Jump to content
Sign in to follow this  
Che

Cum pot sa fac rost de acest medicament, IN MOD LEGAL ?

Recommended Posts

Please login or register to see this link.

Se numeste Provigil sau Modafinil. Am citit initial despre el pe forumul softpedia fiindca mai era cineva care avea nevoie si l-a incercat si chiar are efectul descris, nu e vrajeala.

Nu inteleg faza daca e legal la noi in Romania sau nu fiindca cica in alte tari poti sa il iei de la farmacie, acum, la noi, nu stiu daca e legal sau ba dar cica in farmacii nu dai de el.

Despre comandatul de pe net:

1. Nu stiu daca ceea ce primesc este chiar ceea ce vreau eu si nu e creta/zahar in loc de medicamentul respectiv.

2. Nu stiu daca e legal sau nu dar in cazul in care nu e legal nu stiu daca nu voi avea probleme comandand asa ceva tinand cont ca am comandat mai demult ceva din China si mi-a venit la posta vamala si acolo mi-au desfacut in fata mea coletul si era si un politist care nota la fiecare ce e in colet asa ca o sa fie cam nostim daca iti comanzi, de exemplu o pizda de plastic (ca sunt pe siturile astea destule) si cica e 100% discret, ti-o pune in alta cutie, si la vama striga acolo in gura mare, ridicand-o in mana "Cutarescu ! O putza de plastic !" Cred ca te faci rosu ca un rac de rusine. :))

Dar daca zice "Cutarescu ! Un drog interzis de lege !" Te faci mic si nu stii cum sa fugi mai repede dar deja esti ca si prins. :))

Am mai incercat niste pastile pentru memorie de la noi din farmacii, mai demult, gen Pramistar sau asa ceva si nu a avut nici un efect. Ma gandesc ca asta poate chiar o fi avand.

Prin urmare, as vrea sa il incerc. Este vreo cale sa ajung sa iau acest medicament LEGAL, nu vreau sa am probleme cu legea in caz ca e cumva ilegal ? Cum ?

PS: Fara sa ma internez la nebuni. :))

• Upvote 1

Eu am primit Adderal din USA si nu am avut probleme la vama.Dar a fost  cumparat legal de o cunostinta si pus pe DHL intro punga de plastic impaturit cu multe ziare.

Iti recomand NZT-48, este cel mai bun, gasesti mai multe detalii despre el aici Please login or register to see this link.

Edited by spider

Iti pot trimite 100 tablete Provigil (contin 200mg modafinil) cu £120  prin curier. Doar bitcoin, ne-negociabil. Daca esti interesat PM me.

44 minutes ago, aa7670 said:

Iti pot trimite 100 tablete Provigil (contin 200mg modafinil) cu £120  prin curier. Doar bitcoin, ne-negociabil. Daca esti interesat PM me.

Dar plata ramburs nu se poate ?

Si daca in Romania cumva e ilegal (cam asa s-ar parea) nu o sa am probleme ? Nu e ca si cum mi-as comanda cocaina/marijuana de pe net ?

Greu cu google-ul asta.

Te poti muta pe reddit cu discutia asta

7 minutes ago, Che said:

Dar plata ramburs nu se poate ?

Si daca in Romania cumva e ilegal (cam asa s-ar parea) nu o sa am probleme ? Nu e ca si cum mi-as comanda cocaina/marijuana de pe net ?

Poti sa ai incredere in @aa7670 e de treaba nu iti da teapa.Daca sunt ambalate ok nu se uita nici dracu.Astia trimit iarba prin DHL si nu au probleme.

ok. din cate am înțeles efectul la ținut mai bine de 12 hr?!

Acum chiar sunt curios cum pot sa dau comanda de ea în uk :))

@Che - sorry, nop. Nu stiu, nu cunosc legislatia din Ro. Daca nu atunci uita-te pe deep web markets, sunt servicii de escrow si sigur gasesti asa ceva pe acolo (tinand cond ca sunt altele mult mai "grave" la tot pasul)

@Dr.Mengele  - Danke pentru votul de confidenta dar problema e ca nu am eu incredere :D

@p3tru  - In UK farmaciile obisnuite le elibereaza doar pe baza de reteta.

