Jump to content
Guest Nemessis

Scandalul Conquiztador - Euterpe provocata :)

Recommended Posts

asta e ip-u conquiztadorului....85.204.238.220

poate ai primit bann pe ip ca are un obicei ecostin:))

Nu am experienta in ascunderea IP-ului, dar daca setez IP-ul de mai sus ca proxy pe port 80 imi intra pe conquiz. Intrebare: daca injur ca porcu, ma baneaza pe IP-ul meu sau pe cel setat ca proxy adica pe cel de mai sus? In cazul 2 prevad distractii interesante.

Link to comment
Share on other sites

daca injuri ca porcu de obicei da pur si simplu ,,ban''

ban pe ip au dat la alte conturi (conturi ale fostilor moderatori, fosti admini etc.) banu ala e de maxim 7 zile sau minim 10 minute...a, era sa uit...si minim 1 joc maxim 5 jocuri

di pacate exista si un dar...adminul poate sa-ti dea ban pe perioada mai indelungata.

anyway...daca folosesti proxy normal ca primesti ban pe acel proxy si poti intra cu altul sau cu ip-ul tau

Link to comment
Share on other sites

adminul siteului conquiztador a spus ca nu a auzit de ban pe ip ceea ce insseamna ca nu exista .sunt multi jucatori care nu pot accesa pagina si nu este nici o explicatie decat cea veche :goleste cacheul,schimba browserul,toate astea le am facut si tot nu merge .stie cineva vreo solutie???? adminul de la providerul meu de net zice ca s au facut setari gresite cand sa schimbat serverele si ip ul

Link to comment
Share on other sites

anyway...daca folosesti proxy normal ca primesti ban pe acel proxy si poti intra cu altul sau cu ip-ul tau

intrebarea era daca folosesc ca proxy serverul lor mentionat mai sus si ei dau ban pe IP-ul respectiv (isi dau ban singuri). Ce se intampla atunci?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi

Nu am experienta in ascunderea IP-ului, dar daca setez IP-ul de mai sus ca proxy pe port 80 imi intra pe conquiz. Intrebare: daca injur ca porcu, ma baneaza pe IP-ul meu sau pe cel setat ca proxy adica pe cel de mai sus? In cazul 2 prevad distractii interesante.

ohhh you're so wronggggg .... :) te simpatizez desi ai incercat sa ma faci cu ou si cu otzet pe celalalt cont al meu ... retrage'ti toate cuvintele de mai sus google it si revino :)

Link to comment
Share on other sites

oups! scuze, soarta si ginul tonic. :D

Stiu sa folosesc un proxy. Si ca 80 e de browsing. Doar ca nu mi s-a mai intamplat sa bag aiurea IP si sa se comporte asa... sau nu am incercat. Sa inteleg ca se conecteaza la ei doar din cauza ca e prima conectie pe care o face browseru pe port http.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...