Jump to content
cALcuLatoare

Problema WiFi

Recommended Posts

Salut, am o problema cu router-ul.Cand incerc sa-l configurez ajung pana la pasul 4(Setare parola), dar nu mai pot trece de el.Imi spune "Routerul dvs. are deja o parola" si am incercat sa bag toate parolele pe care le stiu ca le-am avut si nu merge.Nu-mi apare nici o eroare, doar scriu parola, apas pe butonul "Urmatorul", se incarca si imi ramane la acelasi pas.Am incercat sa apas si pe "Doresc sa schimb parola", dar atunci cand completez spatiile "Parola noua" si "Confirmati parola noua" nu ma lasa sa trec mai departe aratandu-mi la primul camp mesajul "Parola invalida"(Primul camp fiind cel de care v-am vorbit mai sus, el nefiind important atunci cand imi fac parola noua)Mai este un buton "Parola uitata" si imi zice ca trebuie sa resetez router-ul, asta si fac, dar imi apare acelasi lucru si tot nu ma lasa sa bag parola.

 

Router-ul meu este Dlink DIR-615

Aici o sa va las cateva poze(Stiu ca-s facute cu telefonul, dar nu am putut sa le fac de pe PC pentru ca nu am net ca sa le uploadez) : http://m.imgur.com/11URRek,RM7rym4,ZYhvVII

Link to comment
Share on other sites

@cALcuLatoare fratelemeu, ai macar driver-ul pentru wifi/LAN?
 Din cate vad, nu prea ai nimic. E normal sa nu-ti mearga netu pe pc. :\ btw, descarca http://www.drivethelife.com/download/driver-talent-for-network-card.exe si instaleaza. Dupa ce ai instalat driver-ul pentru ethernet si/sau wifi, conecteaza-te prin cablu lan sa vezi daca-ti merge netu, sau ceva.

Sau poate pur si simplu ai dat disable la controller.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...