Jump to content
franxu

Ganduri de sinucidere!

Recommended Posts

O pizda buna care sa te futa la cap, care sa-ti taie plictiseala, sa-ti satisfaca "nevoia de adrenalina", sa-ti umple tot timpul si care sa fie tot anturajul tau.

 

Apoi nu ai sa mai mergi tu la ruleta si probabil ca nici nu ai sa mai scrii prostii pe rst.

 

Cauta sa atragi atentia cuiva in lumea reala, nu pe un forum care atrage pe toti tacanitii! La ce fel de ajutor te asteptai de aici?

 

Noroc!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, franxu said:

Am o stare proasta, nu stiu cum sa procedez. Ma simt singur, in depresie. Tocmai am pierdut 900 de lire la ruleta electronica. Nu stiu cum sa ma las, fac bani dar ii pierd. Ma simt tras in spate, nu realizez nimic. Nu pizda, nu haine in ultima vreme, plm nu camera stau la share. Am un job stabil, bani fac dar pierd tot. Grup social naspa....nu mai rezist. Nu stiu ce sa fac.

 

De unde sa incep sa trec peste asta.

Tu arunci 900 de lire, si eu ma chinui sa strang 3k pt o masina cu putin peste 10 milioane salariu. Ce iti e si cu viata asta... si tot tu esti ala care vrei sa te sinucizi...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, xcrld said:

Tu arunci 900 de lire, si eu ma chinui sa strang 3k pt o masina cu putin peste 10 milioane salariu. Ce iti e si cu viata asta... si tot tu esti ala care vrei sa te sinucizi...

Atat de adevarat, altii se chinuie cu salariul minim pe economie si sunt fericiti si tu vrei sa te sinucizi pentru ca iti pui banii in cacaturi ? In mod normal, primul lucru pe care l-as face e sa iti dau niste sfaturi, dar nu e cazul aici. Sincer, get your shit together.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, franxu said:

Am o stare proasta, nu stiu cum sa procedez. Ma simt singur, in depresie. Tocmai am pierdut 900 de lire la ruleta electronica. Nu stiu cum sa ma las, fac bani dar ii pierd. Ma simt tras in spate, nu realizez nimic. Nu pizda, nu haine in ultima vreme, plm nu camera stau la share. Am un job stabil, bani fac dar pierd tot. Grup social naspa....nu mai rezist. Nu stiu ce sa fac.

 

De unde sa incep sa trec peste asta.

 

Depresia este boala secolului 21 sunt multi in situatia ta (am fost si eu) si este cauzata cel mai des de anumite dependente. Aceasta se manifesta prin lipsa de identitate si scop. Nu ai motivatie si esti plictisit de viata.

 

 

 

15 hours ago, franxu said:

De unde sa incep sa trec peste asta.

 

1. Apuca-te de un sport.

2. Cumpara niste cadouri si du-le la un orfelinat, implica-te intr-un proiect social ceva, o sa te ajute mult.

 

 

Din ce oras esti?

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Un drum la tara ti-ar fi foarte util in astfel de stari. Cand aveam si eu reactii de genul asta venite din pretentiile mele inconstiente, cand ma saturam de tot, faceam un drum la tara, munceam cot la cot cu rudele si cand intelegeam ce greu se traieste acolo,iar seara eram lat, imi trecea depresia complet.Imi era clar ce bine o duc si cum ma pacaleam singur..Doar oamenii cu pretentii sau cei care nu au gasit inca un sens se sinucid, insa unde se duc dupa ce fac asta si cata jale lasa in urma, la asta nu se gandesc, oricat ar fi de inteligenti. Am avut un caz in neam si i-am si vazut pe cei 2...era oribil. Daca ai fi singur pe lume, iar motivele tale ar fi intemeiate, atunci ar fi ok alegerea ta.Dar in cazul tau e doar neacceptare si pretentii exagerate...neconstientizate....

Edited by aaa1
Link to comment
Share on other sites

Dorm mai multi ! Si daca fumezi incearca sa te lasi... chiar daca nu reusesti o sa fie amuzant :))) Go cold turkey ^^

EDIT: Cica suntem nemuritori oricum.. poti sa incerc sa te arunci de la geam dar e cam greu sa-ti faci curaj !!! 

Incearca sa iesi la jogging 20 minute undeva unde e aer curat... parc ceva . Fa-ti un obicei din asta daca poti! Succes ! 

Stim ca e greu tuturor ne e greu dar plm. Incearca sa traiesti mai sanatos. Ia-ti un film bun :-??

Edited by Tilt
Link to comment
Share on other sites

On 25 March 2016 at 10:08 PM, franxu said:

Am o stare proasta, nu stiu cum sa procedez. Ma simt singur, in depresie. Tocmai am pierdut 900 de lire la ruleta electronica. Nu stiu cum sa ma las, fac bani dar ii pierd. Ma simt tras in spate, nu realizez nimic. Nu pizda, nu haine in ultima vreme, plm nu camera stau la share. Am un job stabil, bani fac dar pierd tot. Grup social naspa....nu mai rezist. Nu stiu ce sa fac.

 

De unde sa incep sa trec peste asta.

 

Nike_1280-20150120104711373.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...