Jump to content
ProgressGA

Schimbare

Recommended Posts

Salut,vreau si eu sa-mi schimb calculatorul antic (procesor E4500 2.2ghz,GT220,3GB RAM DDR2)

As vrea sa stiu daca e mai bine sa mi-l construiesc singur sau e mai bine sa-l cumpar gata-asamblat,cu garantie si toate alea

Bugetul ar fi cam 2000RON,am gasit ceva pe mediagalaxy http://www.mediagalaxy.ro/sistem-it-myria-xdrive-v14-intelr-coretm-i5-4460-pana-la-3-4ghz-4gb-1tb-nvidia-geforce-gt-740-2gb-ddr3-linux

Imi trebuie calculator care sa fie cat de cat bun pentru gaming (plm,gaming pentru mine=LoL,GTA V,cs:go)

Vreau sa mentionez ca vreau un procesor i5,i3-ul se demodeaza si poate ma apuc de lucrat cu unity,placa video nu prea conteaza,dar nici pe integrata nu vreau sa ma joc

Pe scurt,va rog sa-mi faceti un build cu i5 cat de cat bun pana in 2000 RON

Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa te incadrezi in acel buget daca vrei componente noi. 

Ce te sfatuiesc este sa mai adaugi 1000 ron si sa iei frumos OLX-ul (evident) sau magazinele de componente de pe la tine din oras si o sa iti faci un build de toata frumusetea.

 

Cu 3000 ron fara sa ai figuri de magazin , saptamana trecuta i-am facut unui verisor urmatoarea configuratie : i5 - 6500,placa de baza(am uitat modelul) , GTX 970 OC 4gb(Sigilata), SSD Kingston HyperX 3k 120GB, 16gb ram (2x8 HyperX Black Kit) ,Sursa Corsair (nu mai stiu exact modelul), HDD 1TB,Carcasa Zalman MS800. Din toate enumerate , Placa video,ssd-ul ,sursa,hdd-ul si ramii(obviously) sunt inca in garantie.

 

Daca esti baiat destept si stii sa cauti pe olx ce te intereseaza , iei aceleasi componente la preturi super bune si iti faci treaba cu ele.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...