Jump to content
pelebiancaioana

Testarea securitatii aplicatiilor web

Recommended Posts

Bună! Anul acesta trebuie să susțin licența, însă nu am nicio idee la capitolul 3, ce ține de partea practică a lucrării și aș vrea câteva idei de la voi, de ce nu și exemple concrete. Tema este intitulată "Testarea securității aplicațiilor web". Aștept păreri. :)

In opinia mea, cam depinde ce intelegi prin "aplicatii web": orice website dinamic, doar aplicatii SPA (Single Page Application - ex: Youtube, GMail), etc.

Eu nu sunt nici pe departe un mare cunoscator, dar in functie de raspunsul la propblema ridicata mai sus, aici ai include SQLi, XSS, LFI, Header Tampering...

45 minutes ago, pelebiancaioana said:

Bună! Anul acesta trebuie să susțin licența, însă nu am nicio idee la capitolul 3, ce ține de partea practică a lucrării și aș vrea câteva idei de la voi, de ce nu și exemple concrete. Tema este intitulată "Testarea securității aplicațiilor web". Aștept păreri. :)

Tu ce idei ai până acum, dacă nu e cu supărare? :)

10 minutes ago, Silviu said:

Tu ce idei ai până acum, dacă nu e cu supărare? :)

Probabil nici una. 1 post, nickname de fata, ca stie ca multi calculatoristi sunt no-liferi labari. O sa facem conversatie, o sa-i dam idei. Cred ca mai mult il (o) intereseaza partea cu "exemplele concrete". Ii dam ce vrea, dispare de pe RST. "I-am facut pe fraieri!". Morala?

• Upvote 1

14 hours ago, Nytro said:

Nu stiu ce e cu acel site :)) 

La cât de idioți sunt, ar putea folosi paper-ul tău pentru "protecția copilului".