Jump to content
ornitorincul

Salut

Recommended Posts

Salut RST! Cum va mai merge? Sper ca bine :P

Ma numesc Cosmin si am 24 ani. Am crescut in Romania dar am plecat si eu din cotet destul de recent iar acum sunt stabilit in sua.

 

Prima oara cand am interactionat cu cod-ul a fost in clasa a 9a(mate info ofc). Materia aia jalnica din liceu am stapanit-o fara nici un fel de efort dar nu am incercat niciodata sa ma ridic mai sus. In anul 2 de facultate(info universitate buc) mi-am dat seama ca nu-i de mine programarea la nivel inalt. Incepuse sa nu imi mai placa si nu avea rost sa incerc sa avansez pe plan profesional cu asta; asa ca am abandonat. In timpul asta am acumulat notiuni de c+, c#, java, assembler, html, php, css dar nimic wow.

 

Mi-am dat seama ca fara it alte sanse nu sunt asa ca am inceput sa trag spre partea de internet marketing. Dupa aproape 2 ani de research, nopti pierdute si bani investiti prost am reusit sa gasesc "directia potrivita". Acum, impreuna cu un coleg de liceu, detinem o firma de seo pe care am construit-o in ultimul an. Momentan avem o evolutie destul de buna. Inca invatam, construim relatii si assets care tintesc spre long-term. Cel mai greu a fost la partea de sales/client getting caci multi business owners nu prea inteleg potentialul imens din seo - din fericire am gasit un sales guy foarte priceput.

 

Hobby-uri: IT, istorie, arta

 

Cam atat despre mine. Cum am descoperit rst nu mai tin minte dar crawluiesc forum-ul regulat de vreo 6 ani fara sa interactionez - o sa schimb asta pe viitor.

Ce asteptari am de la rst: Am venit aici cu scopul de a ma informa iar in timp am realizat ca voi,de-a lungul anilor, ati reusit sa creeati o comunitate mai mult decat interesanta. High quality troll, smart people and hacking is a deadly combo for me !

 

Thanks for your time guys !

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2016 at 1:22 PM, coffee said:

Pai boss, cum de te-ai stabilit in SUA ?  ai catigat la loteria vizelor, ai green card cu sedere pe perioada limitata ? Vreau si eu...

http://www.immigrationlawyerfl.com/e-visa/

Probabil vrea mana de lucru ieftina si cauta in "cotet". Fi-mi-ar sila!

Ce sa zic, bine ai (re)venit! Sedere placuta printre noi, muritorii de rand!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ornitorincul said:

neaa in nici un caz. Daca voiam asta o dadeam direct la sectiunea "locuri de munca".

Majoritatea care sunt in business aici fac outsource in Philippine sau Singapore :) 

 

 

 

Omul are #Nvidia :))

 

Normal ca se orienteaza catre Asia.. de ce le-ar trebui Rromani cu fițe, trantori si care asteapta bani multi fara sa puna osul la treaba.


P.S. - Welcome!

 

Edited by QuoVadis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...