Jump to content
walker

Vrei sa faci bani pe net si nu sti de unde sa incepi?

Recommended Posts

Salut baieti!

 

Ma uitam la xfactor si am vazut un baiat care a lucrat ca ospatar, avea baiatu o voce ca a lasat juriu fara cuvinte.. baiatul asta sigur poate si merita mai mult.

In aceasi situatie ma gandesc , ca se afla si unii baieti de pe rst.

 

In principal conteaza determinarea, degeaba ai skilluri daca nu vrei sa le folositi.

Toti au impresia ca banii online se castiga usor, aud des aluzii de la prieteni: "la cat muncesti tu pentru bani.. " , "normal ca ai nevoie de relaxare... tot te rupi (la modul ironic, mai mult sub forma unei glumite nevinovate)", etc..

le aud atat de des incat deja ma irita uneori.

Doar eu stiu cand trageam de mine la inceput 16 din 24 7 din 7, erau zile cand nu castigam un cent, eram in stadiul de research, sa imi fac o idee de ansamblu.

 

Spre deosebire de un job ,acolo faci cat ti se cere, cand pleci acasa, esti nepasator, unii chiar si in timpul serviciului isi permit sa fie implicati doar 50%, dar daca vrei sa reusesti singur trebuie sa fie implicat nu 50% nu 70% , trebuie sa fie implicat 100%, sa iti pese de fiecare detaliu, ca daca tie nu iti pasa nu o sa ii pese nimanui, trebuie sa fi un perfectionist.

 

Daca sunt doritori va astept, imi rezerv dreptul sa imi aleg persoanele cu care lucrez si cat timp aloc fiecarei persoane.

 

  • Upvote 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, archerise said:

Salut! Ca sa inteleg si eu, tu oferi vreo metoda sau loc de munca?

Din variantele tale as zice "metoda " desi mi se pare prea pompos.

Banii nu apar, peste noapte, prima data se depune mult efort inainte sa vezi primii bani, deci spun si pentru cei care spera la castiguri rapide, nu stiu prin care te culci cu 5 lei ramasi pe card ca nu da bancomatul marunti si te trezesti 1000

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

As dori sa incerc si eu, am incercat pana acum tot felul de metode de a face bani, o vorba as vrea sa mai zic sa nu te dai batut niciodata, chiar daca faci si un cent pe zi, gandestete ca poate intr-o zi vei da "lovitura".

Multumesc anticipat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, walker said:

Salut baieti!

 

Ma uitam la xfactor si am vazut un baiat care a lucrat ca ospatar, avea baiatu o voce ca a lasat juriu fara cuvinte.. baiatul asta sigur poate si merita mai mult.

In aceasi situatie ma gandesc , ca se afla si unii baieti de pe rst.

 

In principal conteaza determinarea, degeaba ai skilluri daca nu vrei sa le folositi.

Toti au impresia ca banii online se castiga usor, aud des aluzii de la prieteni: "la cat muncesti tu pentru bani.. " , "normal ca ai nevoie de relaxare... tot te rupi (la modul ironic, mai mult sub forma unei glumite nevinovate)", etc..

le aud atat de des incat deja ma irita uneori.

Doar eu stiu cand trageam de mine la inceput 16 din 24 7 din 7, erau zile cand nu castigam un cent, eram in stadiul de research, sa imi fac o idee de ansamblu.

 

Spre deosebire de un job ,acolo faci cat ti se cere, cand pleci acasa, esti nepasator, unii chiar si in timpul serviciului isi permit sa fie implicati doar 50%, dar daca vrei sa reusesti singur trebuie sa fie implicat nu 50% nu 70% , trebuie sa fie implicat 100%, sa iti pese de fiecare detaliu, ca daca tie nu iti pasa nu o sa ii pese nimanui, trebuie sa fi un perfectionist.

 

Daca sunt doritori va astept, imi rezerv dreptul sa imi aleg persoanele cu care lucrez si cat timp aloc fiecarei persoane.

 

Imi place initiativa ta,sper sa fii un om serios si sa te comporti calumea cu cei pe care ii iei sub aripa ta.

Asa m-am mai oferit eu la multi ca refferal si dupa ce ma inregistram nu imi mai raspundeau pe skype.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, wikedx said:

Imi place initiativa ta,sper sa fii un om serios si sa te comporti calumea cu cei pe care ii iei sub aripa ta.

Asa m-am mai oferit eu la multi ca refferal si dupa ce ma inregistram nu imi mai raspundeau pe skype.

