Jump to content
Raoul

Oneplus 3 sau Xiaomi Mi5 sau Leeco Cool1 Dual

Recommended Posts

Am avut ocazia sa teztez timp de cateva minute un OnePlus 3. La teste precum deschiderea browser-ului sau aplicatiei de email m-a surprins placut (se deschid instant). L-am comparat la culori cu un Galaxy S6 si mi s-au parut mai placute. Despre camera pot sa zic ca nu exceleaza, dar e ok. Este un telefon de top. Nu mi-a placut ca arata un pic cam mare cu husa bumper, dar fra husa arata excelent.

Link to comment
Share on other sites

Nu te baga la chinezarii... esti gen FERRARI CU MOTOR DE DACIE... eu te avertizez nu iti lua chinezarii... este decizia ta... 

 

Updateul pentru "Redmi Xiomi Note 3" la 6.0 ANDROID este buguit si nu este compatibil cu XIOMI in plus au intrat in service 6 telefoane cu probleme soft, bine ca am fost baieti destepti si am tras softul din telefon acum 2 saptamani... succes si este decizia ta, piesele o sa le achizitionezi din Made China!

Edited by albastrel
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut Albastrel, nu are importanta ce sunt, chinezarii, Sud Coreene etc...

 

Daca e tot sa vorbim de chinezarii si iPhone-urile sunt asamblate in China.

 

Am avut Xiaomi Redmi Note 3 Pro (vreo 2 luni), qualcomm, a mers foarte bine, luat din China, doar ca l-am vandut, acuma am Lenovo A806 (de vreo 2 ani), care e cumparat din China si merge si astazi foarte bine...

 

Oricum, am comandat deja OnePlus 3 de pe site-ul oficial. Astept sa vina in Octombrie!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fallen_angel said:

@M2G tot e jerpelit, i-a apărut o dungă galbenă pe ecran, într-o vreme am avut probleme cu ghosts touch și nu mai e nici cyanogen ce a fost, OS-ul fiind principalul motiv pt care l-am luat. În rest, merge bine.

Probabil e diferit la one plus one. One plus x are Oxygen OS care nu pare sa aiba prea mult bloatware. 

Link to comment
Share on other sites

One plus 2 instalat CM13 ,scos aplicatii google si cyanogen prin opengapps aroma ramanand doar

GWcoOfF.jpg

+Greenify_v2.9_Donated,forcedoze,Snap Camera HDR,Hush SMS,uc browser,fb&shit etc :

performanta si baterie excelent(oricum reteta asta am experimentat-o si pe tel samsung si nexus,chiar nu e nevoie de OS din fabrica cu  bloatware)

Edited by asswipe
Link to comment
Share on other sites

am eu oneplus3 , daca te intereseaza ceva...iti pot oferi eu mai multe informatii! In pricipiu este un telefon bun...se misca destul de bine in comparatie cu altele aparute recent! Caci la capitolul camera...nu este cine stie ce in comparatie cu samsung, iphone, lg! 

Edited by c.emi
Link to comment
Share on other sites

Sa clarificam cateva aspecte:

 

1. Cei care mananca cacat despre Xiaomi si Oneplus pot sa imi suga pula

2. Daca va tot plangeti ca vin cu ROM pre-backdoored, il puteti schimba cu Cyanogenmod si tot felul de balarii d-astea, solutii exista

3. Astia care zic ca Xiaomi e Ferrari cu motor de Dacie pot sa imi suga pula pana le intra sloboz in nas. Telefoanele au preturi mult mai bune pentru ca nu platesti brandul Samsung si altele

4. Oneplus 3 e best-buy la momentul actual iar in banii astia nu exista nimic mai bun

 

 

Astia care mancati cacat despre Xiaomi, sa va vad fututilor cum faceti voi scorul asta in AnTuTu cu futaiul vostru de Samsung. Eu am dat pe Xiaomiul meu ~800 de lei.

 

(Cyanogenmod 14 + Custom Kernel) Telefon: Xiaomi Redmi Note 3 Snapdragon version

hacPnzD.png pjKAh3I.png

Edited by Mizerabil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...