Jump to content
Narmer

Recomandare VPS / VDS cu SSD

Recomandare VPS / VDS cu SSD   

16 members have voted

  1. 1. Recomandare VPS / VDS cu SSD

    • Hetzner
      7
    • OVH
      9


Recommended Posts

7 hours ago, QuoVadis said:

 

Incearca la DigitalOcean cum spuneam mai sus. Nu iti cere nici un id nimic, dupa ce iti faci cont si adaugi $ iti dai tu singur deploy la VPS si e aproape instant (cateva secunde)

 

 

Treaba e ca la DigitalOcean un vps cu 4GB ram e $40. La Hetzner e ~15. Mi-au activat contul azi dimineață la prima ora. Era adevărat, au fost mai înceți pentru ca era weekend. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2016 at 1:01 AM, mk7a said:

Pana la urma mi-am incercat si eu norocul ca sa spun asa:

 

1. Mi-am facut cont la hetzner, urmand sa comand, au trecut doua zile si inca contul meu nu e validat. Scrie ca daca vad acel mesaj dupa mai mult de 24 ore sa le dau mail. Le-am dat mail, si surpriza.. nu raspunde nimeni de azi dimineata.

 

2. Vazand ca aici nu se poate, am incercat la ovh (intre timp). Toate bune si frumoase, am facut comanda. Trebuia in mod normal sa adaug metoda de plata si sa platesc. Mi s-au cerut ID si inca un document, bank statement in cazul meu. Le-am trimis, dar nici acum dupa 2 zile nu mi-a activat nimeni contul.

 

3. Am vazut o oferta draguta la time4vps. Mi-am facut cont, dupa care ma trezesc cu IP Banned. Le-am dat mail, au raspuns, mi-au spus ca trebuie o dovada de identitate, ca asa primesc toti userii noi pana se verifica identitatea. Le-am trimis ID card si ce sa vezi, nici astia nu mai raspund. La primul mail au raspuns, la verificarea dovezilor nici vorba.

 

E ceva normal? eu as prefera ovh sau hetzner, oricare din ele. Sa stau o saptamana sau poate si mai mult sa verifice un mail? Support nici nu am nevoie, ma descurc eu dar un amarat de mail nu verifica? Asa patesc toti? 

Salut,

 

 E weekend + luni liber, pe ce adresa ai dat mail ca nu vad nimic, sau spune mi adresa de pe care ai trimis.

Link to comment
Share on other sites

Am luat ban de la un moderator care gândește cât un greier (să mă ierte greierele pentru comparație), pe motiv că am pus de prea multe ori un link de afiliere. Un link care îl ajuta pe respectivul, cât și pe mine. Nu văd unde e greșeala așa mare de am luat ban 30 de zile. Am scris un mesaj celui ce se ocupă de site, însă fără răspuns. Poate pe această cale vede cineva și face două lucruri bune: să-mi scoată banul și să-i scoată moderatorul.

 

Să revenim.

 

@mk7a, până la urmă ai ales Hetzner? Îmi poți lăsa în mesaj privat să văd cum se mișcă site-ul? Ești mulțumit de serviciul ales? Totuși văd că OVH are mai multe voturi. Cu siguranță sunt mai multe persoane care sunt interesate de acest subiect și îl putem dezbate mai larg.

 

De ce Hetzner și nu OVH? De ce OVH și nu Hetzner? Doresc să fac o alegere bună și să nu fiu nevoit să mă mut după câteva luni.

Link to comment
Share on other sites

On 20.08.2016 at 2:35 AM, Palette said:

Am luat ban de la un moderator care gândește cât un greier (să mă ierte greierele pentru comparație), pe motiv că am pus de prea multe ori un link de afiliere. Un link care îl ajuta pe respectivul, cât și pe mine. Nu văd unde e greșeala așa mare de am luat ban 30 de zile. Am scris un mesaj celui ce se ocupă de site, însă fără răspuns. Poate pe această cale vede cineva și face două lucruri bune: să-mi scoată banul și să-i scoată moderatorul.

 

Să revenim.

 

@mk7a, până la urmă ai ales Hetzner? Îmi poți lăsa în mesaj privat să văd cum se mișcă site-ul? Ești mulțumit de serviciul ales? Totuși văd că OVH are mai multe voturi. Cu siguranță sunt mai multe persoane care sunt interesate de acest subiect și îl putem dezbate mai larg.

 

De ce Hetzner și nu OVH? De ce OVH și nu Hetzner? Doresc să fac o alegere bună și să nu fiu nevoit să mă mut după câteva luni.

Nu, de la ovh am luat. Se mișcă foarte ok. Am luat de la ovh pentru ca ei mi-au activat contul mai repede. Treaba e ca îți dă un vps curat, tu trebuie sa instalezi tot, de la wget la MySQL și php sau ce mai ai nevoie. Nu primești support îți faci tu singur tot. Oricum e ușor, oricine cu un minim de cunoștințe linux se descurca. Îmi place ca poți face upgrade sau cumpăra IP-uri direct din panel nu le dai lor ticket ca în România. Viteza e super, 99.7-99.99 mb upload / download. Sunt mulțumit, am luat un amarat de vps 2gb ram dar merge excelent. Îți recomand cu căldură, nu ai sa regreți. 

PS: Nu am personalitate multipla eu am intrat în topic ca sa nu deschid încă unul aiurea :)).

Edited by mk7a
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...