Sincer respect comunitatea rst, munca unora dintre membrii, am primit si eu la randul meu mult ajutor pe parcurs aici pe rst si nu imi aduc aminte sa fi venit cu ceva in schimb, la unele dintre problemele care erau aveam o oarecare idee, dar nu mi-am permis sa dau raspunsuri partiale cand stiam ca aici sunt multi care imi pot da lectii si care vor venii cu raspunsuri mai ceva de cat raspunsurile multor profesori.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu, sunt dispus sa investesc timp si energie in asa ceva.

 

1 hour ago, walker said:

Toti au impresia ca banii online se castiga usor, aud des aluzii de la prieteni: "la cat muncesti tu pentru bani.. " , "normal ca ai nevoie de relaxare... tot te rupi (la modul ironic, mai mult sub forma unei glumite nevinovate)", etc..

le aud atat de des incat deja ma irita uneori.

Doar eu stiu cand trageam de mine la inceput 16 din 24 7 din 7, erau zile cand nu castigam un cent, eram in stadiul de research, sa imi fac o idee de ansamblu.

 

2zgc0h4.png

 

 

Edited by PureGold
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Gecko said:

Si ai si ceva de oferit? Ce stii sa faci de te crezi sensei, PPD?

Nu ma cred sensei, dar ma descurc, am avut norocul sa dau peste unele informatii peste care altii nu au dat, vorba aia prost sa fi noroc sa ai..

Am incercat de toate, am dat-o in bara de multe ori pana am invatat sa ma descurc, nu stiu nici un limbaj de programare, am mai invatat de nevoie html, php, ca scoala nu mi-a placut, ce sa fac aveam alta minte.. desi poate ca materia din scoala nu ar fi fost de prea mare folos.

 

10 hours ago, Eddie91 said:

De ce nu faci public sa invatam toti,sau matale cauti referali ori sclavi cibernetici.ceva e putred in Danemarca,cum zicea un mare nene.  :)) 

Nu este o metoda minune, am lucrat pe parcurs in multe domenii, am pierdut multi bani pana am invatat sa ii castig. Deci nu pot sa scriu te inscri pe siteul, asta faci asta si vin banii.

As vrea sa schimb 2 vorbe prima data cu fiecare, si in functie de ce cred ca i se potriveste fiecaruia sa ii fac o recomandare, urmand ca pe parcurs sa ii mai dau cate un sfat .

Tu poate te descurci foarte bine cu seo si sa ai rezultate foarte bune, altul poate se descurca mai bine cu altceva.

 

 

Edited by walker
Link to comment
Share on other sites

Oameni buni cei cu voi?

credeti ca recrutez oameni pentru isis?

Vreau sa fac o noua grupare de hackeri organizata sa fure bani, fac anti campanie electorala pentru competitorii lui donald trump, urmand a fi remunarati pe masura?

Este vorba despre simple affilieri cu diferite companii, nu cer bani oamenilor, eventual le recomand daca sunt dispusi sa investea isi cumpere host + domeniu, altele necesare de la caz la caz .

 

Da vreau sa imi fie si referrali, dar nu vad ce este rau in asta atat timp cat ofer suport.

Castigurile referralilor nu se schimba , au aceleasi castiguri, eu primesc un bonus meritat zic eu, pentru toata indrumarea, desi bonusul este aproape nesemnificativ de 3-8% in cele mai multe cazuri.

 

Sincer si eu m-am inscris referral la altii si o fac de cate ori  am ocazia, mai ales daca primesc si suport, la inceput conteaza enorm acel "know how".

 

Daca aveam de gand sa fac vreo magarie, desi nu am idee ce scenarii au unii in minte de sunteti asa suspiciosi, nu as fi postat de pe singurul meu cont pe rst , de pe ip-ul meu, stiind ca sunt pe o comunitate de securitate si avand idee cam ce stiu unii sa faca.

 

Daca credeti ca topicul nu are ce cauta aici, rog un moderator, admin sa stearga topicul.

Avand in vedere ca

Link to comment
Share on other sites

On 14.03.2016 at 5:35 AM, hades said:

Salut,

 

Am pont de facut bani: munca.

 

Incercati, si dupa 1an veniti sa-mi spuneti daca a functionat.

 

Am auzit ca e riscant,poti sa nu mai pierzi timpul stand degeaba.Aud numai povesti ciudate despre acest cuvant blestemat!

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu da-mi un semn si sper sa discutam, am mai avut o initiativa pe aici interesanta dar toti baietii care m-au contactat nu au mai raspuns. Asta da dovada de lene sau dezinteres. Eu am avut ideea de dropshipping dar din pacate cei implicati s-au lasat dupa 1 zi de discutii fara vreun motiv doar nu au mai raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...