Jump to content
robert2alin

schimb 60 lire

Recommended Posts

Propie experienta ! Mai greu dar singura varianta disponibila.

1. Daca nu ai un aparat exchange money in oras poti schimba acolo daca gasesti daca nu faci cum am facut eu.

2. Bancile ING au si varianta in atm-uri de exchange da doar usd si euro, dar .... mergi la un oficiu, iti faci card pe care ti-l elibereaza pe loc, si ceri sa iti faca si cont in gbp (lire sterile)

iar apoi te duci la atm si o sa iti apara si varianta de lire pe langa cea de euro si usd... pana sa ai contul de gbp atasat la card nu iti va aparea... 

Iar cel mai important sa nu fie deteriorate seriile bancnotelor ! 

PS. Eu am schimbat o bancnota de 20 de lire care era super rupta ... m-am chinuit aproape 1 ora sa o lipesc bine de tot, iar apoi am auzit ca totul tine de serie !

 

Sper ca te-a ajutat reply-ul meu

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, robert2alin said:

mov_0ah_01 spune ce ai vrut sa spui. Spuickeru pai cu ce ma ajuta daca fac card la un aparat de exchange? 

Nu faci card pt aparat de exchange, trebuie sa faci card la ING pt ca ai optiune de exchange in atm ... dar optiunea de lire apare doar daca ai cont bancar de lire atasat la card... asa metoda standard fara cont atasat iti apare doar usd si euro

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Spuickeru said:

Nu faci card pt aparat de exchange, trebuie sa faci card la ING pt ca ai optiune de exchange in atm ... dar optiunea de lire apare doar daca ai cont bancar de lire atasat la card... asa metoda standard fara cont atasat iti apare doar usd si euro

deci fac card normal sau e vre-un card special pentru aparatul de exchange?

Edited by robert2alin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...