Jump to content
crystyhk

Statie C.B. veche

Recommended Posts

Salut tuturor , am intrat in posesia une statii   Alan C.B. 33 de prin anii 80' cred, cel putin asa vazuse`m pe google ceva e ok functioneaza perfect dar sunt curios daca merge si pe frecvente cu statiile C.B. obisnuite de masina. ( gen canalul 22 sa pot sa ma feresc de radare :)) )  . Tin sa mentionez ca eu sunt in Italia si am iesit cu ea pe balcon ..dar nimic nici urma sa prinda vre`o ceva. Care stie daca e posibil sa mearga va rog sa imi spuneti. 

 

Va multumesc ! 

 

 

Acesta este modelul http://www.radiomuseum.org/r/cte_alan_cb_transceiver_33.html

Edited by crystyhk
Link to comment
Share on other sites

Am si statie si detector, intradevar daca ai statie nu mai ai nevoie de detector... sa fie prea mare ghinionul sa fii tu prima masina de cand se instaleaza ei cu radarul si sa nu apuce sa te anunte nimeni prin statie. 

 

Si cu statiile e deja alta poveste... si alea trebuie sa bata pe distante mari, daca bata 4-5 km si tu mergi cu 100km/h nu auzi ca e radar, e posibil sa nu ti raspunda nimeni sau sa nu zica nimeni nimic- deoarece s-a anuntat inainte, dar tu cu statia ta slaba nu ai auzit.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai deaia am zis de schimb, iti dau ceva ce ti de folos. Eu o vreau, nu sa o folosesc, cum ziceam am un midland + antena midland ml 145, ci imi trebuie ca am un verisor ce e radioamator/ pasionat de chestii destea vechi si e un bun cadou pt ziua lui de nastere :)))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 17.04.2016 at 1:20 AM, M4T3! said:

Tocmai deaia am zis de schimb, iti dau ceva ce ti de folos. Eu o vreau, nu sa o folosesc, cum ziceam am un midland + antena midland ml 145, ci imi trebuie ca am un verisor ce e radioamator/ pasionat de chestii destea vechi si e un bun cadou pt ziua lui de nastere :)))

crysty.hack94@gmail.com vorbim aici si stabilim 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...