Jump to content
kznamst

BTC is going UPP!

Recommended Posts

3 minutes ago, aa7670 said:

 

Pana scade.

:))) mi-ai luat vorba din gura (acum scriam postul)

 

@kznamst

 

daca te uiti la grafic trendul este un urcare, daca stii sa lucrezi cu fibonaci retracements vei vedea ca va stagna pe la 656.....................

 

nu dau sfaturi, dar dupa capul meu as vinde acum si as astepta 2-3 luni pana se duce in 63+

Edited by gogusan
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Elvetia a anulat cererea de aderare la UE, GB se pregateste de Brexit, deci 1-2 luni va urca, lumea indreptandu-se in perioada de "frustrare monetara" catre monede alternative, dupa care invers. Deja cursul euro leu o ia razna. Eu prevad 6 lei pt 1 euro daca GB iese din UE. Succesuri

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, gogusan said:

Elvetia a anulat cererea de aderare la UE, GB se pregateste de Brexit, deci 1-2 luni va urca, lumea indreptandu-se in perioada de "frustrare monetara" catre monede alternative, dupa care invers. Deja cursul euro leu o ia razna. Eu prevad 6 lei pt 1 euro daca GB iese din UE. Succesuri

 

Daca se intampla Brexit Euro se va prabusi impreuna cu lira, este de mizat pe dolar si yen. Pe 22 am zis ca voi face ceva riscuri mici pe bursa sa vedem ce iese. Chestii care influenteaza pretul btc-ului mai mult sunt dealerii care pot muta si spala bani mai usor si capata incredere, anumite guverne care recunosc bitcoinul ca fiind bun de valoare si in general o frenezie inainte de halving. Parerea personala: buy Ethereum!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, badluck said:

 

Ethereum nu e afectat iar cel care a facut hack-ul o sa fie blocat in a retrage banii.

Problema era in smart contractul de la DAO iar atacatorul a reusit sa execute functia "split" in mod recursiv pentru a sustrage bani.

Solutia a prezentat-o Vitalik pe blogul Ethereum: https://blog.ethereum.org/2016/06/17/critical-update-re-dao-vulnerability/

 

Contul care a furat tokenii DAO puteti sa-l urmariti aici: https://live.ether.camp/account/304a554a310C7e546dfe434669C62820b7D83490

 

Desii nu am avut timp sa citesc, detalii despre buguri in smart contracts puteti sa gasiti aici: 

http://hackingdistributed.com/2016/06/16/scanning-live-ethereum-contracts-for-bugs/

 

On-topic: Sunt tare curios ce se va intampla la halving. Pretul creste cel mai probabil in cauza ca se apropie halvingul. 

Multi sunt de parere ca pretul trebuie sa creasca pentru ca daca or sa se genereze 12.5 BTC in loc de 25, scade supply-ul pe cand cererea ramane aceasi sau creste. Deci asta inseamna ca creste si pretul.

Pana unde creste, n-am idee.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Motive ca bitcoinul sa se duca in sus : yuan este devalorizat pe zi ce trece/brexit (cum a fost si la criza siciliana de a ajuns la 1300 sau la grexit de a ajuns la 480)/halvingul de pe 7 iulie. Speram doar ca bitcoinul a ajuns la o maturitate suficient de mare cat atunci cand se sparge bula sa nu o ia in jos prea rau.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, popsoniq said:

Ce parere aveti, e vreo sansa sa mai scada bitcoinul anul asta sub 500$?

Slabe sanse, dupa Brexit au cam luat-o razna politicienii am auzit pana acum de Nexit Frexit Itexit Grexit daca va mai iesi vre-o tara din UE o sa creasca iar bitcoinul.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, M2G said:

Scade probabil pentru ca Bitfinex a fost hacked si s-au furat multi BTC.

https://techcrunch.com/2016/08/02/bitcoin-drops-20-after-70m-worth-of-bitcoin-was-stolen-from-bitfinex-exchange/

 


Da, cum sa scoti "din firma" banii simplu si fara sa mai platesti taxe:) Hey, mi-au furat banii virtuali, prinde hotul scoate-i ochii....

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Gushterul said:


Da, cum sa scoti "din firma" banii simplu si fara sa mai platesti taxe:) Hey, mi-au furat banii virtuali, prinde hotul scoate-i ochii....

Daca ar fi scos cateva zeci/sute de bitcoin ar fi mers treaba asta, dar aici vorbim de peste 100.000 de bitcoin furati :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...