Jump to content
rectisor

Virus android

Recommended Posts

4 hours ago, rectisor said:

Salutare rst. Am vrut zilele astea sa imi descarc TubeMate *o chestie cu care downloadezi playlisturi* si am luat ceva virus ca prostu care face sa imi apara reclame oriunde pe ecran. Ce pot face ca sa scap de ele? Multumesc!

Am patit cu alta aplicatie, baga o scanare cu norton scapi repede. Sau vezi la toate aplicatiile este o aplicatie cu denumirea "device manager", frumos mod de a ascunde o aplicatie infectata, nici eu nu mi-am dat seama ca era aia. Dadea impresia ca era de sistem.

Edited by sandu69
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, sandu69 said:

Am patit cu alta aplicatie, baga o scanare cu norton scapi repede. Sau vezi la toate aplicatiile este o aplicatie cu denumirea "device manager", frumos mod de a ascunde o aplicatie infectata, nici eu nu mi-am dat seama ca era aia. Dadea impresia ca era de sistem.

Nu a gasit nimic, problema inca persista..

Link to comment
Share on other sites

Daca postai si modelul telefonului, iti spuneam cum sa dai hard reset, practic, intri in recovery mode si dai reset de acolo la telefon. P.S. Salveaza mai intai daca ai ceva de salvat si dupa da-i reset. Nu ar mai trebui sa ai probleme dupa. Ah, da. Clear la cache & dalvik cache too.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dark-angel said:

Daca postai si modelul telefonului, iti spuneam cum sa dai hard reset, practic, intri in recovery mode si dai reset de acolo la telefon. P.S. Salveaza mai intai daca ai ceva de salvat si dupa da-i reset. Nu ar mai trebui sa ai probleme dupa. Ah, da. Clear la cache & dalvik cache too.

Samsung galaxy s5 mini e modelul. E posibil sa ramana ceva dupa resetare?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, rectisor said:

Samsung galaxy s5 mini e modelul. E posibil sa ramana ceva dupa resetare?

Nu, o sa fie ca 'nou'. De asta ti-am spus sa salvezi tot ce ai de salvat.

Asa ii dai factory reset:

 

How to do a Hard Reset of your Samsung Galaxy S5 Mini by using Hardware Buttons:

Turn off your Samsung Galaxy S5 Mini;

Press and hold Volume Up and Home buttons at the same time;

Press Power-Button until the phone vibrates;

Wait to see the Android logo and only then release all the buttons;

Use Volume Down to go to ‘Wipe data/Factory reset’;

Press the Power button to confirm your action;

Then, you must select Yes in order to delete all user data;

Press Power-Button to confirm;

That was all!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dugadihaz said:

Daca postai si modelul telefonului, iti spuneam cum sa dai hard reset, practic, intri in recovery mode si dai reset de acolo la telefon. P.S. Salveaza mai intai daca ai deezloader ceva de salvat si dupa da-i reset. Nu ar mai trebui sa ai probleme dupa. Ah, da. Clear la cache & dalvik cache too.

 

what-year-is-it-robin-williams.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...