Puteti sa-l incercati daca sunteti curiosi, dar nu il folositi pe termen lung. Creste brusc nivelul de dopamina si provoaca dependenta rapid. Daca il folositi pentru ca aveti probleme, mai bine rezolvati adevarata lor cauza pentru ca medicamentul asta nu va ajuta.

"In this pilot study, modafinil blocked dopamine transporters and increased dopamine in the human brain (including the nucleus accumbens). Because drugs that increase dopamine in the nucleus accumbens have the potential for abuse, and considering the increasing use of modafinil, these results highlight the need for heightened awareness for potential abuse of and dependence on modafinil in vulnerable populations."  JAMA. 2009;301(11):1148-1154. doi:10.1001/jama.2009.351.

• Upvote 1

Recomand adderall! Am un prieten care a luat din romania concerta si provigil fara reteta dar a umblat prin 30 de faramacii pana a dat de o prostuta care nu a intrebat de reteta. 

Ieri era unul care bazaia despre suicid. Azi apare @Che cu foame de pastile.

Gandind tridensional:

1. Sunt eu ramas in urma pe axa x;

2. Lumea aluneca in jos pe axa y;

3. Z, BIG QUESTION MARK.

• Upvote 1

ca viitor medic psihiatru nu iti recomand ritalin/adderal,modafinil e mai slab si are o actiune slab dopaminergica in hipotalamus, e exat pe elevarea histaminei. le-am incercat pe toate si am folosit 2 ani de zile de amfetamine precum cele mentionate mai sus plus o tona de pacienti care sunt pe asa ceva si crede-ma ca o sa iti para enorm de rau ca ai folosit dupa ce termini cu ele(sau ele cu tine), o sa ajungi complet banana in depresie cu 0 motivatie timp de 6 luni de zile dupa ce le intrerupi daca le folosesti o perioada indelungata esti liber sa le folosesti dar ramai la modafinil in cel mai rau caz, nu o da pe concerta(ritalin) sau adderal, incearca seligilina si daca nu vezi efect treci mai departe, e folosita si in altzheimer, si in depresie dar si pentru ce cauti tu, actioneaza strict pe dopamina...ma rog, blocheaza o enzima care degradeaza dopamina, o iei din farmacii cu scuze gen "taicamiu e batran si e programat abia peste 10 zile la psihiatru si a ramas fara medicament iar medicul mi-a spus ca nu il poate intrerupe brusc etc", sunt medicamente farmaceutice legale dar intra toate in programul de substante controlate, ritalin/concerta/adderal sunt clasa 2 iar modafinil clasa 4 substantele cu risc de abuz fiind clasificate pe 5 clase de risc si dependenta 1 fiind cel mai grav si 5 fiind cel mai slab

• Upvote 8

@Che iti mai trebuie Modafinil? O sa trimit la 2 interesati in curand si probabil vor mai ramane cateva in plus.

Salut @QuoVadis & @Che, din pura curiozitate  intreb si eu, la ce se folosesc aceste medicamente? Am citit despre ele ceva si vad ca sunt folosite pentru ADHD si narcolepsie, pentru ce se mai folosesc?

33 minutes ago, madastar18 said:

Salut @QuoVadis & @Che, din pura curiozitate  intreb si eu, la ce se folosesc aceste medicamente? Am citit despre ele ceva si vad ca sunt folosite pentru ADHD si narcolepsie, pentru ce se mai folosesc?

• Upvote 1

La 20j de ani luati pastile?Pai la 80 ce plm o sa mai bagati in voi?Daca te uiti in pantaloni,vezi coaie si inca poti bea bere dc mm iti trebuie droguri?Vedeti ca scrie o pizda proasta ca a luat nush ce pastila si maimutele sar sa ia si ei.Fmm de efeminizati,generatie de pastilati,flacai care traiesc cu pastile,donati-va coaiele in plm doar iarba,pastile si fb?

• Like 1
  • Thanks 3
  • Upvote 1

2 minutes ago, Stefan-cel-Mare said:

La 20j de ani luati pastile?Pai la 80 ce plm o sa mai bagati in voi?Daca te uiti in pantaloni,vezi coaie si inca poti bea bere dc mm iti trebuie droguri?Vedeti ca scrie o pizda proasta ca a luat nush ce pastila si maimutele sar sa ia si ei.Fmm de efeminizati,generatie de pastilati,flacai care traiesc cu pastile,donati-va coaiele in plm doar iarba,pastile si fb?

Trist, dar adevarat.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this