Jump to content
adyshake

Vizualizari Youtube si Trafic Real (Made in RO)

Crezi ca este util ?   

38 members have voted

  1. 1. Crezi ca este util ?



Recommended Posts

Salut !

 

Am postat acum ceva timp ca lucrez la un proiect si aveam nevoie de testeri pentru aplicatie.

Cred ca am ajuns la o versiune momentan stabila. (mereu se poate mai bine...)

 

Ce face aplicatia?

- Deschide link-uri in Google Chrome ( Simplu nu ? practic e mai greu :) )

 

Cum ?

- Cu referrer customizabil (de la facebook,google,youtube la ce vrei tu)

- Cu User-Agent random (Firefox,Chrome,Opera,Safari si dispozitive mobile)

- Dimensiunea ferestrei (random)

- Mouse Scroll pe pagina

- Click pe un element ales din pagina

- Timp la alegere intre (10 si 600 secunde)

- Cautare pe Google / Youtube si Click ( Promovare Keywords & SEO )

- Click pe Youtube Play si Skip Ad (automat)

 

Ip-uri unice din Romania ?

- Da , fiecare utilizator din Romania va vizualiza un link doar 1 data la 24 de ore .

 

Cat costa ? 

- E gratis (este o comunitate , ne ajutam unii pe altii)

 

Necesita :

-Java 

-Google Chrome (versiune recente)

 

Am facut un tutorial (sper sa fie de ajutor) : 

 

Pentru membrii RST ofer suport si bonusuri. Daca sunteti interesati va rog sa ma contactati.

 

Rog un administrator sa verifice si sa confirme daca este ok.

 

Link : https://video-seo.ro/

Edited by adyshake
editare link youtube
  • Upvote 14
Link to comment
Share on other sites

Testeaza tu pe un cont al tau si sa ne anunti cand iei ban de la ce e ?!

 

Eu inteleg bunavointa ta insa in loc sa gandesti o chestie care "fura" la urma urmei sau se poate fura cu ea (clickuri pe reclame, trafic etc increare cpm, cpa) mai bine faceai ceva mai constructiv.

 

Da ce stiu eu...nu ma lua in seama..

 

-----------------------

 

 

Edited by albertynos
adaugare infos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, albertynos said:

Testeaza tu pe un cont al tau si sa ne anunti cand iei ban de la ce e ?!

 

Eu inteleg bunavointa ta insa in loc sa gandesti o chestie care "fura" la urma urmei sau se poate fura cu ea (clickuri pe reclame, trafic etc increare cpm, cpa) mai bine faceai ceva mai constructiv.

 

Da ce stiu eu...nu ma lua in seama..

 

-----------------------

 

 

Nu incurajez click-ul pe reclame (oricum daca e vorba de Adsense sau alte retele serioase e imposibil sa-i pacalesti si nici nu recomand, pot detecta oricand activitati suspecte), de exemplu daca deobicei primeai 3 click-uri pe o reclama , si la scurt timp ajungi la 50 de click-uri e usor de observat pentru ei.

Pe Youtube nu recomand monetizarea in timpul promovarii videoclipurilor (din acelasi motiv).

Click pe element - a fost gandit pentru a da click pe o poza sau pe ceva in pagina ( pentru a simula activitatea unui utilizator real)

Aplicatia  ajuta persoanele care sunt la inceput de drum cu un canal de Youtube sau un Website, e aproape imposibil sa apari online daca nu faci un pic de promovare (deobicei costa bani sau foarte mult timp) . Folosind aceasta aplicatie totul este mai simplu...

 

Care sunt sansele unui videoclip cu 10 vizualizari de la prieteni sa ajunga sa fie vazut si de alte persoane ?

Dar un videoclip cu 300 - 400 vizualizari (sau mai mult) ?

 

Acestea sunt optiunile aplicatiei, dar depinde de utilizator cum se foloseste de ele.

 

Multumesc pentru parere.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, EAdrian said:

Câţi useri sunt înregistraţi/activi?

Momentan sunt putini, iar din cei care se inregistreaza putini ruleaza aplicatia.

Voi face si o versiune "on-browser" care va fi disponibila si de pe mobile, dar nu  se va putea seta refferer custom sau click pe elemente, doar trafic si vizualizari youtube.

 

Nici click-urile si cautarile pe google nu vor fi disponibile.

 

Probabil castigul de credite folosind browser-ul va fi de 70%, iar din aplicatie 100%.

 

Un print traficului primit din aplicatie cu Search & Click pe Google pentru cuvintele cheie alese (urmeaza un update in webmasters tools).

