Jump to content
Alexey79

Problema la un Xperia

Recommended Posts

Salut , după cum spune si titlu , am o problema la un Sony xperia , acum ceva timp am facut root , si am sters aplicațiile preinstalate , cele de la Orange ( orange tv , fotbal orange etc..) , si acum cand deschid telefonu imi arata logoul de la orange in continuu , si nu mi se mai deschide telefonul , ce trebuie sa fac va rog ...?

Link to comment
Share on other sites

Nu ii mai merge Hard Reset pentru ca a pus alt ROM

 

Incearca sa reinstalezi ROM-ul de pe card sau stick (cu OTG). 

 

Eventual iti recomand sa studiezi bine ce Kernel e stabil pe modelul tau de telefon (ca pana acum stim ca ai doar un xperia....). Apoi vezi ce ROM e compatibil si stabil. Cauti un gapps lite (recomand). 

 

Folosesti telefonul sau il vinzi. punct

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sicilianul said:

Nu ii mai merge Hard Reset pentru ca a pus alt ROM

Omu' a zis că a instalat root. Nu vă mai uitați în globuri de cristal!

 

@Alexey79 nu ai spus de care xperia ai tu. Vezi în tutorialul de mai jos cum se face "Hard Reset" pentru xperia z! Dacă nu funcționează pentru tine, revino aici cu o întrebare sau mai caută pe youtube "hard reset + 'modelul telefonului tău'"! Spor la treabă!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Omu' n-a mai zis nimic si noi ne tot dam cu parerea. Poate nu vrea sa fie ajutat atat de mult cat credeam noi. Nu ne-a spus modelul, nu ne-a spus cum l-a root-at. Daca-mi dai modelul iti dau link pentru descarcarea rom-ului si pasi cum sa-l reflash-uiesti. @Alexey79

Edited by Pacaleech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...