Jump to content
skycode

Caut loc de munca in IT pt. un baietel de 14 ani talentat

Recommended Posts

Dupa cum zice si titlul caut un loc de munca pentru un baietel de 14 ani fara parinti care a fugit din centrul de plasament, l-am cazat la mine dar nu pot sa il tin mai mult si nu cred ca este bine sa stea la mine, oricum i-am luat un notebook la baiat si chiar daca se intoarce la centru poate sa lucreze online, stie:

- linux scripting

- wordpress (coding), prestashop (administrare si instalare)

- batch si vbs scriere si comenzi

stie putin php si mai mult js toate la nivel de incepator/basic.

Ma gandesc ca poate cineva sa ii ofere cazare si ceva de facut intr-un mediu mai bun decat Vaslui~Negresti

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aa7670 said:

Ce trolling penibil... sa o cazam si noi pe m

 

Salut sunt un vecin de a baiatului si am ceva inregistrari video despre cum se descurca baiatul in scripting ( cel putin momentan pe metin si cs go wp) am trimis aceste inregistrari la pro tv pentru o campanie.

El se pricepe mult pentru varsta lui in IT din acest motiv am zis sa alegem in campanie si acest forum #aa7670 nu ne luati in nume de rau.

Scoala nu a vazut baiatul in viata lui doar gasti de cartier si centre de adapost...

Edited by webzombie
Link to comment
Share on other sites

La nivel de incepator orice pusti de 12-13 ani stie si nu il angajeaza nimeni si mai ales sa ii ofere si cazare. Oricum, sunt multi oameni cu cunostinte mult mult avansate si cursuri peste cursuri si nu ii angajeaza nimeni, deci nu cred ca o sa rezolvati mare smecherie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca povestea asta a ta e reala (si ma indoiesc) ceea ce incearca sa iti zica ceilalti este ca nu e o fapta rea ca l-ai ajutat, dar faptul ca are o varsta mica, si ca nu are o pregatire temeinica in domeniu il va impiedica sa se angajeze pentru ca nu are credibilitate. Pentru el obiectivele actuale sunt sa il adopte cineva, si sa isi termine scoala. Nu incerca sa il arunci pe piata muncii pentru ca nu are sanse, mai bine cauta pe cineva dispus sa il adopte si care poate sa faca asta cu drag, sa nu aiba parte de violenta fizica/verbala.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...