Jump to content
vabogsm

ROM? Evolio S4 COBALT

Recommended Posts

Specificaţii complete pentru Evolio S4 Cobalt:

– display IPS de 4.5 inci cu rezoluţie 854 x 480 pixeli;

– procesor quad-core MediaTek tactat la 1.2 GHz, 512 MB memorie RAM şi 4 GB memorie internă (oferă suport pentru card microSD de până la 64 GB);

– cameră foto de 5 megapixeli cu flash LED şi cameră frontală VGA;

– 3G, dual-sim, Wi-Fi b/g/n, bluetooth 4.0, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS, GPS;

– baterie de 1600 mAh, 9.9 mm grosime şi 120 g. greutate;

– Android 4.4.4 KitKat.

 

 

 

1.se pare ca e un mediatek

2.am furat o inormatie de ROM(FS031M02) si sar parea ca e dezvoltat de Firma BQ interesant e ca logoul evolio seamana izbitor cu cel de la ecoo 

 

Acum ce model daca e de la ecoo sau BQ ramane de vazut ! acum google e cel mai bun prieten:))

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

dar ai gasit rom ? ptr el ? pe siteul lor... inca nu au facut asa ceva :))))) alta solutie este sa cauti rom ptr procesorul asta Spreadtrum SC7731.... sau un backup cu butoanele pe card si sa il zipuiasca sa il traga aici sau... http://olx.ro/oferte/q-evolio-s4-cobalt/ si ii spui ca e defecta placa de baza... faci pret la placa de baza, sa iesi in avantaj putin..  cumperi unu cu verificare.. il verifici... ii dai placa de baza.. si iti raman restul.. alta solutie nu vad.. 

 

 

@sandu69 stii sa faci backup din butoane la romul ala direct pe card?

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, albastrel said:

dar ai gasit rom ? ptr el ? pe siteul lor... inca nu au facut asa ceva :))))) alta solutie este sa cauti rom ptr procesorul asta Spreadtrum SC7731.... sau un backup cu butoanele pe card si sa il zipuiasca sa il traga aici sau... http://olx.ro/oferte/q-evolio-s4-cobalt/ si ii spui ca e defecta placa de baza... faci pret la placa de baza, sa iesi in avantaj putin..  cumperi unu cu verificare.. il verifici... ii dai placa de baza.. si iti raman restul.. alta solutie nu vad.. 

 

 

@sandu69 stii sa faci backup din butoane la romul ala direct pe card?

Nu e vorba de stiut, am maritat telefonu :) nu il mai am.

Link to comment
Share on other sites

 

On 7/6/2016 at 9:57 AM, albastrel said:

dar ai gasit rom ? ptr el ? pe siteul lor... inca nu au facut asa ceva :))))) alta solutie este sa cauti rom ptr procesorul asta Spreadtrum SC7731.... sau un backup cu butoanele pe card si sa il zipuiasca sa il traga aici sau... http://olx.ro/oferte/q-evolio-s4-cobalt/ si ii spui ca e defecta placa de baza... faci pret la placa de baza, sa iesi in avantaj putin..  cumperi unu cu verificare.. il verifici... ii dai placa de baza.. si iti raman restul.. alta solutie nu vad.. 

 

 

@sandu69 stii sa faci backup din butoane la romul ala direct pe card?

 

da singura varianta e sa gasesc un rom de sc7731 si cam greu....  cred ca o sa recurg la varianta cu placa de baza

Link to comment
Share on other sites

On 13.06.2016 at 7:20 PM, vabogsm said:

Salutare, Are cineva din intamplare:D un ROM de Evolio S4 cobalt un backup o sursa? sau stie cineva un echivalent ce model e la baza>? Mersi;)

salutare, pt cine intreaba de firm de evolio s4 cobalt , am eu raspunsul android-w507 cauta dupa seria asta sau iti spun exact unde il gasiti

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 18.08.2017 at 7:18 PM, albastrel said:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

are:

Chipset Qualcomm

____________________________________________________________________

 

Deci nu se poate scrie pe el, doar daca ai INFINITY-BOX si sunt 2 VERSIUNI!! 

 

versiunea 1 si versiunea 2

 

 

Gresit,este SPREADTRUM,  l-am resoftat lejer folosind toolul lor, factory download, am scris cateva flashuri, pana am ajuns la acel rom.
Merge impecabil, inafara de camera.
Se apasa tasta VOLUME - in timp ce se conecteaza la pc si este recunoscut in soft.
Testat inainte sa postez aici.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...