Jump to content
Eddie91

Instagram tutorial

Recommended Posts

Am decis sa fac un tutorial pentru ca vad ca inca multi se zbat si nu gasesc cum sa faca un venit mic spre mediu din online,traind in Romania. Poate ca pentru unii dintre voi sumele de care voi vorbi vi se vor parea infime insa pe altii sigur ii vor ajuta. Pentru mine a fost ca un challenge avand in vedere ca am renuntat dupa multi ani in care toate veniturile imi veneau din online ; drept urmare nu pot sta departe de online tot timpul,asa ca m-am decis cu cateva luni in urma sa caut ceva din care prin care sa imi cumpar tigarile ( in Londra, 7 pounds pachetul x 30 de zile )

 

Nu am luat-o ca pe o "joaca" ci ca pe un lucru serios, deci target-ul era 200 de pounds estimativ pe luna,pasiv pe semi-autopilot ; am citit tone de balarii si nimic concret ; pana am descoperit trucul asta ; o sa scriu pe scurt ca am povestit destul moartea caprioarei 

 

Partea interesanta incepe de aici in  jos :rolleyes:

 

1. Conturi instagram bineinteles 

2. Proxy-uri private

3. O nisa ; aici cerul e limita.

4. hashtag-uri ; aici analizezi destul de bine majoritatea hastagurilor si le asezi atent , ele iti aduc pasiv falloweri si like-uri .

 

Explicatii .

1. Conturile de instagram le puteti lua in bulk PVA insa eu am preferat sa le fac manual,majoritatea sunt cu proxy-uri ciudate semi-dedicate,spamate in multe cazuri de mai multe ori. Plus de asta ma gandesc ca algoritmii celor de la instagram nu sunt atat de slabi incat sa nu realizeze ca Vasile are mail de .ru , numar de USA si se logheaza din Germania ( dau un exemplu ) si unde mai pui ca dupa isi schimba si username-ul si numele si bio ... si incepe sa spameze. 

 

2. Proxy-uri private eu am ales, un cont , un proxy . Puteti incerca si semi-dedicate insa pot fi folosite si de altii si e pacat de munca voastra.

 

3. Nisa e alegerea voastra,eu am ales o nisa medie spre mica ; aici nu va pot da sfaturi ca nu sunt capabil ; posibil nisa mea sa fie de cacat si eu sa ma cred zeu . Insa bineinteles nu o nisa "interzisa" 

 

4. Hashtag-urile le analizez odata pe saptamana de preferat in week-end cand ma plictisesc, ma uit la concurenta si la gigantii din nisa mea, vad catre ce pointeaza si au mai mare impact. Personal folosesc descriere 4-10 cuvinte + smiley + 5-10 hastaguri .

 

Automatizarea

 

 

1. Mass planer sau fallowliker ( Prefer mass planer pentru ca e cu plata lunara si ca adminii sunt romani )

2. Sa zicem ca ai facut 20 de conturi si cumperi si 20 de proxy-uri private.

 

3. Asezi punctul 2 in punctul 1 ( Conturile in Mass planer )

 

4. Stai ca tristul si pui descriere poze de profil, bio , username, 6 posturi de start pentru fiecare. ( E un calvar,credeti-ma )

5. Daca nu ai cedat la pasul 4, lasi o zi,doua conturile sa se "linisteasca" nu le atingi.

 

6. Incepi sa setezi un numar mic de falloweri in 6 zile ale saptamanii, eu am inceput cu 34-50 maxim pe zi cu Night mode activ ( gen cand dormi; sa mimeze omul )

6.1 Nu am setat sa dea like,nici comentarii,nici mesaje private in primele 14 zile.

6.2 Dupa 14 zile am crescut numarul de falloweri la 200-250 pe zi timp de 6 zile, like aleatoriu si unfallow doar intr-o zi.

Asta a fost alegerea mea,fiecare cu parerea lui.

 

7. Cauti 4K Stogram ( acest soft iti trage tot contentul dupa 2 profile in varianta free ; dar le poti sterge si adauga alte profile .

7.1 Dupa ce ai sortat pozele,caut un file renamer si editezi aleatoriu toate numele la poze ( sunt o gramada free )

7.2 Am setat sa posteze aleatoriu 3-5 poze pe zi ( bineinteles tot cu night mode activ )

 

 

 

Banii din instagram se fac din diverse domenii : shoutcast-uri , repost-uri, ogads. dropshipping, referal catre site cu adsense/amazon bla bla ; nu asta e problema ; problema e sa ai cateva zeci de mii de falloweri pentru inceput sa ai " de unde raspunde " 

 

Investitii : mass planer instagram edition ; proxy-uri private . In jur de 150-200 de ron lunar,in functie de cate proxy-uri ai.

 

Parti negative

 

1. Iti poti lua ban,oricand,chiar mass-ban ; am citit o poveste foarte trista a unuia caruia iau luat-o razna proxy-urile si si-a luat mass ban pe conturi mari.

2. Trebuiesc niste bani investiti 

3. E posibil sa dai un mare fail 

4.Ai nevoie de un VPS pe windows sau de un pc non-stop online .

 

 

Nu prea as fi vrut sa mai scriu aici ca sunt multi copii care se umfla in piept iar baietii valabili sau cam desumflat si isi vad de drumul lor de cand a luat militia forumul la puricat.

 

P.S. : N-am stat sa scriu elaborat,v-am vorbit ca la copiii mei,asa ca daca am greseli de exprimare nu ma pedepsiti. :)) 

 

 

 

LE: Puteti face si si cu 2-3 conturi pe ip real de acasa , fara nici o investitie, cu imacros, va pot da eu scripturi pentru niste beri in schimb. :D

 

 

 

 

 

Edited by Eddie91
  • Upvote 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...