Jump to content
dabesteva

Cum sa instalezi Windows Vista

Recommended Posts

Lol,toti Vista jos si etc, Vista este cu MULT peste XP, luati-va un calculator calumea, si datii drumu` la Vista si mai vorbiim atunci, asa se zicea si de XP, si acuma....anyway incercat-iil pe propia "piele" si mai vorbim dupa aia,bine sa nu il incercati pe un calculator de 800MHZ si 256mb ram, si nu ma luati cu ,eu ce sa fac daca nu am bani de upgrade, atunci tine-ti gura si stai in colt, normal ca mergem inainte, si avem nevoie de calculatoare cat mai puternice, etc...

Link to comment
Share on other sites

Citeste si el pe undeva "Vista sucks" si crede si el la fel . Sunt sigur ca nu l-a incercat ...

Am folosit vista din Septembrie 2007 pana prin Februarie 2008 , Vista Ultimate .. asa ca nu te arunca degeaba.Pentru mine nu doar "Vista sucks" ci "All windows sucks" !

katmai , motive :

1.Nu e open source.

2.Este bani iar licenta este scumpa.

3.Foloseste resurse dar nu stiu la ce .. ca nu simt nicio diferenta de performanta

Link to comment
Share on other sites

@kilovk scuza-ma nu vreau sa jignesc,dar oamenii aia au muncit pentru softul acela, este dreptul lor de a cere bani, si nu e scumpa licenta,e injur la vreo 150€,eu nu stiu exact cat costa, ca eu am primit licenta o data cand am cumparat laptop-ul,si cam oricine isi permite sa plateasca aceasta suma,sa fim sinceri, de ce sa rulez linux cu berly cand am atata fancy in Vista?si chiar nu sunt un fan..pt briz-briz-uri.Am incercat multe versiuni de linux,dar te lasi de ele,cand vezi ca ai o groaza de incompabilitati.Linux-ul e ok,pentru control remote si servers etc,dar pentru home made Windows sau Apple

Link to comment
Share on other sites

@ dabesteva sa moara celeronu tau?

@ kilovk intrebarea e ce face linuxu =)). Nu exita compratie intre ele. Din moment ce s-a inventat crackingul la ce iti mai trebuie licenta? Intalam ubuntu doar pentru ca e free? am avut ubuntu o sapt m-am plictisit si l-am sters. Nu imi place de nici o culoare.

Link to comment
Share on other sites

Citeste si el pe undeva "Vista sucks" si crede si el la fel . Sunt sigur ca nu l-a incercat ...

Am folosit vista din Septembrie 2007 pana prin Februarie 2008 , Vista Ultimate .. asa ca nu te arunca degeaba.Pentru mine nu doar "Vista sucks" ci "All windows sucks" !

katmai , motive :

1.Nu e open source.

2.Este bani iar licenta este scumpa.

3.Foloseste resurse dar nu stiu la ce .. ca nu simt nicio diferenta de performanta

ai o parere total gresita despre vista , e adevarat consuma multe resurse asa era si xp-ul la inceput de drum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...