Jump to content
cosics

Bună dimineața

Recommended Posts

Salut, oameni. Urasc sa ma prezint, nu aruncati cu pietre. Sunt de 17 ani la lumina, beau cafeaua ca pe apa si vorbesc prea repede. Daca vreti sa stiti de ce cos x, si eu vreau sa stiu,a  fost pe moment. Oricat de meta ar suna, am preferat intotdeauna sa imi dezasamblez/ asamblez calculatorul decat sa ies cu oameni, desi sunt deschisa si uneori chiar sociabila, i promise. Programarea e o pasiune de care am ascultat destul de recent, daca trecem peste programarea din liceu care e dezamagitoare. De-aia Google e o minune.

 

Sunt aici pentru ca am in jur de 100 de link-uri salvate despre hacking in principal, malware, toate tipurile de atacuri, terminalul linux, si celelalte tool-uri etc, problema mea fiind ca nu stiu cu ce ar trebui sa incep. Cunosc basic stuff despre cateva limbaje, c++, python, vbscript, sql, dar vreau sa aprofundez si din nou, un pic de ajutor nu suna rau. Am trecut pe Linux destul de recent, pentru ca pusa in fata problemelor e cea mai buna metoda de a invata pentru mine.    Invat repede, dont worry. Am invatat sa ma leg la sireturi dupa ce am instalat prima data windows. Am venit aici sperand ca o sa gasesc in sfarsit oameni  cu care pot vorbi despre it&c ( & hacking stuff mostly, bineinteles), m-am imprietenit deja prea mult numai cu profa de info.

 

Sper ca nu a sunat prea formal si sper ca e si locul meu pe aici. (:

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...