti si pe mine, bafta

Edited by Indica
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2016 at 1:06 AM, Indica said:

pe o parte ai dreptate ce ii recomanzi, dar trebuie sa aiba trafic bun pentru pin submit si este posibil doar cativa useri din 100 sa completeze reclama, cele mai bune sunt cele de email submit pentru ca se completeaza foarte repede, in ziua de azi multi cum vad un survey ca trebuie sa puna numarul de telefon se gandesc de 2-3 ori, insa cele de email submit se pot completa foarte repede si rata de completare creste foarte mult, ca pana la urma mailurile care le primesc useri se duc in spam. chiar daca iei 2-3-4 dolari pe email submit(se pot gasi si de 10-12 dolari per mail) scoti mai mult decat daca iti completeaza 2-3 persoane o oferta de pin submit in care tu ai bagat 50 dolari pentru reclama.

Parerea mea, nu te contrazic sandabot ca poate ai mult mai multa experienta ca mine.

Scuze offtopicul

Ontopic: o sa iti urmaresc subiectul, poate in viitor ma ajuti si pe mine, bafta

ZIUA 3

 

  Inca astept acceptul de la  peerfly.com

 

   Am hotarat sa promovez doar oferlete cu email submit , nu cred ca sursa de trafic (low quality) poate sa faca coversia profitabila pentru pin submit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...