Jump to content
kznamst

www.calculatoareok.ro - Pareri

Recommended Posts

Eram zilele astea pe facebook si mi-a aparut o reclama cu : http://www.calculatoareok.ro/. Am intrat si tot ce pot sa zic e ca sunt preturi frumoase. A comandat cineva de aici? Ma bate gandul sa-mi iau un laptop, dar ma tem sa nu fie ceva folosit la maxim, adica dupa o vreme sa ia foc sau sa  se strice. 

Am citit si pe softpedia, dar parerile sunt cam impartite. Am postat aici, poate cineva a comandat si ma poate ajuta cu o parere.

Link to comment
Share on other sites

Eu pe astia ii recomand : 220volt.ro ca firma ieftina... doar ca dureaza pana iti aduc produsele nu prea au in stoc in tara(cred ca e firma ungureasca). Au magazin prin Bucuresti si Oradea(Parca). Foarte multe produse is mai ieftine fata de pcgarage si evomag (magazine cu preturi mai bune fata de emag in general). 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vincent said:

Eu pe astia ii recomand : 220volt.ro ca firma ieftina... doar ca dureaza pana iti aduc produsele nu prea au in stoc in tara(cred ca e firma ungureasca). Au magazin prin Bucuresti si Oradea(Parca). Foarte multe produse is mai ieftine fata de pcgarage si evomag (magazine cu preturi mai bune fata de emag in general). 

 

Sau edigital.ro tot o firma ungreasca-austriaca. Au produse interesante ca si laptoptul acesta. Rar veizi FHD si SSD la 1400 de lei.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, EssenceOfLife said:

 

1400 lei pentru un procesor care deabia ruleaza gta san andreas si o placa video integrata, e bine ca ti-a luat ochii acel SSD.Imi plac acei copii care zic wow cand aud 8 core si puterea pe single core nu trece de 1.2ghz, la ce bun sa aibe 999 de nuclee daca s. core saracutul nu are cine stie ce performanta.

Joc gta v la un framerate decent pe un procesor de 3ghz dual core + o placa video decenta.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pare whitelabel interlink.ro, au aceleasi produse si design asemanator, cu preturi un pic mai mici. Eu am luat calculatore second de la interlink si au fost in stare foarte buna, fara praf si urme de uzura, ideale pentru birou. Prefer sa cumpar un produs brand second(HP si DELL) care au provenit din mediile office unde clientii sunt exigenti, decat sa cumpar produsele noi de pe piata(gen ASUS, ACER) care sunt destinate home use. Poti achizitiona garantia extinsa, dar oricum de obicei echipamentele destinate mediilor office se uzeaza moral inainte sa se strice.

Edited by caii
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...