Jump to content
Cheater

PHP Developer @Co-Factor :)

Recommended Posts

Misiunea job-ului tau: 
Sa faci o diferenta prin valoarea pe care o poti aduce in cadrul echipei! Mai exact, sa contribui la dezvoltarea si imbunatatirea platformei software Co-Factor cu ajutorul careia generam un impact pozitiv asupra angajatilor si business-urilor clientilor nostri. 

Cine suntem noi, Co-Factor:
O echipa tanara si motivata, cu ambitii care depasesc granitele Romaniei, pozitionandu-ne ca un creator de valoare si nu un provider de servicii de outsourcing. Ca si confirmare a inovativitatii noastre, solutia software dezvoltata de Co-Factor a fost premiata de industria de HR iar clientii nostri sunt companii de top precum Banca Transilvania, Regina Maria, Groupama, eMAG, Deloitte, Avon Cosmetics, Ernst & Young si altii.

Biroul este pozitionat intr-o zona premium, pe Bulevardul Primaverii (langa Parcul Herastrau si in apropiere de Pta Charles de Gaulle) intr-o atmosfera fresh si relaxanta.

Responsabilitati: 
• Dezvoltarea si perfectionarea solutiei software Co-Factor care integreaza procese de HR si business precum managementul performantei, inovare interna colaborativa, comunicare sociala, recunoastere si gamification etc 
• Colaborarea cu restul echipei, aducand valoare prin participarea la intalniri de planificare, organizare si strategie, intalniri de code review, precum si prin idei de imbunatatire continua a solutiei
• Furnizarea de solutii creative si eficiente la probleme care par in munca de zi cu zi 
• Root-cause analysis si definirea de solutii tehnice
• Oferirea de sugestii de imbunatatire a proceselor si tehnologiilor oferite 
• Definirea/ clarificarea task-urilor si estimarea corecta a nivelului de efort in proiecte
• Colaborarea activa cu ceilalti colegi din cadrul Co-Factor, in vederea indeplinirii cu succes a misiunii job-ului. 
• Prioritizarea task-urilor si executia lor in timing-ul asumat pentru a livra conform promisiunilor
• Contributia la definirea solutiilor impreuna cu echipa atat in ceea ce priveste proiectele noi cat si cele existente 
• Mentorat si inspiratie pentru colegii cu mai putina experienta  
• Nu in ultimul rand, apetit pentru inovare si o atitudine plina de energie pozitiva, ca factor motivator in munca de zi cu zi!

Expertiza tehnica: 
2-4 ani de experienta ca PHP developer.
Experienta in PHP, MySql, OOP, MVC, javascript (jquery), versioning (git) si composer.
Know-how in RESTful services si design patterns.
In plus, ar fi “nice to have” daca ti-ai putea aduce aportul si la dezvoltarile in REACT, ES6 si scriind unit tests.

Cum lucram noi: 
Probabil te-ai obisnuit sa lucrezi Agile, asta este si modul nostru de lucru.
Ca tehnologie, suntem in proces de migrare spre Symfony 3 si React.
Suntem fani linux, si aparatul nostru de cafea face cea mai buna cafea! 
Nu ne crezi? Te asteptam sa vezi!

Ce-ti oferim?
Salariu atractiv
Asigurare de sanatate premium
Posibilitatea de promovare si dezvoltare profesionala 
Locatie si atmosfera frumoasa
Team-buildinguri anuale, iesiri periodice la masa impreuna, work + fun!
Edited by Cheater
Link to comment
Share on other sites

@redcoder, pe tine te-a suparat cineva!

Este doar un anunt de job, nu stiu cum ai vedea tu anuntul ideal pentru tine.

 

Salariul in 99% din cazul este confidential si nu va fi discutat decat live, lucru ce este firesc. Iar pana la o astfel de discutie este mai putin relevant, ce credem despre, cum ni se pare.... viata bate filmult din mintea noastra :)

Totusi nu cunosc programator senior ce sa ia doar 3000 ron.

 

Iesirile la masa nu sunt obligatorii, si se intampla de obicei in pauza de masa, de la pranz.

 

Eu inteleg ca vrei sa schimbi lumea joburilor, si cred ca nu postezi unde trebuie pt asta, te rog lasa loc si pentru cei cu adevarat interesati sa posteze.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cheater said:

@redcoder, pe tine te-a suparat cineva!

Este doar un anunt de job, nu stiu cum ai vedea tu anuntul ideal pentru tine.

 

Salariul in 99% din cazul este confidential si nu va fi discutat decat live, lucru ce este firesc. Iar pana la o astfel de discutie este mai putin relevant, ce credem despre, cum ni se pare.... viata bate filmult din mintea noastra :)

Totusi nu cunosc programator senior ce sa ia doar 3000 ron.

 

Iesirile la masa nu sunt obligatorii, si se intampla de obicei in pauza de masa, de la pranz.

 

Eu inteleg ca vrei sa schimbi lumea joburilor, si cred ca nu postezi unde trebuie pt asta, te rog lasa loc si pentru cei cu adevarat interesati sa posteze.

 

Multumesc,

De ce cacat e firesc ca salariul sa fie discutat live? Mi se pare o aiureala ca e si confidential.

 

Omul trebuie sa stie din start la ce se duce, sa nu isi piarda timpul aiurea cu voi.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Byte-ul said:

De ce cacat e firesc ca salariul sa fie discutat live? Mi se pare o aiureala ca e si confidential.

 

Omul trebuie sa stie din start la ce se duce, sa nu isi piarda timpul aiurea cu voi.

Cred ca poti intreba si la telefon daca sunteti pe aceeasi pagina. :) via-a-vis de salariu. Plus serios, acum, daca esti programator sti preturile din piata, si in afara de cateva exceptii, si aici ma refer la firme mai ciudate unde cred ca sunt smecheri si platesc sub piata, salariile sunt tot pe acolo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...