Jump to content
kznamst

Hartă Prezență Vot LIVE - Alegeri Parlamentare 2016 GovIT

Recommended Posts

1 hour ago, spider said:

Toata chestia cu votul este o manipulare, menita sa dea oamenilor iluzia ca defapt ei sunt cei care aleg, care decid pentru viitorul lor,  la fel ca si religia, din punctul meu de vedere. uitati-va in ultimii 25 de ani, ce am votat defapt ?

"Democrati" ex-comunisti

Link to comment
Share on other sites

De ce as vota?Votul meu nu conteaza.E unul la 18 milioane.Adica 0.00000..001.Care e tot zero.Bine,acum e 1 la 50k sau cat cacat ai tu in catunul in care traiesti.Da tot aia-i.Sa vad un parlamentar ales ca a pierdut cu 1 vot diferenta.Si o sa ma simt inutil si-o sa ma sinucid de nervi ca am putut face ceva si n-am facut.
Aud terminati care-mi zic:"ba,da se aduna".Sa se adune,du-te-n mortii matii.Ce-s eu entitate ca sa influentez ceva?Sunt 1 vot.Exact cat tiganul din spatele blocului sau ca betivanul basinos cu creierul varza.Nu-s aici sa blochez votul vostru pesedist sau sa cred ca 1 vot de-al meu va pune o alta ordine in tara voastra de cacat.40% din parlametarii votati acum 4 ani au migrat la alte partide: http://www.ziare.com/politica/parlament/bilant-la-final-de-mandat-avem-cel-mai-ineficient-parlament-cu-probleme-de-integritate-migratie-record-si-tranzactii-financiare-spectaculoase-1445576
Hahaha,muie.40%,223 de parlamentari,cat componenta unui parlament normal.Pentru ce votati de fapt?Mergeti la vot,sclavilor.Salariul ala de 200$ cere sacrificii.Poate am uitat sa va zic,dar sa stiti ca daca va duceti la vot luati muie.
Va multumesc.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, spider said:

Toata chestia cu votul este o manipulare, menita sa dea oamenilor iluzia ca defapt ei sunt cei care aleg, care decid pentru viitorul lor,  la fel ca si religia, din punctul meu de vedere. uitati-va in ultimii 25 de ani, ce am votat defapt ?

 

 

Muicaaaa, suntem cap de piatra. C-am votat doar caini ce latra :)))))))

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, xenonxsc said:

Daca mergem pe ideea ca votul nostru nu conteaza, cineva tot va vota, chiar vreti ca cineva sa voteze pentru voi ?

Ideea este sa alegeti raul mai mic, sau sa experimentati alta clasa politica :)

 

Nu prea exista raul mai mic in Romania toti sunt la fel.

PSD e plin de comunisti penali

PNL e plin de ex-pdlisti penali

PRU are si el destui penali(ghita e nr1)

PMP e partidu lui basescu sa fim seriosi

Cine a mai ramas? UDMR/USR sau poate o votam pe udrea.

 

Oricum am vota, tot e matreata comunista care sustin psd pentru un ulei sau mai nou un calendar ortodox pe 2017 :))))646x404.jpg

 

Deci care e raul al' mai mic? ca mi se par toti cam egali

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nSnoopy said:

Nu prea exista raul mai mic in Romania toti sunt la fel.

PSD e plin de comunisti penali

PNL e plin de ex-pdlisti penali

PRU are si el destui penali(ghita e nr1)

PMP e partidu lui basescu sa fim seriosi

Cine a mai ramas? UDMR/USR sau poate o votam pe udrea.

 

Oricum am vota, tot e matreata comunista care sustin psd pentru un ulei sau mai nou un calendar ortodox pe 2017 :))))646x404.jpg

 

Deci care e raul al' mai mic? ca mi se par toti cam egali

 

Acum chiar ai ce alege

Sa ramana guvernu actual, e foarte ok

Cel putin premierul.

Orice e mai ok decat PSD.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gecko said:

 

Nu am nici cea mai mica idee despre ce vorbesc, dar tin minte ca s-a explicat asta la TV in anii trecut, adica de ce nu e bine sa dezvaluiesti cine a fost votat, chiar in timpul votului, pentru ca ar fi oarecum influentabil si ar schimba perceptia celor care nu au votat inca. Presupun ca merg pe ideea ca fiecare om trebuie lasat sa gandeasca pentru el, desi, oricum au fost influentati anterior printr-un fel sau altul, deci nu stiu cat sens are genul asta de gandire. Dar, desigur, exista si posibilitatea sa fie lenesi sau prea idioti sa implementeze asa ceva, sau poate bugetul pentru asa ceva s-a cheltuit deja in alte scopuri. :)

 

Probabil ambele variante, sau cel putin la final de calcul ar merge asa ceva daca nu e implementat deja, sa vezi pe judete cine a fost preferat, lafel cum era chartul pentru alegerile din UK cu brexit.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Robert1995 said:

 

Probabil ambele variante, sau cel putin la final de calcul ar merge asa ceva daca nu e implementat deja, sa vezi pe judete cine a fost preferat, lafel cum era chartul pentru alegerile din UK cu brexit.

 

Un raspuns plauzibil (preluat de la https://www.facebook.com/moise.guran) referitor la ceea ce se intampla pe baza exitpoll-urilor ar fi:

 

Quote

În fapt... Până acum rolul exitpoll-urilor era acela de a transmite un mesaj în teritoriu, pentru înțelegerile la numărarea voturilor, în secțiile de votare. Învingătorul avea bani la el pentru a-l corupe pe observatorul învinsului.

 

 

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nSnoopy said:

Oricum am vota, tot e matreata comunista care sustin psd pentru un ulei sau mai nou un calendar ortodox pe 2017 :))))646x404.jpg
 

chiar asa cretin sa fii manipulat?!:

Reacția Patriarhiei nu s-a lăsat așteptată: „Nu are în niciun caz consimţământul bisericii. Biserica nu are nicio legatură cu acest caz. Vă daţi seama că orice icoană poate fi luată de pe internet şi fotocopiată. Din păcate, observ că se apeleaza la astfel de mijloace de convingere, se încearcă sensibilizarea oamenilor credincioşi prin astfel de materiale electorale. "

Edited by asswipe
Link to comment
Share on other sites

Manipulat esti tu nu eu

http://www.gandul.info/politica/psd-si-a-pus-sigla-in-calendarul-ortodox-sef-campanie-arges-e-primul-an-cand-impartim-si-calendare-biserica-le-da-prea-tarziu-16016270

 


E primul an când împărţim şi calendare, alături de programul de campanie şi o broşură de prezentare a candidaţilor. Din ce am înţeles eu, Biserica le dă prea târziu, iar preţurile acestora variază între 10 şi 20 de lei. În unele zone, calendarele sunt prea puţine în comparaţie cu populaţia, iar în unele mai multe. Astfel, s-au gândit colegii mei, fiind şi în preajma sărbătorilor, că oricine are nevoie de un calendar.

 

Chiar daca nu au avut acordul patriarhiei ei tot fac ce vor.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gaddafi said:

Exit-poll IRES la ora 20:00 45% PSD si doar 20% PNL.

 

La revedere Ciolos.

 

 

 

23 minutes ago, xenonxsc said:

Bun venit Dragnea..

AHAHAHAHAH LOL

 

 

pacat ca hotarasc soarta tarii oamenii care mai au 2 ani de trait hahhha

Cat de sigure sunt EXIT-poll-urile astea? Nu prea cred ca au ei cum sa stie atat de sigur..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...