Jump to content
006julieno

De unde pot cumpara un vps cu anti ddos bun

Recommended Posts

Ma intereseaza sa gazduiesc pe el server de teamspeak3 .

Am testat btstelecom, toolz, quality host, host1plus nu stiu ce fel de atacuri au fost, nu am avut apache instalat sau alte prostii pe el, doar serverul de teamspeak + licenta .

Ma intereseaza un vps cu 3-4 ip-uri maxim sa tin catega servere de teamspeak 3 maxim 5-10gb spatiu .

Sper ca nu se considera reclama .

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 006julieno said:

Ma intereseaza sa gazduiesc pe el server de teamspeak3 .

Am testat btstelecom, toolz, quality host, host1plus nu stiu ce fel de atacuri au fost, nu am avut apache instalat sau alte prostii pe el, doar serverul de teamspeak + licenta .

Ma intereseaza un vps cu 3-4 ip-uri maxim sa tin catega servere de teamspeak 3 maxim 5-10gb spatiu .

Sper ca nu se considera reclama .

 

EDIT- Stergere, greseala.

Edited by mariuss615
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 006julieno said:

Ma intereseaza sa gazduiesc pe el server de teamspeak3 .

Am testat btstelecom, toolz, quality host, host1plus nu stiu ce fel de atacuri au fost, nu am avut apache instalat sau alte prostii pe el, doar serverul de teamspeak + licenta .

Ma intereseaza un vps cu 3-4 ip-uri maxim sa tin catega servere de teamspeak 3 maxim 5-10gb spatiu .

Sper ca nu se considera reclama .

 

Salut,

 

Da-mi un PM cu ce resurse ai nevoie, te rezolv eu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 006julieno said:

nu stiu ce fel de atacuri au fost,

 

Acesta este un lucru esential, altfel poti sa tot dai bani pe schimbatul providerilor si multi din ei vor avea claims ca ofera 900Gbps protectie si mai stiu eu ce vrajeli dar adevarul e ca daca le dai o flegma sunt down. Daca cunosti felul si modul de atac poti sa cauti solutii specifice. Fiind un server de TS3 banuiesc ca e pentru ceva joc online so.. nu stiu cat de mult efort merita investit.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, QuoVadis said:

 

Acesta este un lucru esential, altfel poti sa tot dai bani pe schimbatul providerilor si multi din ei vor avea claims ca ofera 900Gbps protectie si mai stiu eu ce vrajeli dar adevarul e ca daca le dai o flegma sunt down. Daca cunosti felul si modul de atac poti sa cauti solutii specifice. Fiind un server de TS3 banuiesc ca e pentru ceva joc online so.. nu stiu cat de mult efort merita investit.

Pai copiii se oftica si dau flud la server-ul de teamspeak :))

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cu ce dau flood, pana acum pica orice site de hosting care gazduisc teamspeak3 inafara de tni.ro doar ei au protectie buna, in rest pica toti la orice flood insa cel de la tni este un om neserios si schimba preturile dupa cum ii vine lui pe client .

Dupa ce primeam flood se pierdea conexiunea externa la vps era off serverul si nici putty nu putea fi accesat.

Dar in panou la vps aparea on ...

 

AGSQ

ti-am dat pm .

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, badluck said:

Pe IUAM (i am under attack mode) e obligat sa tina. Daca nu tine, cu un ticket la suport, in maxim o ora ai adaugata o regula custom. Problema e la un atac de durata, unde te trece pe real si te pune sa platesti:) 

Păi pe modul ăla îl setase, n-a ținut deloc. Știu oameni care au și soluții business de la ei și tot nu rezistă la atacuri. 

@Gecko, poate îți face și ție @aelius o demonstrație live pe serverul tău. :))

LE: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1065748

LE2:  La un DNS Amplification Attack, nu ar ține nici mama lui de Cloudflare.


 

Edited by Silviu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bugetul este ok, dar nu ar merita sa platesc 200 euro lunar pentru o protectie ddos si 20 euro un vps, din cauza unoi copii care se joaca cu ddos .

Baiatu de la tni.ro are o protectie buna la dedicate si nu au probleme cu flood doar ca m-am certat cu el si nu mai pot achizitiona nimic de acolo .

 

@ La gazduire.com.ro mi-au suspendat vps-ul ca primea un atack prea puternic si nu-l puteau oprii si ii afecta multe servere .

 

Am sa iau de la ovh sa vedem ce este de capul lor .

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, 006julieno said:

Bugetul este ok, dar nu ar merita sa platesc 200 euro lunar pentru o protectie ddos si 20 euro un vps, din cauza unoi copii care se joaca cu ddos .

Baiatu de la tni.ro are o protectie buna la dedicate si nu au probleme cu flood doar ca m-am certat cu el si nu mai pot achizitiona nimic de acolo .

 

@ La gazduire.com.ro mi-au suspendat vps-ul ca primea un atack prea puternic si nu-l puteau oprii si ii afecta multe servere .

 

Am sa iau de la ovh sa vedem ce este de capul lor .

 

 

Nu vrei un dedicat la 100 euro/lunar cu tot cu protectie inclusa? (pana la 20 gbps) Iti dau "demo" 24 de ore.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, 006julieno said:

Bugetul este ok, dar nu ar merita sa platesc 200 euro lunar pentru o protectie ddos si 20 euro un vps, din cauza unoi copii care se joaca cu ddos .

Baiatu de la tni.ro are o protectie buna la dedicate si nu au probleme cu flood doar ca m-am certat cu el si nu mai pot achizitiona nimic de acolo .

 

@ La gazduire.com.ro mi-au suspendat vps-ul ca primea un atack prea puternic si nu-l puteau oprii si ii afecta multe servere .

 

Am sa iau de la ovh sa vedem ce este de capul lor .

 

https://dataflow.su

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, 006julieno said:

Multumesc, insa doresc un simplu vps maxim 1gb ram unde sa gazduiesc un server de teamspeak 3 atat tot .

Iti ofer VPS cu 6GB Ram si I7 cu protectie anti ddos ts3 pentru $10 lunar. PM daca doresti.

Edited by Ganjaa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...