Jump to content
BkD.Service

Ce dracu

Recommended Posts

Salut RST.

Sa incepem. Deci luna trecuta am platit 120 RON la factura Vodafone, azi am primit ca am de platit 250 RON.

Poveste:
Atunci cand am platit factura luna trecuta o domnisoara "draguta" mi-a oferit un telefon gratuit pentru ca aveam niste puncte in cont. Am acceptat, si m-a intrebat daca am internet pe telefonul mobil si i-am zis ca nu, si m-am mai uitat prin contract sa vad despre ce este vorba mi-a mai bagat 5GB de NET si alte chestii care nu le aveam de ex(trafic nelimitat noaptea) deoarece m-a grabeam am semnat..
 Toate bune si frumoase eu nu am folosit niciodata internetul de 5GB de pe telefon) am folosit telefonul pentru apeluri/sa vorbesc. Si astazi am primit un mesaj ca am de platit factura 250 RON... 

Parerile voastre? Ce dracu?!

PS: Internetul merge de tot rasul, abea se incarca o pagina 20/kbps.
 

Edited by BkD.Service
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BkD.Service said:

si m-am mai uitat prin contract sa vad despre ce este vorba mi-a mai bagat 5GB de NET si alte chestii care nu le aveam de ex(trafic nelimitat noaptea) deoarece m-a grabeam am semnat..

Te-ai lasat sedus de ispita si ai semnat ca fraierul ceva ce chiar tu recunosti ca nu ai citit. O meriti. Nu e vina Vodafone, e doar vina ta.

M-am saturat sa vad ca va faceti abonamente si apoi va plangeti ca va trage teapa compania de telefonie mobila. Cartela prepay ce are ? O incarci cand vrei, cu cat vrei, alegi ce optiuni vrei, iar daca nu-ti convine ceva, o arunci si esti liber sa iti alegi altceva.

Edited by coffee
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, coffee said:

Te-ai lasat sedus de ispita si ai semnat ca fraierul ceva ce chiar tu recunosti ca nu ai citit. O meriti. Nu e vina Vodafone, e doar vina ta.

M-am saturat sa vad ca va faceti abonamente si apoi va plangeti ca va trage teapa compania de telefonie mobila. Cartela prepay ce are ? O incarci cand vrei, cu cat vrei, alegi ce optiuni vrei, iar daca nu-ti convine ceva, o arunci si esti liber sa iti alegi altceva.

La cartela prepay nu primesti iphone cu care sa te dai mare in club.Asta e pattern-ul romanului,bmw luat in leasing,iphone pe abonament.

Edited by Dr.Mengele
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...