Jump to content
kidink

Domenii la £1.00

Recommended Posts

IMG_0342.jpg

 

Dupa primul an e £10.99 in comparatie cu altele care de obicei sunt cam £8.50


Se bazeaza pe cateva chestii probabil:

- multi amatori care isi fac cont si uita sa dea cancel

- birocratie si proces complicat de transfer in alta parte

- colectare de date personale pentru a "ispiti" apoi de cumparat de Black Fraierday, X-mas, etc.

- publicitatea care le vine cu astfel de ocazii si care in mod normal ar costa bani

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kidink said:

 

nope, m-am trezit cu el activat.

pana la urma m-au sunat.

m-au intrebat de nume/adresa ce domeniu am cumparat.

si de ce am platit cu adresa de paypal: kasdjsakdsaj@gmail.com cand am facut contul pe site cu alta adresa de gmail.

dar pana la urma mi-au aprobat contul.

nu au cerut buletin!

Auto-renew: ON, nu uitati sa dati off !
 

 

Link to comment
Share on other sites

Mersi, cred c-o să iau un .co.uk ... doar să nu ceară prea multe date, oferă whois sau trebuie să cumperi separat?

 

La godaddy.com iei în primul an cu 0.99$ .com (cu cupon) iar când reînnoieşti domeniul dai 5-6$ (cu cupon) sau la 1and1.com tot 0.99$ primul an şi ai whois gratuit.

 

EDIT: nu ştiu dacă mai oferă 1and1.com whois gratuit, acum 2 ani aşa era, văd că tot la 0.99$ primul an au rămas.

Edited by krunk
Link to comment
Share on other sites

On 28.01.2017 at 8:59 PM, krunk said:

Mersi, cred c-o să iau un .co.uk ... doar să nu ceară prea multe date, oferă whois sau trebuie să cumperi separat?

 

La godaddy.com iei în primul an cu 0.99$ .com (cu cupon) iar când reînnoieşti domeniul dai 5-6$ (cu cupon) sau la 1and1.com tot 0.99$ primul an şi ai whois gratuit.

 

EDIT: nu ştiu dacă mai oferă 1and1.com whois gratuit, acum 2 ani aşa era, văd că tot la 0.99$ primul an au rămas.

probabil te referi la protecție whois, la 1and1 încă scrie free private registration.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...