Jump to content
v3ctor

Idei de afaceri

Recommended Posts

deschide'ti un restaurant.

Restaurantul costa mult trebuie sa ai o baza solida k sa iti faci un resturant ,

Eu iti propun sa iti faci un blog (cel mai tare blog din romania castiga

intre 1000 si 1900 € lunar) Cauta stiri ,fa-ti reclama si poate faci si u vreo 500€ lunar ...

( eu nu le am cu HTML ,PHP momentan invat apoi imi voi face si eu un blog) BAFTA

Link to comment
Share on other sites

deschide'ti un restaurant.

Restaurantul costa mult trebuie sa ai o baza solida k sa iti faci un resturant ,

Eu iti propun sa iti faci un blog (cel mai tare blog din romania castiga

intre 1000 si 1900 € lunar) Cauta stiri ,fa-ti reclama si poate faci si u vreo 500€ lunar ...

( eu nu le am cu HTML ,PHP momentan invat apoi imi voi face si eu un blog) BAFTA

Pai si ce daca ai blog, si sti la curent cu stirile crezi ca iti vin banii din pom?poti sa ai tu un blog cu posturi din 2 in 2 min, si tot nu ai sa reusesti sa ii dai jos pe cei "mari", cand zic asta ma refer la zoso, piticu, visurat, astia au fost la televizor etc, eu backlinks de la siteuri mari, sunt vechi "in meserie".Si da face 1000€/luna, dar iti spun eu ca nu doarme nici noaptea....si trebuie sa iti placa asta, nu sa o faci doar pentru bani, e fain sa ai si un blog de succes pe langa altele, dar sa traiesti din blogging in romania, mi se pare ceea mai mare prostie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi

nu'ti trebuie nici o baza solida ... la ora actuala in bucuresti restaurant/cafenea ... nu ai cum sa dai gresh ... poate doar daca servesti cacat si ai adaos 1000%

Link to comment
Share on other sites

nu'ti trebuie nici o baza solida ... la ora actuala in bucuresti restaurant/cafenea ... nu ai cum sa dai gresh ... poate doar daca servesti cacat si ai adaos 1000%

Poate ai dreptate nu te contrzic k sunt plecat din rom de cativa ani

Idea cu blogu i-am dat-o k i-am vazut pe aia la tv , eu vreau sa imi fac blog dar nu pt bani

on: am vazut k prin belgia , germania , austria , suedia se scot bani frumosi

din firmele de ambalaje ( iti faci o fabricuta de ambalare universala si banuiesc k si in romania poate merge bine asta )

Link to comment
Share on other sites

Va spun eu idee COOL de afaceri! Stiti emisiunea pe TVR2 "Arena leilor" - ma uitam intr-o seara la emisiunea aia si ce idee imi vine! O afacere cu GREIERI!Cumpar un teren, imi deschid o ferma de greieri, unde de la o pereche,2 ,3 sa imi fac mii de greieri si incep sa ii vand pe unde apuc! Din banii care ii scot din vanzare, imi fac o fabrica de triere a GREIERILOR : pentru vanzari la restaurante : pentru copane, piept si altele (ca la gaini).Iar incep sa ii vand si cu banii care imi iau din vanzare imi deschid langa ferma si un "Palat al Greierilor" unde o sa ii invat pe acei greieri care nu sunt buni de dus la restaurant, si sa ii invat sa : c~ante, sa danseze si merg la spectacole cu ei!Alti bani si de aici!Si uite asa imi deschid eu afacere cu greieri :lol::lol::lol:

Astept comentarii si alte idei la aceasta afacere!

Sper sa va amuze! Sincer eu am ras cu lacrimi cand le-am povestit prietenilor mei:lol:

Link to comment
Share on other sites

Va spun eu idee COOL de afaceri! Stiti emisiunea pe TVR2 "Arena leilor" - ma uitam intr-o seara la emisiunea aia si ce idee imi vine! O afacere cu GREIERI!Cumpar un teren, imi deschid o ferma de greieri, unde de la o pereche,2 ,3 sa imi fac mii de greieri si incep sa ii vand pe unde apuc! Din banii care ii scot din vanzare, imi fac o fabrica de triere a GREIERILOR : pentru vanzari la restaurante : pentru copane, piept si altele (ca la gaini).Iar incep sa ii vand si cu banii care imi iau din vanzare imi deschid langa ferma si un "Palat al Greierilor" unde o sa ii invat pe acei greieri care nu sunt buni de dus la restaurant, si sa ii invat sa : c~ante, sa danseze si merg la spectacole cu ei!Alti bani si de aici!Si uite asa imi deschid eu afacere cu greieri :lol::lol::lol:

Astept comentarii si alte idei la aceasta afacere!

Sper sa va amuze! Sincer eu am ras cu lacrimi cand le-am povestit prietenilor mei:lol:

Link to comment
Share on other sites

Va spun eu idee COOL de afaceri! Stiti emisiunea pe TVR2 "Arena leilor" - ma uitam intr-o seara la emisiunea aia si ce idee imi vine! O afacere cu GREIERI!Cumpar un teren, imi deschid o ferma de greieri, unde de la o pereche,2 ,3 sa imi fac mii de greieri si incep sa ii vand pe unde apuc! Din banii care ii scot din vanzare, imi fac o fabrica de triere a GREIERILOR : pentru vanzari la restaurante : pentru copane, piept si altele (ca la gaini).Iar incep sa ii vand si cu banii care imi iau din vanzare imi deschid langa ferma si un "Palat al Greierilor" unde o sa ii invat pe acei greieri care nu sunt buni de dus la restaurant, si sa ii invat sa : c~ante, sa danseze si merg la spectacole cu ei!Alti bani si de aici!Si uite asa imi deschid eu afacere cu greieri :lol::lol::lol:

Astept comentarii si alte idei la aceasta afacere!

Sper sa va amuze! Sincer eu am ras cu lacrimi cand le-am povestit prietenilor mei:lol:

Link to comment
Share on other sites

singuri care au postat la subiect au fost : Kenpachi , ______ si katmai ( va multumesc pentru raspunsuri si mai astept in continuare) restu daca aveti chef de glume abtinetiva si tinetile pentru voi , si incercati sa fiti in stare sa purtati o discutie serioasa

Link to comment
Share on other sites

fa un program de baze de date sa gestioneze ceva pt bugetari

Il vinzi la case de asigurari/institutii/etc, fiind la stat inseamna service pe viata.

Am un prieten cu apartament cumparat si serviciu la domiciliu din vanzari software. Eu ma descurc cu vanzari de nimicuri (50-100$/buc). Tot la domiciliu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...