Jump to content
sawyer

Salvia Divinorum

Recommended Posts

cumpara'ti de pe net. cu salivia aia de pe camp nu faci absolut nimic, nu produce salvinorin A. Avand in vedere pe ce forum postam si ce cunostinte avem, nu cred ca e greu un search pe google ca sa gasesti un vanzator sau un magazin online(este scumpa apropo, dar se merita fiecare ban).Bafta

Link to comment
Share on other sites

Se face ceai din salvie din cate am auzit. Apropo am la cabana de salvie.

Daca ai bani, cumpara online, sincer nu prea as avea incredere in site-urile postate anterior. Cel mai simplu lucru este sa mergi in padure (pe camp) culegi cu mana ta si o prepari.

Bafta !!!

-Gonzalez

Link to comment
Share on other sites

omg i'm gonna kill myself :)). Salvia divinorum nu exista in Romania.Pur si simplu nu exista, nu creste, nu e pe niciun camp sau gradina.Creste tocmai la mama dracu' in Mexic.E ca si cum ati zice ca a fuma canepa e acelasi lucru cu a fuma marijuana. Daca intr'adevar sunteti interesati sa fumati salvia divinorum procurati'o de pe net, site'urile mentionate sunt de incredere si nu trag tepe si mai ales, au marfa de calitate. Terminati cu tampeniile astea cu campul ca e cu totul altceva. Pe camp sau nush unde se gaseste daca nu ma insel salvia officinalis.Chiar daca e tot salvie NU SECRETA Salvinorin A si Salvinorin B, substante halucinogene, asa ca nu e posibil sa aiba efect orice salcie care creste pe la noi.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate de anu' trecut a fost trecuta drept planta interzisa in Romania. , dar din cate am citit si am auzit nu este cea mai puternica planta din lume , mai puternica fiind ayahuasca , desigur aici parerile pot fii impartite.Puteti citi mai multe pe forumul meu .

Link to comment
Share on other sites

1) lista aia de prin decembrie anu trecut a interzis-o

2) ia-ti de afara, treci vama cu cateva seminte si o cresti pe-aici prin balarii, nu o sa observe nimeni

3) degeaba o cresti prin balarii, alcaloidu' nu e destul de concentrat pentru cat ar fi posibil sa fumezi (gen o pipa plina abea te ia)

4) trebuie sa stii chimie sa-ti faci extracte

5) cacaturile astea sunt prosteli, si futi tot in tine degeaba, daca vrei trip interesant baga ciuperci (psilocibina nu muscaria), si asa, pe ordinea de zi, baga verde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...