Jump to content
ProgressGA

Problema ALLVIEW

Recommended Posts

Salut,am un ALLVIEW X2 TWIN care de ceva timp a avut mai multe probleme,dar niciuna legata de socuri/cazaturi.

Problema e ca nu mai functioneaza butonul de blocare si cel de VOL- si ca sa nu-l duc in garantie (din cate stiu daca-l duc in garantie la allview imi spun ca  e de vina placa de baza,500RON reparatia sau daca nu mi-l trimit inapoi dar mai stricat ca inainte).

Ma gandeam ca pot sa-l rootez si sa-i activez functia de double tap pentru a se deschide ecranul,stie cineva daca exista vreo setare/aplicatie care poate executa aceasta comanda fara root?

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, albastrel said:

si dc nu il duci in service? sa iti repare problema? adica un service... ok ma refer :)

Momentan ma descurc cu el si asa,+ ca sticla de pe spate e sparta si nu stiu cat o sa ma coste,presupun ca as putea sa o desprind de pe telefon,sa il decuplez de la baterie (ca la iphone) si sa vad exact ce are.

Problema e ca nu stiu daca mai pot pune sticla inapoi,incerc sa fiu cat mai econom :)

21 hours ago, theandruala said:

Este o aplicatie, care se bazeaza pe senzorul de proximitate.Dai cu mana peste el si se deblocheaza ecranul

https://play.google.com/store/apps/details?id=wolf.uit.com.unlockbywave

O sa-ti cam manance din baterie...

Mananca si acum,dar nu prea ma joc pe el,problema e ca i-am scos si telefonul si contactele de pe ecranul principal,sa nu faca vreo boacana ;))

Aplicatia merge foarte bine,multumesc :D

Link to comment
Share on other sites

On 31.05.2016 at 9:06 PM, ProgressGA said:

Salut,am un ALLVIEW X2 TWIN care de ceva timp a avut mai multe probleme,dar niciuna legata de socuri/cazaturi.

Problema e ca nu mai functioneaza butonul de blocare si cel de VOL- si ca sa nu-l duc in garantie (din cate stiu daca-l duc in garantie la allview imi spun ca  e de vina placa de baza,500RON reparatia sau daca nu mi-l trimit inapoi dar mai stricat ca inainte).

Ma gandeam ca pot sa-l rootez si sa-i activez functia de double tap pentru a se deschide ecranul,stie cineva daca exista vreo setare/aplicatie care poate executa aceasta comanda fara root?

 

 

Eu zic  sa il duci la service in garantie. S-au mai dezvoltat astia de la allview, au devenit un brand mare in romania, nu mai fac chestii d-astea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...