Jump to content
xEduard18

Windows Nou

Recommended Posts

Salut! Recent mi-am instalat windows 7 si tot incerc sa ii pun driverul network connections. Primesc o eroare care zice " Cannot install drivers. No Intel(R) adapters are present in this computer". Nu stiu ce sa fac. Am un hp pavilion 15, i3, 4Gb RAM si este pe 64 bits. Ajutor va rog.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Gecko said:

Cauta numele placii de retea si apoi cauta driverul pe site-ul producatorului sau pe Google direct. Nu ai nevoie de pachete de drivere de 4gb sau mai stiu eu cat.

 

Poti afla numele placii de retea cu AIDA64.

Eu sunt mai batran..am instalat AIDA64 dar nu scrie nicaieri network board. Am dat pe Tools si apoi AIDA64 CPUID.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robyyxx2 said:

In mod normal se da restart si dupa ar trebui sa iti functioneze interfata de retea, adica te poti conecta la o retea prin cablu. Tu ce credeai ca se va intampla daca instalezi driverul? 

Am dat restart si nu s-a intamplat  nimic.

Link to comment
Share on other sites

Ce dracu sa mai explic pe romaneste tu ai instalat driverul pentru portul de retea (mufa aia in care se baga cablu de net). Router-ul are cablu iei cablu si il bagi aici: rj45.jpg

Asta daca nu cumva ai router wireless. Invata sa explici de ce ai nevoie noi nu putem visa ce vrei tu sa faci.

Edit:

Daca ai router wireless se schimba povestea. Ai nevoie de alt driver.

Edited by robyyxx2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, robyyxx2 said:

Ce dracu sa mai explic pe romaneste tu ai instalat driverul pentru portul de retea (mufa aia in care se baga cablu de net). Router-ul are cablu iei cablu si il bagi aici: rj45.jpg

Asta daca nu cumva ai router wireless. Invata sa explici de ce ai nevoie noi nu putem visa ce vrei tu sa faci.

Edit:

Daca ai router wireless se schimba povestea. Ai nevoie de alt driver.

am router wireless

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...