Jump to content
albertynos

Dropshipping & Online Money

Recommended Posts

On 28/07/2016 at 3:05 PM, Wav3 said:

Iei marfa de la furnizori autorizati sau pur si simplu cumperi de la altii si vinzi mai departe?

Nu stiu daca dpdv legal am voie sa cumpar de ex un A$us de la em@g si sa vand mai departe mai scump (pe persoana juridica, care este), em@g-ul ne fiind furnizor autorizat A$us.

ai voie... ei isi vand marfa... tu iti vinzi marfa... platesti taxe la stat... happy ending

Link to comment
Share on other sites

On 28/07/2016 at 3:51 PM, popsoniq said:

De unde ii gasesti pe cei care au depozite in UE sau Usa?Intrebi pe fiecare sau le apare la descriere?De taxele vamale se ocupa tot ei?Mai esti in vreun program de afiliere,mai vinzi pe vreun site mare?Ai incercat  programul de FBA,am auzit ca e convenabil amazonul pt produsele cu logo-ul propriu.Daca aduc produsele la mn acasa in Romania,nu e mai usor de livrat apoi in UE?Eu am cumparat un plugin pt dropshipping tunnel funel si nu mai stiu cum,inca nu l-am testat sa vad ce face,dar din ce spui tu,acel plugin e f interesant.Ai idee cam cat ar costa?Parerea mea e ca merita si 500$,e enorm de multa munca cu adaugatul produselor,verificare,etc.

 

raspunsurile la intrebarile astea le gasesti de regula exact pe pagina furnizorilor.. adica pe alibaba. Ei spun daca pretul includ sau nu taxe vamale. Dar de regula nu include taxele vamale pentru ca trebuie sa le iasa si lor nu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...