Jump to content
Byte-ul

Muie Romania

Recommended Posts

Pai asta a fost "dezbaterea" si "consultarea" cu publicul: https://www.facebook.com/Adevarul/videos/10154373184556243/  =))

 

De cata vreme va tot repetam sa plecati din Babuinland oricand puteti dar voi batman, batman :-@



P.S. - voi i-ati votat / nu ati iesit la vot (dupa caz), acum ciocu' mic si luati de la Dragnea:

 

vlcsnap-2015-02-27-17h33m48s0.png

Edited by QuoVadis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

0 barat.

 

Cel mai trist lucru e ca romanii i-au pus acolo. Fiecare doarme cum isi asterne, iar romanii asta si-au dorit.

Pacat, mare pacat de tara asta. 

 

In acest moment, chiar imi este rusine ca sunt roman.

 

 

 

 

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

E exact ce meritam, suntem natia aia care povesteste cu mandrie cum ne-a prins politia la volan fara permis si cum am dat spaga ca sa scapam, si toti radem si zicem "ba ce tare esti!", sau care e suparata pe primarie ca i-a darmat magazinul pentru ca nu avea autorizatie de constructie, sau care se plange ca nu are locuri de parcare dar care parcheaza pe 2 locuri. Inchidem ochii la orice ilegalitate si imoralitate, si ni se pare ceva normal sa nu luam nicio masura, mai bine nu ne bagam.

PS: Are cineva documentul original OUG sa ma uit si eu pe el? Stiu ca trebuie sa fie publicat pe site-ul Guvernului Romaniei, dar nu-l gasesc. Si va recomand sa va uitati si voi pe el ca sa nu fiti dezinformati de mass-media.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SticKyWoX said:

E exact ce meritam, suntem natia aia care povesteste cu mandrie cum ne-a prins politia la volan fara permis si cum am dat spaga ca sa scapam, si toti radem si zicem "ba ce tare esti!", sau care e suparata pe primarie ca i-a darmat magazinul pentru ca nu avea autorizatie de constructie, sau care se plange ca nu are locuri de parcare dar care parcheaza pe 2 locuri. Inchidem ochii la orice ilegalitate si imoralitate, si ni se pare ceva normal sa nu luam nicio masura, mai bine nu ne bagam.

PS: Are cineva documentul original OUG sa ma uit si eu pe el? Stiu ca trebuie sa fie publicat pe site-ul Guvernului Romaniei, dar nu-l gasesc. Si va recomand sa va uitati si voi pe el ca sa nu fiti dezinformati de mass-media.

http://adevarul.ro/news/politica/adevarul-detine-noua-versiune-ordonantei-urgenta-privind-codul-penal-e-catastrofa-guvernul-asigura-nu-inculpat-abuz-1_5890f0d45ab6550cb8fbbbcf/index.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, immun3 said:

Daca pleci  din tara nu rezolvi nimic

 

Nu mai esti inconjurat de babuini melteni

 

tot roman esti

 

Dar te poti scapa de cetatenie si capata alta. Ce-i mai important, nu esti tratat ca unul (in functie de unde te duci si cum te comporti)

 

daca stai in padure nu te faci copac.

 

Eh, daca e sa o dam in proverbe hai sa spunem si ca marul putred il strica si pe ala bun si ca spune-mi cu cine te imprietenesti ca sa-ti spun cine esti s.a.m.d. Lozinci inepte :-j E vorba ca traiesti inconjurat de legi stupide, infrastructura proasta, tupeisti jegosi, cretinism mult, lenevie si parsivitate.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...