Jump to content
Betit

[CAUT] Personal Site IT

Recommended Posts

Salut RST,

Am mai postat în urmă cu câteva luni un topic în legătură cu căutarea unor redactor pentru un site, ei bine astăzi am decis să mai postez un articol, în care caut mai multe persoane pentru diferite activităţi pentru site de IT, timpul meu este foarte limitat în ultima perioadă, şi din dorinţa de a creşte site-ul trebuie să investesc în personal.

Am nevoie de:

 

- Redactori
- Persoana care să se ocupe de SEO
- Persoana care să facă un plan editorial foarte bun care să aducă foarte mulţi vizitatori şi bani din acest proiect, planul îl voi face cu această persoană pe skype.
- Persoana care să optimizeze site-ul pentru venituri din adsense şi afiliere

 

Site-ul nostru are în jur de 2500 vizitatori zilnic, pentru a trece de 3000 deja devine munca de profesionişti, redactorii pe care îi am în acest moment îşi fac treaba foarte bine şi datorită lor am urcat până aici, voi vrea doar să completeze lista cu personal, nu voi renunţa la nimeni, suntem o echipă şi aşteptam să se alăture şi alţii.

Printre avantajele pe care le va avea un personal la noi se enumeră:

 

1. Un preţ pentru munca prestată
2. Posibilitatea de a poşta 2 advertorial pe lună (unul costă 30/40 euro)
3. Un mail personalizat (cu acesta puteti cere produse pentru review, advertorial, etc.)
4. Puteţi primi produse pentru review
5. Posibilitatea unui portofoliu, pe mai târziu posibil să fie bun într-un CV.
6. Acumulare experienţă
7. Nimic nu va fi obositor, noi lucrăm ca o echipă nu există şef, încercam să facem totul cât mai bine.

 

Pentru preţ şi mai multe detalii voi vorbi cu dumneavoastră în privat sau la maryan.c97 (skype), sau la contact@betit.ro (mail). Bugetul proiectului are limite destul de mari, dar cu siguranţă vom ajunge la un acord şi vom deveni o echipă.

Vara aceasta vreau să fac şi un SRL-D pentru proiect, aşteptam ca totul să fie tot mai ok. Mulţumesc pentru atenţie, aştept PM!

Edited by Betit
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Betit said:


3. Un mail personalizat

 

OFF: =)) maxim, multumesc ca ma faci sa rad!

 

ON: Este de apreciat perseverenta si faptul ca nu freci menta precum altii insa cred ca esti putin naiv - datorita varstei cel mai probabil. Daca ai stomac pentru niste critica constructiva da-mi add pe Skype la aa7670. Dupa cum am primit si eu la randu-mi, sunt dispus sa dau mai departe. Ma gandeam sa iti scriu aici dar am observat ca lumea devine foarte defensiva cand primeste critici, cumva parca ii emasculeaza daca cineva le arata si o alta latura a problemei.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, QuoVadis said:

 

OFF: =)) maxim, multumesc ca ma faci sa rad!

 

ON: Este de apreciat perseverenta si faptul ca nu freci menta precum altii insa cred ca esti putin naiv - datorita varstei cel mai probabil. Daca ai stomac pentru niste critica constructiva da-mi add pe Skype la aa7670. Dupa cum am primit si eu la randu-mi, sunt dispus sa dau mai departe. Ma gandeam sa iti scriu aici dar am observat ca lumea devine foarte defensiva cand primeste critici, cumva parca ii emasculeaza daca cineva le arata si o alta latura a problemei.

Salut,

 

Cu placare ca te fac sa razi, insa mail-ul nu este pentru uz personal, posibil ca la asta te-ai fi gandit. Mail-ul este pentru redactori atunci cand vor sa ceara un produs spre review sau vor sa trimita un mail pentru a face advertorial la o firma si sa faca ceva banisori.

 

Mersi pentru raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Mă pot ocupa ca redactor sau cu SEO (îţi pot da dacă vrei în PM ce SEO mi-am făcut singur în jumate de an cu backlinkuuri gov/edu/org - am o listă destul de mare şi îţi pot face SEO, am luat primul cuvânt la mai multe căutări pe google.ro si am rank 2,000,000 şi ceva în Alexa.

 

Dacă eşti interesat lasă un PM, mă pot ocupa de SEO şi/sau ca redactor (am destul timp liber).

 

Aş prefera să-ţi fac SEO, dacă oferi un venit lunar atractiv mă pot ocupa şi ca redactor.

Edited by krunk
Link to comment
Share on other sites

Sfatul 1: Inverted Pyramid http://journalism.about.com/od/writing/a/Want-To-Learn-To-Write-News-Stories-Just-Follow-The-Format.htm

Sfatul 2: Pune sectiunea de comment de la Facebook

Sfatul 3: Plugin Anti-Adblock, asta doar daca nu ai reclame agresive si iti permiti sa pierzi cativa vizitatori. Adblock-ul de la Opera blocheaza si scriptul de la Google Analytics.

Sfatul 4: Daca bag IP-ul de la VPS ma duce la site, pune o pagina 404,403 din nginx/apache pe IP.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gaddafi said:

Sfatul 1: Inverted Pyramid http://journalism.about.com/od/writing/a/Want-To-Learn-To-Write-News-Stories-Just-Follow-The-Format.htm

Sfatul 2: Pune sectiunea de comment de la Facebook

Sfatul 3: Plugin Anti-Adblock, asta doar daca nu ai reclame agresive si iti permiti sa pierzi cativa vizitatori. Adblock-ul de la Opera blocheaza si scriptul de la Google Analytics.

Sfatul 4: Daca bag IP-ul de la VPS ma duce la site, pune o pagina 404,403 din nginx/apache pe IP.

Cum cacat sa-i sugerezi cuiva sa puna un plugin jegos ca ala? 90% din oameni nu se obosesc sa-si dezactiveze adblockul, ci inchid tabul si pa.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Byte-ul said:

Cum cacat sa-i sugerezi cuiva sa puna un plugin jegos ca ala? 90% din oameni nu se obosesc sa-si dezactiveze adblockul, ci inchid tabul si pa.

 

Am zis ca trebuie sa acopere toata pagina si sa nu mai poti citi nimic?

 

Sfatul 3 Update: Pune prima data un plugin care are si optinunea doar sa detecteze cine are Adblock.

Sfatul 5: HTTP/2

 

Edited by gaddafi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...