Jump to content
my_PYRAMID

Întrebare PayPal

Recommended Posts

Salut. Am un cont PayPal care mi-a fost limitat, limitat dintr-o prostie. Cineva a deschis o dispută și am prezentat absolut toate doveziile că a primit produsul dar tot mi-au limitat contul. 

 

Întrebarea este: dacă îmi șterg acest cont și îmi fac altul, cu aceleași date dar atașez alt card este vreo problemă? Mi-l pot închide?

 

Am vorbit cu ei la telefon și mi-au spus că nu poate să-mi ridice această limită.

Link to comment
Share on other sites

un cont limitat ... nu se poate sterge ... pe tine te vor baga in Balanta Negativa ... si peste ceva timp .. te vei trezi cu Tampitzii de la FireCredit .. care opereaza creantele Paypal la noi in tara .. si paci tie camashutza :)) uite asa ajungi si in biroul de credite raportat :) 

 

Alternativa de a deschide altul ... este cu sanse zero de reusita ... doar sa adaugi la vechiul nume pe care la folosit gen initial tatalui .. si schimbi adresa .. cu a unui vecin ... iti recomand un card virtual legat la cul tau actual :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nero4 said:

De curiozitate, ce gen de produs vindeai? Ma indoiesc ca Paypal limiteaza asa in prostie persoane care vand panselute roz si arata si dovada. Daca ai vandut ceva pe domeniul blackhat ti-o meriti, sorry!

 

Totusi, ce vindeai? Ce nisa?

 

mie mi sa intamplat sa mio iau ... gen .. un prieten mi-a trimis din sua .. un htc .. ma rog numai in sua comercializat .. el nu stia ca la noi se arde cu simuri .. si singurul care putea sa ma preia cu telefon .. era zap mobile .. la care am incercat sal inscriu fara reusita .. asa ca lam revandut pe ebay in sua ... si acum am actele vamale de atunci ... de la posta romana absolut tot ... dar .. degeaba ... si sau pus dupa 5 ani firecredit pe mine ca le datorez acum de la pretul de 200 usd cu cat lam vandut .. am sa le dau 1700 ron actual ... :) sa ajunga in instanta asta vreau dar stiu ca nau sanse .. dar o forteaza si ei ca na :)

 

deci in general pe platforma ebay paypal .. cine cumpara e rege vanzatorul .. e JUST SHIT ... .. de fapt ei incurajeaza FURTUL ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nero4 said:

De curiozitate, ce gen de produs vindeai? Ma indoiesc ca Paypal limiteaza asa in prostie persoane care vand panselute roz si arata si dovada. Daca ai vandut ceva pe domeniul blackhat ti-o meriti, sorry!

 

Totusi, ce vindeai? Ce nisa?

 

Haine - totul legal, cu factură doar că persoana respectivă nu și-a calculat bine ziua în care produsul îi ajunge (deși i-am spus aproximativ când) iar ea avea o nuntă și a cerut refund pe motiv că a trecut nunta. I-am explicat că produsul este în drum spre ea, nu pot să-i dau refund iar în caz că nu-i place îl poate returna și îi trimit banii înapoi. Persoana era din UK. De atunci nu a mai răspuns la e-Mail, nici în disputa de la PayPal, nici nimic - și disputa s-a închis singură. Drept urmare am primit limitare la cont. Serviciu de rahat dar era folosit pentru comenziile din afară.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, my_PYRAMID said:

 

Haine - totul legal, cu factură doar că persoana respectivă nu și-a calculat bine ziua în care produsul îi ajunge (deși i-am spus aproximativ când) iar ea avea o nuntă și a cerut refund pe motiv că a trecut nunta. I-am explicat că produsul este în drum spre ea, nu pot să-i dau refund iar în caz că nu-i place îl poate returna și îi trimit banii înapoi. Persoana era din UK. De atunci nu a mai răspuns la e-Mail, nici în disputa de la PayPal, nici nimic - și disputa s-a închis singură. Drept urmare am primit limitare la cont. Serviciu de rahat dar era folosit pentru comenziile din afară.

 

pun pariu ca era ... o Purcica englezoaica .. si arzoaica pe deasupra .. :)) sau daca nu .. un nigerian .. undercover ;) si lihnit de foame =))

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, my_PYRAMID said:

 

Haine - totul legal, cu factură doar că persoana respectivă nu și-a calculat bine ziua în care produsul îi ajunge (deși i-am spus aproximativ când) iar ea avea o nuntă și a cerut refund pe motiv că a trecut nunta. I-am explicat că produsul este în drum spre ea, nu pot să-i dau refund iar în caz că nu-i place îl poate returna și îi trimit banii înapoi. Persoana era din UK. De atunci nu a mai răspuns la e-Mail, nici în disputa de la PayPal, nici nimic - și disputa s-a închis singură. Drept urmare am primit limitare la cont. Serviciu de rahat dar era folosit pentru comenziile din afară.

salut, poate ai rezolvat problema, dar vreau sa iti spun cateva info, mi sau intamplat si mie faze asa, am facut si eu dropshipping si am patit faze cu refund-uri, mi se pare ceva anormal ca sa se inchida disputa in favoarea ei, atata timp cat nu a mai raspuns in disputa, incearca sa suni la paypal si sa vorbesti cu ei, este un plus foarte mare daca vorbesti direct cu ei, se rezolva mult mai repede, daca ai un cod de tracking si in history de la site-ul prin care a fost trimis pachetul , se vede ca persoana respectiva a acceptat produsul, iti vei recapata banii 100%.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu ei și nu am rezolvat nimic. Nu am pierdut banii, nu mi-au fost retrași din cont doar mi-a fost limitat contul și nu pot să mai primesc sau sa fac plăți. Ea a scris doar că nu a primit produsul și am scris că produsul durează puțin până ajunge, cu dovezi dar de unde...

Edited by my_PYRAMID
Link to comment
Share on other sites

mi se pare ceva anormal la paypal, daca zici ca ai contul limitat, ar trebui sa iti ceara ceva acte ca sa il poti aduce din nou la normal. dece nu incarci poze cu actele respective? sau ai intrebat la cei de la paypal daca se poate rezolva contul? trebuie sa fie o solutie.

Link to comment
Share on other sites

Am sunat la ei și mi-au spus că trebuie să aștept nu știu ce revizie pe care o fac ei la conturi și că din păcate dacă contul a fost limitat, nu mai poate să fie retrasă această limită și că este definitivă.

 

Pentru firmă îmi recomandați deschiderea unui cont PayPal business? 

Link to comment
Share on other sites

On 03.10.2016 at 0:36 AM, my_PYRAMID said:

Am sunat la ei și mi-au spus că trebuie să aștept nu știu ce revizie pe care o fac ei la conturi și că din păcate dacă contul a fost limitat, nu mai poate să fie retrasă această limită și că este definitivă.

 

Pentru firmă îmi recomandați deschiderea unui cont PayPal business? 

 

Si cu contul business este km aceiasi magarie ... sunt firme din SUA care au fost limitate fara motiv .. si inca au SUME dar SUME nene blocate inca in pp si astia .. golani din fire .. nu prea doresc ... sa le mai instaureze contul la normal :) deci oricum o so patesti iar .. ptr asta te sfatuiesc cand trimiti ceva sa faci un video in fata ofiterului vamal ... cand pui ce pui in colet cu foile completate etc ... cand faci pachetul daca il trimiti intracomunitar il sigilezi inainte de al preda factorului postal .. dovezi IREFUTABILE ... nu mai au ce sa zica .. la astfel de dovezi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...