Jump to content
Pacaleech

Va saluta Pacaleech!

Recommended Posts

Salutare tuturor!

 

M-am uitat la serialul Mr.Robot si am inceput sa caut pe Google ce vedeam pe acolo prin film.

Intr-un final am cautat "hack romania" si am gasit forumul acesta. Nu stiam ca exista atat de multe chestii despre care nu stiam, n-au auzit si nici macar nu mi le-am imaginat.

De la sfarsitul saptamanii trecute ma culc numai la 3-4 dimineata, este atat de multa informatie, dar imi place foarte mult.

 

Ma bucur nespus sa fiu printre voi si sper sa ajut, sa fiu ajutat si sa invat cat mai multe alaturi de voi!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nero4 said:

Tipul e nou si totodata va face pe toti... :))

 

Salut Pacaleech, bine ai venit pe rst!

 

Aici suntem toti hackeri periculosi cu 'taoaje cou gutza'. Ai grija :))

j7fFmc2.jpg

 

Bine ai venit!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, redcoder said:

Tipul e nou si sufera de personalitate multipla si considera ca in 3 clickuri si 2 comenzi se poate sparge un site, o sa treaca 5 ani si o sa inveti sa recompilezi primul kernel, revenind, mai bine spuneai ca esti pasionat de tehnologie, nu ca iti place filmul si ca vrei sa ajungi hacer.

 

Nu m-am inregistrat pentru a suferi cum spui tu, m-am inregistrat pentru a invata. Cati ani or sa treaca pana o sa stapanesc ceva bine, nu stiu, depinde doar de mine si de timpul pe care il aloc studiului.

Am crezut ca e forum de securitate online, nu de psihologi.

O zi buna si tie!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, redcoder said:

A fost un forum de securitate online, voi l-ati stricat crezand ca hackereala se invata din filme, zi-mi cum ai asociat tu hackareala si RST, nu cumva ai auzit tu o stire ceva? Sau ai cautat pe google cum sa ajungi hacker? Stii, cand vorbesti de securitate, automat, vorbesti si de psihologie, deci automat incluzi si ingineria sociala, poftim prima lectie: n-ai cum sa nu pui psihologia si securitatea in aceeasi fraza. Te-ai inregistrat pentru a invata ce? Care-i scopul tau final? Unde vrei sa ajungi?

 

Hai sa incercam impreuna sa-l facem un loc mai bun in loc sa ne impungem, ca si rata impunge. Ma rezumam la filme daca as fi avut impresia asta, nu crezi? Am scris in prezentare cum am dat peste RST. Te-ai sinchisit s-o citesti sau ai citit ultimele posturi, fiind un tip de suprafata, superficial? M-am inregistrat pentru a invata de toate. Nu-mi organizez viata dupa matricea SWOT, precum planurile de afaceri. Scopul final este sa invat si sa ma simt eu bine in pielea mea.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, redcoder said:

De fapt ti-am raspuns cu aceeasi moneda, intr-un stil academic, eu nu incerc sa fac un loc mai bun pentru tine sau restul pentru ca nu meritati. 

 

Fa-l un loc mai bun pentru tine atunci! Daca nu, mergi in continuare pe principiul "Sa moara si capra vecinului" si fura miresele la nunti. O sa ajungi departe!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...