Jump to content
ykcul

Ce limbaj mi-ati recomanda sa...

Recommended Posts

  • Active Members
1 hour ago, vatman32 said:

Ajunge sa intelegi ca "print 1;" va afisa cifra 1, nu te intereseaza ce proces fizic se intampla la nivel de procesor sau de cate ori se invarte cooler-ul cand faci asta.

 

Asa apar programatorii mediocrii :)

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
3 hours ago, MrGrj said:

 

Asa apar programatorii mediocrii :)

 

 

Inteleg la ce te referi insa exista si cealalta extrema in care practic nu evolueaza, ci recita toata ziua din carti. Stiu 2 cazuri diferite in care pur si simplu aia vorbesc prea mult, dau explicatii extra care nu ajuta, is obositori, nu poti colabora cu ei. Este ca si cum stai la semafor si in loc sa treci cand e verde stai si faci toata analiza tehnica, masori, vezi daca e lustruit, te gandesti cat a durat sa fie montat, setezi si un cronometru pentru a observa timpii in care isi schimba culorile si tot asa.

 

O intamplare pe care am patit-o candva a fost sa ma contrazic cu unul din "seniorii" unei firme de apartament pe tema optimizarii unei baze de date mySQL in privinta unui website de prezentare mancandu-ma pielea sa rostesc "mai optim" si atat i-a trebuit ca de nu m-a schingiuit mintal pana la GooglePlex (wtf?) si alte bazaconii care nu isi aveau rostul / sensul.

Edited by vatman32
Conturat ceva mai bine ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...