 

Video_Seo_Google.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

# Update Player din Browser

Link : https://video-seo.ro/play

Pentru a genera vizualizari Youtube se poate folosi si telefonul (fara a mai descarca Aplicatia Video-Seo).
La fel si pentru PC, se poate direct din Browser.

Dezavantaje : 
- nu se mai poate seta referrer-ul (vizualizarile vor aparea de pe blogspot google)
- user agent va fi cel al browserului utilizatorului
- la fiecare videoclip trebuie apasat play

Link to comment
Share on other sites

Din cauza unei erori nu se mai poate accesa contul din aplicatie.

Eroarea a fost rezolvata, trebuie sa descarcati ultima versiune de pe site.

 

10.02.2017 - Changelog

- Eroarea care a blocat logarea in cont din aplicatie a fost reparata (gzip encoding error)

- Dispozitive mobile de la 50% la 30% din aplicatie

- Cautarea pe Google & Click a fost Optimizata (mai mult timp pe pagina + click pe link intern + mouse scroll)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

De pe pozitia 22 in Google am ajuns in 10 zile pe prima pagina pe pozitia 9 pe keywords "vizualizari youtube gratis".

Click-urile vin din aplicatie, care a ajutat foarte mult pentru a ajunge pe prima pagina.

Atasez doua poze :

Vizualizari-Youtube-Gratis-Google-1.png

Vizualizari-Youtube-Gratis-Google-2.png

 

Am adaugat pe site versiunea 1.0.1 

18.02.2017 - v. 1.0.1

- Update User Agents

- Navigare link intern (Google Search & Click)

- Scroll automat in aplicatie

- Preluarea vizualizarilor Youtube pentru noul design

- Versiunea adaugata in aplicatie

- Daca nu este conexiune la internet reincearca in 60 secunde

- Acceptare Google Conditions

- Validare domeniu sau skip automat

- Click pe Youtube "Remind me Later"

 

Acum la cautarea site-ului pe Google & Click se va deschide si un link intern de pe site pentru a creste activitatea.

Link to comment
Share on other sites

Am revenit cu un update cu pozitia de pe Google si Youtube.

Se pare ca aplicatia isi face treaba, primind click-uri pe Google pentru cuvintele cheie "vizualizari youtube gratis" a ridicat foarte mult pozitia site-ului in cateva zile :

 

Video-Seo-Vizualizari-Youtube-Gratis-Goo

 

La fel si pentru Youtube, cautare si click pe cuvinte cheie : 

 

Video-Seo-Vizualizari-Youtube-Gratis-You

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pintilei said:

Cand iti verifici pozitia pe Google da-i search cu incognito ca altfel te minti singur.

http://imgur.com/d25Mnqc

Ai dreptate, dar pe site pot vedea pe ce pozitie a aparut link-ul pe google din aplicatie : 

http://imgur.com/a/p0773

 

Am observat ca variaza foarte mult pozitia recent, intre pagina 1 si primul loc pe pagina 2...

 

Pe data de 09.02 eram pe pozitia 27 iar acum imi arata pozitia 10 in webmaster tools

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ovidelu47 said:

Continua dar dezvolta site-ul la nivel international. Ti-am mai spus ca traficul international va atrage mai multi utilizatori.

Cu siguranta pe site-ul international e o deschidere imensa...si concurenta ce-i drept, dar m-am axat pe calitate, vreau ca totul sa fie cat mai real si bine detaliat si sigur.

Am ales sa fac pentru Romania mai intai pentru a oferi ajutor celor care au content romanesc.

 

 

Macar cateva sute de vizualizari daca se primesc pentru un video, e un boost eficient, mai ales pentru cei care incep de la 0.

Apoi daca continutul este de calitate totul vine de la sine

 

Dupa ce mai optimizez aplicatia, lansez si site-ul international.

Stiu cat de importante sunt vizualizarile din US si UK :)....Un videoclip cu reclama la ceva interesant si un link de afiliere....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru un seo si mai bun :

Vizualizari youtube de pe fecebook, twitter si alte retele sociale unde se poate viziona videul fara rdirect catre youtube...

La fel si pentru SEO site...

Vizualizarile sunt ingredientul principal cand vine vorba de rank, dar cum ramane cu likes, comments. favorites, subscribers? (astea se presupune ca vor veni natural daca ai content bun), dar daca eu doresc sa rankez un produs ca affiliat sa faca niste comisioane (adica rapid fara a depune prea mult efort), hmmm mai trebuiesc niste ingrediente...practic ar fi bn sa integrezi si exchange si pentru likes,subs etc

Oricum sistemul e interesant...astept sa vad cum se dezvolta.

Edited by shuttershades
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...